המושבניקית נפלה בקסמיו של נוכל שהתחזה למיליונר. לאחרונה נאלצה למכור את נחלתה לכיסוי בור החובות שהותיר אחריו

מושבניקית גרושה הכירה באתר היכרויות גבר, גרוש גם הוא, אשר הופיע בפתח נחלתה ברכב מסחרי מפואר.
המושבניקית הסתחררה מגינוניו המוקפדים ומחיזוריו הבלתי נלאים – כמו גם מהפזרנות שאפיינה את אורח חייו, והתאהבה בו עד מעל לאוזניה.

לאחר רומן קצר של מספר חודשים, עברו השניים לגור יחדיו בנחלתה של המושבניקית. הגבר, שטען כל הזמן כי אשתו לשעבר מתנכלת לו ורוצה לגבות ממנו עוד ועוד כספים, שכנע את המושבניקית לפתוח יחד עמו עסק משותף – על שמה.

המושבניקית, בתמימותה, הסכימה לפתיחת העסק, ומרגע זה החלו נערמים עליה חובות כבדים – ונושים החלו מתדפקים על שערי הנחלה.
למרות שנפרדה מהגבר, וביקשה שיסגור את העסק, האיש לא חדל ממעשיו ובור החובות של האישה הגיע לסביבות חצי מיליון שקלים – עד שהתמוטטה כלכלית, בלא יכולת לדאוג לתנאי הקיום הבסיסיים לה ולילדיה.

בצר לה, החלה האישה לחפש רוכש לנחלה, על מנת לכסות את החוב הכבד. לאחרונה הגישה האישה, באמצעות עו"ד עינבר לב, תביעה להחזר חוב נגד הגבר – לביהמ"ש למשפחה בראשון לציון.

גרושה ואם לשני ילדים, המתגוררת במושב באזור השפלה, הכירה באתר היכרויות גרוש, גם הוא אב לשני ילדים. הגבר והאישה התאהבו, וכעבור כמה חודשים עבר הגבר להתגורר יחדיו בנחלתה של האישה.

לדברי עו"ד עינבר לב, המייצגת את האישה, הגבר נהג ברכב יוקרתי והציג את עצמו כמיליונר וכבעל נכסי נדל"ן רבים, וכמה שבועות לאחר שעברו להתגורר יחדיו, הוא החל לטוות מסכת שקרים, שגרמה לאישה לרדת מנכסיה, ולהעמיד למכירה את נחלתה.
תרגיל העוקץ, כך לטענת התביעה, החל במסע שכנועים מצד הגבר לפתוח על שם האישה עסק לציוד אלקטרוניקה. רישומה כבעלת העסק, נטען בתביעה, יהיה פיקטיבי לחלוטין.

לדברי עו"ד לב, הגבר הסביר לאישה כי אסור שגרושתו תדע על כך, מכיוון שהיא מנסה לסחוט ממנו עוד ועוד כספים, ואם תתוודע לקיום העסק – תשלומי המזונות שלו יגדלו.

האישה שאלה את הגבר מדוע מיליונר צריך להסתיר מגרושתו כספים שהוא מגלגל ומדוע הוא חושש מהגדלת דמי המזונות, והגבר הסביר לה כי רק בשל רמת החיים הגבוהה שהיא הורגלה אליה במחיצתו, דורשת כעת גרושתו דמי מזונות בגובה של עשרות אלפי שקלים בחודש. הגבר הוסיף כי הוא משלם לה כ-10,000 שקל בחודש, ואינו מעוניין להגדיל סכום זה.
לדברי עו"ד לב, האישה, בתמימותה, השתכנעה – והעסק הוקם ונוהל באופן בלעדי על ידי הגבר – אך למרות ההבטחות על הנייר – צבר הפסדים וחובות כבדים. האישה נחלצה לטובת אהובה, נטלה הלוואות – תחילה למימון ציוד ורכב לעסק החדש ובהמשך לכיסוי החובות שנוצרו.

"הגבר אמר לאישה שמדובר בהזדמנות עסקית מטורפת, בלי כל סיכון", טוענת עו"ד לב, "הוא טען כי גם אם העסק ייקלע לחובות – יש לו נכסי נדל"ן רבים שיוכל לממש". בפועל, טוענת עו"ד לב, כל רווחי העסק נכנסו לכיסו של הגבר וציוד רב שנרכש על חשבון העסק והאישה – נמכר על ידו לגורמים שלישיים, תוך שהוא חותם על מסמכים בשמה. הרווחים, אומרת עו"ד לב, הוסתרו אצל חבריו.
לטענת התביעה, משגילתה האישה כי הרכב המפואר שבו נהג, שייך בכלל לאמו, ושהגבר הציג לה מצג שווא – והוא אינו מיליונר, אין בבעלותו נכסים ויש לו חובות רבים – היא החלה להבין כי יש לה עסק עם נוכל – וביקשה להיפרד ממנו.

לדבריה, במשך חודשים הוביל אותה הגבר בכחש – הבטיח להחזיר לה את כל חובות החברה – שעמדו על כחצי מיליון שקלים – אך לא עשה דבר. "החודשים חלפו, ולמרות הבטחותיו, הוא לא כיסה את חובות העסק", היא אומרת. "במקביל, החל הבנק לאיים בהליכים משפטיים נגד האישה ונושים החלו לדרוש ממנה כספים".

לדברי עו"ד לב, האישה נאלצה ליטול הלוואות נוספות ולכסות את החובות שנערמו עליה – עד שנותרה ללא יכולת לדאוג לצרכים הבסיסיים שלה ושל משפחתה, ועל כן, לאחרונה, היא העמידה למכירה את נחלתה.
לאחרונה הגישה עו"ד עינבר לב תביעה לבית המשפט לענייני משפחה בראשון לציון – ובה היא מבקשת שבית המשפט יורה לגבר להחזיר לאישה את כל הכספים שנטל ממנה במרמה.

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות