עודד פיינגרש | ציורים מן המגירה

עודד פיינגרש הינו צייר בעל דמיון שופע ושפה אמנותית מקורית משלו. הוא ברוך כישרונות וכותב סיפורים מצוירים ומצייר ציורים סיפוריים, ככל העולה על רוחו. הסצנות הציוריות הכתובות משתלבות היטב אלו באלו.

ההתרחשות ברבים מציוריו הינה פנטסטית, כאשר הצופה עומד מול סצנות רוויות בפרטים רישומיים, המשורטטים באותה שפה ספציפית, המיוחדת לו.

בליל של דמויות כלקוחות מתוך קרקס דמיוני. ציפורים, בעלי חיים, חפצים, אנשים במצבים תיאטרליים, המרחפים בחלל סוריאליסטי ללא אחיזה במציאות. צבא של דמויות זהות משוכפלות, עוקבות רודפות אך גם נרדפות.

״הולך לצייר עולם בלי חוקים כשהספקות הן העיקר. הבימה היא של שחקנים שלא מכאן ולא מעכשיו. כמו במחזות של תקופת ה׳דקדנס׳. כמו ברלין בשנות העשרים של המאה העשרים….הדמויות הולכות בצעידת הברווז הנאצית, חלקן מרים יד בהצדעה…בתוך השטחים הצבעוניים הגדולים תופיע דמות קטנה, או משוכפלת בסדרה. הפנים מופנים קדימה ואי אפשר לצוד את מבטה. אנחנו צדים רק את מצבה. הטבע האנושי רע מנעוריו, כל רודף הוא גם נרדף…״ מתוך ספרו "פִילְם נוּאָר"

בנוסף לציורים ורישומי הדמויות המרתקות וההזויות, מוצגות בתערוכה זו גם עבודות בעלות אופי שונה ונינוח.
יצירות שנוצרו ברגעים של רוגע, שקט והתבוננות אל עולמו הקרוב. בהן מצייר האמן את המקיף אותו בסביבתו הקרובה ובסטודיו האהוב עליו כל כך בו מבלה את מרבית יומו.

טבע דומם של שפופרות צבע, בדים, תפוחים.
אין ציור אחד דומה למשנהו, יש משחק מגוון של צבעים, צללים וקומפוזיציה.

בתערוכה, מוצגת גם עבודת פיסול ברזל גדולה, בטכניקת חיתוך לייזר, דמות בדו – מימד, שכאילו אך זה יצאה מתוך ציוריו ומייצרת דיאלוג עם חברותיה הדומות לה המצוירות על הקירות.

אוצרת אביה ממוןשיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות