יוענק צל"ש לסגן אלוף דולב קידר זיכרונו לברכה

בתאריך 21.07.2014 סגן־אלוף דולב קידר ז"ל החליט לנסוע למקום לגביו הייתה התרעה על דמויות חשודות. סגן־אלוף דולב קידר ז"ל הורה לנהג רכבו לעקוף רכב שחבר אליהם. טיל נגד טנקים נורה לעבר רכבו ולאחריו נורה טיל נוסף. סגן־אלוף דולב קידר ז"ל ושניים מלוחמיו ירדו מהרכב ונהרגו תוך ניהול קרב עם חוליית המחבלים. כמו כן, נהרג באירוע נהג הרכב. במעשה זה מנע סגן־אלוף דולב קידר ז"ל פיגוע חבלני קשה בתושבי האזור.

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, העניק צל"שים, עיטורים ואותות הערכה ל-53 קצינים, נגדים וחיילים בסדיר ובמילואים שלקחו חלק במבצע "צוק איתן". ול-13 יחידות שהשתתפו במבצע.

הצל"ש יוענק ב – 24/2. 
חמישה מבין חללי המבצע זכו גם הם לקבל עיטורים. הבכיר שבהם הוא סגן-אלוף דולב קידר, מפקד גדוד "גפן" בבית הספר לקצינים בה"ד 1, שקיבל צל"ש אלוף.

בתאריך 21 ביולי החליט סא"ל קידר לנסוע למקום שלגביו הייתה התרעה על דמויות חשודות. הוא הורה לנהג לעקוף כלי רכב שחבר אליהם. בשלב זה נורה לעברם טיל נגד טנקים ולאחריו נורה טיל נוסף. סא"ל קידר ושניים מלוחמיו ירדו מכלי הרכב ונהרגו תוך ניהול קרב עם חוליית המחבלים. כמו כן, נהרג באירוע נהג כלי הרכב. במעשה זה מנע קידר פיגוע חבלני קשה באזור.

דולב ז"ל הותיר אחריו את אשתו מיכל, וילדיו מאיה, אורי, גיא. הוריו אלי, דרורית, ואחיו רותם ויוגב מתגוררים בכפר סבא. 

דולב גדל והתחנך בכפר סבא וקבע את ביתו במודיעין.

דולב למד בבית החינוך היסודי "גולדה", בחט"ב שזר ולאחר מכן בתיכון כצנלסון. מנהלת התיכון בו למד מתארת אותו כנער סקרן, אינטליגנטי, חברותי, מעורב, אהוב על חבריו ומוריו. שחקן וזמר בלהקת צעירי כפר סבא. שחקן טניס מוכשר. בחור שאפתן ופעלתן.

כשהתגייס לצבא הבטיח לאביו שיצטיין בכל תחום בו ייגע וכך אכן היה- את קורס הקצינים סיים בהצטיינות וכך גם את לימודיו האקדמאים.
ונראה כי אין חדש תחת השמש בארצנו צְרוּבת הכאב והשכול.

לפני 13 שנה הספיד דולב ז"ל , שהיה אז קצין צעיר בגבעתי, את אחד מחייליו, אביב אִיזַק ז"ל , גם הוא תושב כפר סבא ובוגר בית הספר כצנלסון, ואמר: "חלק מתפקיד המפקד זה להתכונן גם למקרים כאלה, הפלוגה הזו נמצאת בעזה, אנחנו עושים את המשימות שלנו ולפעמים משאירים אנשים במקומות האלה…".

פקודיו ומפקדיו של דולב מספרים עליו כי תמיד היה דגם ודוגמא לכל הטוב והיפה שבמדינתנו, היה הטוב שבטובים. קודם כל בן אדם ואח"כ קצין מצטיין. אדם שפעל על פי ערכים של נתינה מקצועיות אחריות וצניעות.

אדם שבראש מעייניו עמדה תמיד משפחתו- אשתו מיכל וילדיו היקרים מאיה, אורי וגיא, שעבורם היה איש משפחה למופת. אבא ובעל נהדר.

אלי ודרורית קידר, הוריו של דולב ז"ל הם משפחה מעורבת אכפתית וערכית שההתנדבות והתרומה האינסופית לחברה הם חלק בלתי נפרד מערכיה הנשגבים.

אלי שבמשך 20 שנה התנדב במועדון ליונס כפר סבא, ואף כיהן כנשיאו ודרורית היקרה, יחד שתלו ערכים של נתינה ודרך ארץ בכל מי שנקרה בדרככם.

אין ספק כי את ערכי אהבת האדם והארץ ינק דולב ממשפחתו המופתית, ששורשיה נטועים עמוק, עמוק בתוך ההוויה הכפר סבאית הארץ ישראלית.

יהי זכרך ברוך.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות