ראש עיריית רמת השרון איציק רוכברגר וממלאת מקומו שירה אבין: הטחת האשמות הדדית חסרת תקדים

ראש עיריית רמת השרון, איציק רוכברגר נמצא בימים אלו כידוע בנבצרות. תחתיו מינה את שירה אבין כממלאת מקומו. אתמול, שישי, יצא בביקורת חריפה חסרת תקדים נגדה וכך כתב:

אני נמצא במחצית הדרך ומקווה לטוב,לא אוכל בשלב זה להתייחס ולהגן על שמי מטעמים מובנים.בשלב זה נדרשת ממני הרבה סבלנות ואורך רוח.

יקיריי.אני כותב אליכם מעת לעת על ההתפתחויות השונות,אינני מביט בזעם לאחור או לעבר איש,אינני מר נפש על ההליך המשפטי שפקד אותי,כולי תקווה ורצון לטוב.

הרשו לי להתנצל בפניכם ולבקש סליחתכם על שהבאתי למינויה של ממלאת מקומי הגברת שירה אבין להיות ממלאת מקומי בתקופת נבצרותי.

בחודשים ובשבועות האחרונים הגבירה והגדילה הגברת הנכבדת את רעות ליבה כלפי כל מי שנמנה עם נותני שירות או מי שנמנה על מקורביי.כדוגמת פיטורים והחלפת המנעולים של דלת הכניסה בלשכתי ללא תאום איתי.

מיזה חודשים אני נמנע מלהיכנס לבניין העיריה שמה תתפרש כניסתי כמי שמנסה להצר את פעילות הרשות המקומית.
רמת השרון יקרה לליבי,אינני מבקש להוקיר לי תודה על מה שעשיתי באהבה לקידום העיר.אולם לא אחריש ולא אשב עוד בחיבוק ידיים נוכח החידלון והקפאת כל הפעילות לפיתוח עירנו האהובה.

במהלך 10 שנות כהונתי זכינו ברציפות בפרס הניהול הכספי. תמיד ידענו לשמור על תקציב מאוזן תוך שימת דגש להמשך הפיתוח והתשתיות.

מאז חודש ספטמבר 2013 למעט חודשיים בהם שבתי לתפקידי,אני נמצא בנבצרות עד לסיום ההליך המשפטי.
אני כואב את הניכור שנוצר בין העיריה לתושבים,את הקיפאון המוחלט בהמשך תוכניות הפיתוח בעיר. הלכלוך והזוהמה פשטו להם כמעט בכל פינת רחוב. תוכניות רבות והתחייבויות לתושבים הוקפאו רק בשל העובדה שאני הבאתי לקידומם.-חזרנו אחורה שנים רבות…
הפקדתי את ניהול העיר למשמרת בידיה של הגברת שירה אבין,לא חלמתי ולא תארתי לעצמי שכך יהיו פני הדברים.עיר מנהלים ברגש ואהבה,לא בנקמנות ולא בקשיות לב. התושבים אינם אוייבי הרשות המקומית.

עשיתי מספר מועט של טעויות במינוי כזה ואחר, זו אחת מהטעויות המשמעותיות שעשיתי במהלך חיי ותפקידי ואני מצר על כך.לא שערתי בליבי את ״תקיעת הסכין בגב״ מצידה של מי שמיניתי והבאתי להיות מס שתיים ברשימתי.

יקיריי,אפרט בפניכם את הדרך ואת השיטה כיצד מביאים עיר לקפוא על השמרים וכיצד בסיסמאות כותרות בעיתונים ותמונות מוליכים שולל את התושבים ומצדיקים את אוזלת היד ואת אפסות העשיה.

אעשה זאת בדוגמאות אחת לאחד בפוסט הבא ובקרוב מאוד.

אתייחס בקצרה לעובדה שתקציב עיריית רמת השרון אינו בגרעון של 22 מיליון שקל ואף לא 3 מיליון שקלים. משמע למישהו בעיריה היה עיניין לפרסם זאת כדי להצדיק אפס עשייה.מעניין איש לא הכחיש זאת,לא זו בלבד,פרסום הידיעה על גרעון כביכול פורסם 4 ימים לפני הכרעת דיני,כלום יד המקרה נפלה כאן…לא ולא.

בתקציב הפיתוח ישנם עודפים ״רזרבה״ של כ 150 מיליון שקלים.אגב ההכנסות הצפויות בארבע השנים הקרובות יביאו עודפים של כמיליארד ושלוש מאות מיליון שקלים לקופת העיריה מתוכניות ביצוע הפיתוח באזור בסינימה סיטי המתבצעות בימים אלו וגם אותם מנסה לעכב הגברת אבין.

מדוע הכל נעצר מדוע העיר הולכת אחורה? אמנה זאת בפוסט הבא…אתייחס לעובדה שפורעי חוק ובריונים עושים כרצונם ואין דין ואין דיין…

מעולם לא חששתי לעמוד מולם חוצץ גם כשאויימתי אני ומשפחתי ואעשה זאת גם בעת נבצרותי.

כן,אודה ואתגאה,רמת השרון היא אהבת חיי,לא אשתוק ולא אחריש עוד למול הרוע קשיות הלב וההתנהלות של הגברת שירה אבין יחד עם חברי האופוזיציה הנותנים גיבויי ויד להרס הטוב בעיר.

יודגש שוב אני כותב את הדברים מתוך כאב ולא מתוך מרמור על שנבצר ממני בשלב זה לשרת אתכם.חובתי להאיר ולהעיר את שקורה או יותר נכון את מה שלא קורה.

אני שב ומתנצל על שטעיתי במינויה של הגברת אבין כממלאת מקומי בתקופת הנבצרות ואעשה כל שאוכל לשרת אתכם עם חבריי לקואליציה ככל שניתן בתקופת דימדומים זו.

ברגשי כבוד,אהבה וגעגועים.
איציק רוכברגר

שירה אבין בתגובה:"לא ביד קלה אני כותבת לכם שורות אלה. קראתי בסוף השבוע בשפתיים קפוצות את ה"פוסט" שהעלה ראש העיר המורשע, יצחק רוכברגר, אותו הקדיש מראשיתו ועד סופו להכפשתי, להוציא את דיבתי, לפגוע בשמי הטוב ולהטעות את תושבי העיר, במזיד ומבלי לבחול בשיטות האופייניות למקומות וזמנים אחרים. כל אחת ואחיד מכם יכול לשפוט את הדברים בעצמו. האם זוהי שפה וסגנון המכבדים אדם שמתיימר לדבר בשם אהבת העיר? מהי מטרתו האמיתית? מה ומי עומדים מאחורי כתב השיטנה והשינאה ומדוע?
רוכברגר עמד בראש העירייה והוביל את רמת-השרון במשך שנים רבות ואיש אינו יכול לקחת ממנו את הישגיו לטובת העיר ותושביה. הרשעתו בפלילים והחשדות נגדו אינם קלים לאיש מתושבי רמת-השרון. אכן, רוכברגר תמך יחד עם רוב חברי מועצת העיר במינויי לממלאת-מקום בתקופת נבצרותו. עם זאת, אם חשב מר רוכברגר, כי מינה "מריונטה" שאותה הוא יכול לנווט מרחוק, הוא אכן עשה שגיאה גדולה. אינני מוכנה לפעול בניגוד לצו מצפוני, בניגוד לשליחות המוטלת עלי ובניגוד לאינטרסים של תושבי העיר. הטחת ההאשמות ביחס למצב הניקיון של העיר היא התייחסות צבועה, שאינני רוצה להכנס אליה כרגע, רק כדי שלא להאריך כאן בדברים. אני מבליגה כעת, לא בקלות, אך גם לא לאורך זמן ואתייחס לדברים בזמן ובצורה הנאותה. על דבר אחד אינני מוכנה לעבור לסדר היום: ב"פוסט" שהעלה מר רוכברגר ביום שישי האחרון, הוא קבע ש"פורעי חוק וביריונים" עושים בעירייה כרצונם ואין דין ואין דיין… כך כתב! הטענות הן חמורות!
אני דורשת ממר רוכברגר, בשם תושבי העיר, להגיש עוד היום תלונה במשטרה ולהעביר לגורמי אכיפת החוק כל מידע שיש בידיו על פורעי חוק וביריונים שעושים בעיר כרצונם. על פי חוק, כידוע למר רוכברגר, חובה על כל מי שיש בידיו מידע מסוג זה לדווח לשלטונות החוק – זאת במקום להשמיץ ולהפריח שמועות. כשלעצמי, אני מתחייבת פומבית: אטפל בתקיפות ובאופן מיידי בכל מקרה של שחיתות שלטונית, של הפרת חוק וסדר, או איומים וביריונים שיובא לידיעתי. עוד אני מתחייבת להמשיך ולפעול לטובת העיר הנפלאה שלנו ולמלא את שליחותי הציבורית לטובת תושבי רמת-השרון, ללא מורא, ללא פחד ומבלי להכנע לשום ניסיון להלך עלי אימים. את שיש לי לומר ביתר הנושאים אומר בזמן הנכון – ולא ירחק הזמן לכך". 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות