גאווה: הסקספוניסט עמית דובסטר מכפר סבא זכה במקום הראשון בתחרויות האביב ה-17

הוכרזו זוכי תחרויות האביב ה-17 של קרן התרבות אמריקה ישראל במוזיאון תל אביב. סה"כ התחרו השנה 25 מתמודדים בתחרויות.

במקום הראשון בקטגורית הזמרה זכתה דניאלה סקורקה (סופרן) בפרס ע"ש מיכל אורן בסכום של 6,000 דולר. סקורקה זכתה גם בפרס לביצוע המצטיין של יצירה ישראלית קולית, פרס ע"ש מירה זכאי לזכר הוריה אווה וגיאורג קויגן בסך 7000 ₪.

במקום הראשון בקטגוריית הצ'לו זכתה מיכל בק בפרס ע"ש משפחת גוטסמן בסכום של 6,000 דולר.

במקום הראשון בקטגוריית כלי נשיפה מעץ זכה עמית דובסטר, סקסופון, בפרס ע"ש פרנסואה שפירא בסכום של 6,000 דולר.

בפרס התחרות לביצוע המצטיין של יצירה ישראלית כלית, פרס משרד התרבות והספורט בסך 15,000 ₪ זכה טליה ארדל, צ'לו.

בפרס חביב הקהל ע"ש מאירה גרא בזמרה זכה מעיין ליכט (22) פרס על סך 10,000 ₪.
בפרס חביב הקהל ע"ש מאירה גרא בצ'לו זכה עודד הדר (26) פרס על סך 10,000 ₪.
בפרס חביב הקהל ע"ש מאירה גרא בכלי נשיפה מעץ זכתה רותם ברטן, חליל. פרס על סך 10,000 ₪.

" בתחרויות האביב 2015 הרגשתי חוויה אמנותית מיוחדת בקשר של כל המתמודדים ליצירה הישראלית. אומרת יו"ר התחרויות אביגיל ארנהיים. המלחין אלכס בוגוד הצעיר זכה לביצועים מעוררי התפעלות על ידי אנדריי צירלין וטליה ארדל, וכך גם המלחינים שמעון כהן אבשלום אריאל, חרלפ לרנר וסטוצבסקי. ביצירה הקולית הישראלית היה חיבור מרגש בין הזמרות והזמרים למלחינים ולטקסטים. ואם אנחנו רוצים אמנות ישראלית הרי היא קרתה ממש לנגד עינינו"
זוכי תחרויות האביב 2015 יופיעו כסולנים בקונצרט מיוחד שיתקיים ביום ראשון, 11.1.15 במוזיאון תל אביב לאמנות (כרטיסים במחיר 50 ₪ ניתן לרכוש בקופות המוזיאון).
התחרויות מאורגנות על ידי קרן התרבות אמריקה-ישראל ומתקיימות הודות לקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון ובשיתוף עם מוזיאון תל אביב לאמנות, המרכז למוזיקה בירושלים ובסיוע מחלקת המוזיקה של מנהל התרבות במשרד התרבות והספורט.
יו"ר התחרויות: אביגיל ארנהיים , מנהלת התחרויות: ענבל גרינברג.

דניאלה סקורקה, סופרן נולדה בישראל ב 1987 החלה את לימודי פיתוח הקול בקונסרבטוריון כרמיאל אצל מרי-קלייר הרמן. שירתה בצה"ל במעמד של מוסיקאית מצטיינת והשלימה את לימודי התואר הראשון באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים אצל אגנס מסיני. מאז, למדה אצל אבי פורמנסקי, עידית זמיר ויעל לויטה. ב 2012- הצטרפה למיתר אופרה סטודיו של האופרה הישראלית. במהלך לימודיה בירושלים, דניאלה זכתה במקום הראשון בתחרות הלידר ובתחרות מנדלסון, ולאחרונה זכתה במקום השלישי בתחרות הבין לאומית ע"ש צ'סטי לשירת אופרות בארוק. דניאלה הייתה סולנית עם תזמורות רבות בארץ, לרבות התזמורת
הפילהרמונית הישראלית תחת שרביטו של זובין מהטה. ב 2013- הופיעה בסיבוב הופעות בין לאומי עם תזמורת הבארוק הצרפתית Les Arts Florissants , בניצוחו של וויליאם כריסטי. זכתה במלגות קרן התרבות אמריקה 2004-2015.

עמית דובסטר ,סקסופון, החל את לימודיו בקונסרבטוריון העירוני כפר-סבא ) 2005-1999 ( ובהמשך עבר ללמוד בכיתתו של גן לב בתל-אביב )) 2011-2005 (. שירת בצה"ל במעמד של מוסיקאי מצטיין ) 2011-2008 (. כיום ממשיך את לימודיו באקדמיה למוסיקה בשטרסבורג, צרפת, בכיתתו של פיליפ גייס. השתתף בכיתות אמן בין לאומית בהדרכת ניקולה פרוסט ורביעיית הסקסופונים Xasax )צרפת(, עידית שנר )ארצות הברית( ומרכוס וייס )שווייץ( וניגן עם מיטב התזמורת בארץ. בחג המוסיקה הישראלית ה 15-עמית היה סולן בקונצ'רטו פרי עטו של המלחין והפסנתרן שמעון כהן, בהקלטה לקול המוסיקה. ב 2014-עמית זכה בתחרות הכשרונות הצעירים של שטרסבורג, שבעקבותיה היה סולן עם התזמורת הפילהרמונית של שטרסבורג. הוא אף ניגן סולו עם אנסמבל הסקסופונים של שטרסבורג. עמית זכה לתמיכת שגרירות צרפת בישראל ועמותת צפונות תרבות. זכה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל, סולן וחבר ברביעיות סקסופונים,בשנים 2005-2014

מיכל בק, צ'לו נולדה בירושלים בשנת 1991 בין מוריה שמואל מגן וצבי פלסר. שירתה בצה"ל במעמד של מוסיקאית מצטיינת. השלימה את לימודי התואר הראשון בהצטיינות בשנת 2013 בבית-הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב בהדרכת הלל צרי. כיום לומדת לתואר שני בבית-הספר הגבוה למוסיקה בפרייבורג בכיתתו של ז'אן גיין קייראס. מיכל זוכת מספר תחרויות, ביניהן תחרות פאול בן-חיים ) 2010 ( והתחרות השנתית לכלי-קשת של בית-הספר ע"ש בוכמן-מהטה ) 2013 (.הייתה סולנית עם התזמורת הסימפונית של בית- הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באולם האלטה אופר בפרנקפורט בניצוח זובין מהטה. השתתפה בפסטיבלים בין לאומיים, ביניהם קול המוסיקה בגליל העליון, שלזוויג- הולשטיין, schiermonniko פראשה קוב ובכיתות אמן באקדמיה למוסיקה וילקרוז. זוכה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל משנת 2003 , חלקן מ"קרן המלגות לצ'לנים צעירים ע"ש וולפגנג לאופר".

טליה ארדל, צ'לו, נולדה בירושלים ב 1991 החלה את לימודי הצ'לו בגיל חמש אצל סבינה
 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות