להוקיר תודה- כיצד תודו ללקוחות שהביאו אתכם עד הלום

שיתוף ב facebook
שתפו

אם אתם מרגישים שהגעתם לאן שהגעתם רק בזכות עצמכם- חישבו שנית. תסתכלו מסביבכם, הביטו על האנשים שתמכו בכם והיו לצידכם לאורך הדרך. אולי הגיע הזמן לומר להם תודה…

הערך של הוקרת תודה

לרבים מאתנו ישנה נטייה להביע יותר כעס וביקורת, ופחות הוקרת תודה. את הדברים הטובים אנחנו נוטים לקחת כמובן מאיליו. לדעת להביע הערכה והוקרת תודה זאת איכות חשובה ובעלת ערך רב במערכות יחסים עם אנשים. האם קרה לכם פעם שלאחר פרדה מבן או בת זוג הרגשתם שלקחתם אותו כמובן מאיליו וזה מה שפגע במערכת היחסים שלכם? בין אם מדובר ביחסים עם אנשים קרובים ואהובים, או בקשר עם לקוחות – כל קשר זקוק שישקיעו בו ויטפחו אותו. כמו שצמח זקוק למים אחרת הוא נובל, כך כל קשר זקוק ל"תמריצים" לאורך הדרך- פידבקים חיוביים, הוקרת תודה והבעת הערכה. כאשר מדובר בקשר עם לקוחות- ידוע שלקוח מרוצה הוא לקוח שיישאר. הלקוח רוצה לקבל יחס אישי, הוא רוצה שתראה אותו כאדם ותשקיע בו, גם מעבר לקשר העסקי נטו. יחסי אנוש הם חלק לא פחות חשוב מאיכות השרות או המוצר שהחברה שלך מציעה.

כאשר אנחנו לא מפרגנים לזולת, בדרך כלל אנחנו גם פחות מפרגנים לעצמינו. לעומת זאת, כאשר אנחנו מתחברים לתחושות כגון הוקרת תודה זה לא רק עושה טוב לזולת אלא גם משפר את איכות החיים שלנו: חיים מלאים בהוקרת תודה הם חיים מאושרים יותר. הוקרת תודה יכולה להיות לא רק כלפי אנשים אחרים, אלא גם כלפי מה שיש לנו בחיים. אפשר להוקיר תודה לאדמה שמזינה אותנו, לשמש שזורחת כל בוקר, לגשמי הברכה ועוד…

 
פרחים כאות להוקר תתודה

הוקרת תודה אפשר להביע במילים אך גם באמצעות מתנות, אשר יכולות לשמח, לרגשאו להפתיע. דרך אחת להוקיר תודה היא באמצעות משלוח של זר פרחים. לפרחים ישנה איכות מיוחדת של הביע רגשות גם ללא מילים- זר פרחים יכול להביע אהבה, השתתפות בשמחה, תנחומים או הוקרת תודה. סוג הפרחים שמרכיבים את הזר וגם הצבעים שאתם בוחרים, ישפיעו על המסר שהזר מעביר למקבל אותם. אפשר כמובן גם לצרף כרטיס ברכה, ולהביע גם מסר במילים. מרבית האנשים לא יישארו אדישים לקבלת זר פרחים- מיד הלב מתרחב בשמחהוחיוך עולה על השפתיים. זר פרחים צריך להתאים גם לאירוע לכבודו הוא נשלח וגם לאדם שמקבל אותו. חישבו על האדם שאתם רוצים לשמח- אלו צבעים הוא אוהב, האם הוא יותר מתחבר לסגנון אלגנטי, או דווקא יותר לסגנון הכפרי והפשוט; האם הוא יעריך מקוריות או שיעדיף את הסגנון הקלסי? זה יעזור לכם להחליט האם לשלוח זר חמניות או זר שושנים. גם לצבעים ישנה שפה רגשית משלהם: צבעים כמו כתום וצהוב מעוררים תחושת חום ושמחת חיים, אדום מביע אהבה או תשוקה, סגול וכחול מעוררים רוגע ושלווה.

היתרון של משלוח פרחים על פני משלוח של מתנה אחרת, הוא שזה אינו מצריך תכנון הרבה זמן מראש- תוכל לטלפן לחנות פרחים באזור המגורים של מקבל הזר, למשל משלוח פרחים ברחובות, והשליח עם הזר יגיע לביתו תוך כמה שעות.

 

 
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

תגובות