איך משווים בין פיצריות

מה עושה פיצריה אחת לפיצריה טובה יותר מהשניה? האם זה עובי הבצק? אולי כמות או טעמי הרוטב? ומה עם הגבינה לפיצה?  
איך אתם אוהבים את הפיצה שלכם? אתם אוהבים פיצות על בסיס בצק עבה או שמא בצק פריך? אוהבים הרבה שום ברוטב שלכם? ואולי בכלל מה שחשוב לכם בפיצה היא מהירות הגעת השליח? שאלנו כמה מומחים לענייני אוכל איטלקי, מה עושה פיצה לטובה יותר. הנה כמה מהתשובות שקיבלנו.

עובי הבצק

למרות שהבצק העבה הוא סימן ההיכר של הפיצה האמריקאית, מסתמן שעובי הבצק בפיצה הוא עניין אישי בהחלט. יש מי שאוהבים את הפיצה שלהם דקה וכמעט פריכה, וישנם מי שמעדיפים את הפיצה עבה מאוד. האם ישנם הבדלים בטעמים?

"בישראל, הבצק הדק, הפריך, הוא עניין אופנתי של השנים האחרונות." אומרים לנו. "מלבד הנאמנות למקורות האיטלקיים, היתרון בפיצות על בסיס בצק דק ופריך הוא בעיקר קלורי. בנוסף, בצק פיצה דק מאפשר לטעמים של הרוטב והתוספות לבלוט קצת יותר אבל החסרון הוא בכך שהפיצה פחות משביעה. זאת הסיבה שברוב הפיצריות השכונתיות והמקומיות מעדיפים בצק עבה; פשוט כדי שהלקוחות של הפיצריה ירגישו "מפוצצים"."

טעמי הרוטב

"הרבה פיצריות בישראל מקבלות את הרוטב שלהן ממפעלים שמכינים אותו מראש." מספרים לנו. "ההבדלים לא גדולים בין הפיצריות האלה, ורק אם בעל הבית מוסיף עוד קצת אבקת שום, סוכר או מלח לרוטב הפיצה, מרגישים באיזשהו הבדל." לעומת זאת, ישנן פיצריות שמכינות את הרוטב שלהן במקום, לפי נוסחה פרטית. אפשר לאהוב יותר או פחות את הטעם של הפיצה, אבל לפחות הוא יהיה שונה."

האם רוטב הפיצה עשוי מעגבניות טריות?

"לעיתים רחוקות מאוד – כמעט אף פעם לא בפיצריות. אין גם יתרון גדול ברוטב פיצה שעשוי מעגבניות מקומיות: היתרון האמיתי הוא ברטבים שמבוססים על רסק עגבניות משומר שמגיע מאיטליה. רסק עגבניות זה לפיצה מיוצר מזן עגבניות שכמותו אין בארץ. הן מתוקות יותר והטעמים שלהן טובים יותר."

מה לגבי הגבינה לפיצה?

אם רוצים טעם, לא חייבים מוצרלה על הפיצה, אבל חייבים שזו תהיה גבינה! נכון שמוצרלה היא הגבינה של דרום איטליה, אבל מה לעשות? בישראל לא כולם אוהבים מוצרלה על הפיצה שלהם. חלק חושבים שאין לה טעם, חלק לא אוהבים את המרקם… זה בסדר. אז כשאתם בוחרים פיצריה על פי הגבינה, תוודאו שמדובר הגבינה ולא בתחליף שמכיל שומן צמחי. בנוסף, אפשר לבקש תערובת גבינות לפיצה. אם פיצריה מציעה תערובת שמכילה גם גבינות אחרות חוץ מגבינה "צהובה" או בולגרית, יש להניח שמדובר בפיצריה איכותית יותר.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות