הייתם בראיון עבודה ? המעסיק חייב להודיע לכם בכתב אם לא התקבלתם או שהליך הבחירה מתמשך

עו"ד שלמה בכור : מעסיקים שיפרו את החוק יהיו חשופים לקנסות ממשרד הכלכלה ולתביעות ישירות מצד מועמדים
 
רבים ממחפשי העבודה מוזמנים לעשרות ראיונות עבודה ולמבחנים מטעם מעסיקים אך במקרים רבים הם לא מקבלים כל תשובה ייזומה מטעם המעסיק לגבי הליך המיון והקליטה במשרה המדוברת.

בהתאם לתיקון לחוק הודעה לעובד, בסוף חודש ינואר 2015 התמונה עומדת להשתנות לטובת דורשי העבודה.

עו"ד שלמה בכור מומחה בדיני עבודה מסביר שעד היום לא הייתה חובה חוקית על המעסיק למסור למועמד לעבודה הודעה על תוצאות הליך המיון לעבודה ,כתוצאה מכך דורשי העבודה מצאו עצמם ממתינים תקופות ממושכות בחוסר ודאות מבלי לדעת מה כוונת המעביד הפוטנציאלי לגבי המשך הליך הקליטה. המעסיקים מצידם, בעיקר בחברות לא גדולות שבהן אין מחלקת משאבי אנוש מסודרת , לא טרחו להודיע למועמדים שהשתתפו בתהליכי המיון שהמשרה אויישה .

על פי התיקון לחוק החל מסוף ינואר 2015 כל מועמד שהשתתף בהליך מיון ( ראיון או בחינה ) חייב לקבל הודעה בכתב מהמעסיק הפוטנציאלי ( בדואר או באימייל ) .
אם נבחר מועמד אחר אז תוך שבועיים מהיום שבו המועמד האחר התקבל לאותה משרה. ואם התהליך אורך פרק זמן ממושך אז המעסיק חייב לתת הודעה על התקדמות הליכי הקליטה לפחות אחת לחודשיים מיום שההליך התחיל . הוראות הנ"ל אינן חלות על מעסיק של עד 25 עובדים , מעסיק בענף ההסעדה או משרה ארעית ( עד 30 יום )

עו"ד בכור מסביר כי מעסיק שיפר את החובה עלול לקבל קנסות כספיים ממשרד הכלכלה ובעתיד זה יכול להוות עילה לתביעות ישירות מצד המועמדים. אמנם מחד, מדובר בהרחבה נוספת של החובות המוטלות על המעסיקים ואולם יש בכך מן ההיגיון על מנת שלא ליצור מצב שבו מועמד לעבודה נמצא בחוסר ודאות כאשר ישנם לא מעט מעבידים אשר עוד טרם התיקון לחוק, נהגו למסור למועמדים לעבודה הודעה בכתב בענין דחיית מועמדותם.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות