הורי גן ידידות העירוני בבקשה דחופה לבן חמו: אל תפסיקו עבודתה של הסייעת בגן

הורי גן ידידות העירוני התבשרו השבוע כי בסוף החודש תופסק עבודתה של הסייעת הנוספת בגן. בפנייתם הדחופה לבן חמו הם מציינים:"ילדינו  ישארו תחת השגחתם וטיפולם של גננת אחת וסייעת אחת בלבד, מצב אשר יפגע משמעותית בטובתם ורווחתם של ילדנו"

ההורים פנו לבן חמו הבוקר בדרישה להשאיר את הסייעת בגן "כיתה של 30 ילדים המטופלים ע"י גננת וסייעת אחת בלבד אינן יכולות לענות על צרכים כה רבים של ילדים בגיל כה רך", הם מציינים ומבהירים כי הגננות זקוקות לסיוע החל מסיוע שוטף בפעולות בסיסיות כגון אכילה, עשיית צרכים והחלפת בגדים, דרך מענה לצרכיהם הרגשיים כגון תשומת לב, הרגעה ומגע, וכלה בלמידה וחינוך. "הנטל המוטל על צוות גן כה מצומצם האחראי על מספר ילדים כה גדול, הוא עצום! היחס הרצוי לגילאי 3-4 הוא 8 ילדים לכל איש חינוך, כלומר כמחצית מהמצב הצפוי בו הגננת והסייעת יהיו אחריות כל אחת על 15 ילדים!". 

בעקבות ההודעה, התארגנו הורי הגן לפעולה בנושא "ידוע לנו כי מספר רשויות מקומיות באזורנו כגון: רעננה, הרצליה ורמת השרון מימנו בעצמן סייעת נוספת לגני הטרום טרום בעירם". 

"ילדנו הקטנטנים זקוקים כ"כ לכל טיפה של תשומת לב, טיפול חינוך ואהבה וששגרת היום יום שלהם תיפגע משמעותית ללא נוכחותה של אותה סייעת נוספת בגן". 

מהעירייה נמסר בתגובה:"עיריית כפר סבא היא בין הערים היחידות בארץ המתקצבות מתחילת שנת הלימודים סייעת נוספת על חשבונה ללא כל השתתפות מצד משרד החינוך. ראש העיר כפר סבא אף הגדיל לעשות והמשיך את מימון הסייעת השנייה עד לסוף החודש זאת בשעה שהערים החזקות המשתייכות לפורום 15 הפסיקו את המימון כבר מתחילת החודש. כיום, לאחר שעברה חצי שנה מתחילת שנת הלימודים והילדים התאקלמו יפה הוחלט להפסיק את המימון. מחלקת גני ילדים בעירייה ומשרד החינוך ימשיכו במתן הדרכה ותמיכה ככל שהגננות יצטרכו".


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות