להיות אמא, איך מתמודדים עם הסטטוס החדש

אחד מהדברים המהותיים ביותר שנוכל לעשות בחיים ושישנו לנו את הכול, זה להפוך להיות הורים. יחד עם זאת, ולמרות שרוב הזוגות יכולים להביא לעולם ילדים בקלות, איש מאיתנו לא דוש רישיון לכך ואנחנו לא צריכים לעבור קורסים כדי להפוך להיות הורים. 

אחד מהדברים המהותיים ביותר שנוכל לעשות בחיים ושישנו לנו את הכול, זה להפוך להיות הורים. יחד עם זאת, ולמרות שרוב הזוגות יכולים להביא לעולם ילדים בקלות, איש מאיתנו לא דורש רישיון לכך ואנחנו לא צריכים לעבור קורסים כדי להפוך להיות הורים. זה מה שמוביל לא אחת לסיטואציה שבה אישה יולדת תינוק ולמעשה לא לגמרי יודעת איך להתמודד עם הסיטואציה. כולם מצפים מהאם הטרייה להיות כמה שיותר מאושרת, אך היא בעצמה עלולה להרגיש שנלקחו ממנה החיים, הזמן הפנוי וכל דבר אחר. כאשר ההרגשה הזאת מגיעה למצבים קיצוניים זה עלול להגיע למצב של דיכאון אחרי לידה, והדבר החשוב ביותר שצריך לעשות זה להיות ערים לכך. זו לא אשמתו של אף אחד ובטח לא אשמתה של היולדת, וחשוב לדעת שיש היום הרבה מנגנונים שיכולים לעזור להתמודד עם המצב הזה.

קורסים ועזרה מקצועית

בשנים האחרונות המודעות לכך שלא קל להתרגל לסטטוס החדש של להיות אימא או הורים הולכת וגדלה, ולכן יש גם קורסים שאפשר לעשות בנושא הזה. אומנם בעבר המונח הנייחת הורים בכלל לא היה קיים, אך האמת היא שהיום זה חלק שגרתי מחייהם של הרבה אנשים שזה עתה הפכו להיות הורים. המודעות לכך שאפשר לקבל עזרה מקצועית בדמות קורסים או הנחיה הרבה פעמים יכולה להפוך את הכול להרבה יותר רגוע וכדאי לזכור שזו אופציה שקיימת. לא תמיד צריך לחכות לרגע המשבר ולא תמיד צריך להגיע עד לנקודה שבה אנחנו לא בטוחים בכלל במה שאנחנו עושים. לפעמים אפשר לפנות לקבלת עזרה כבר בשלבים הראשונים שבהם מתברר לנו שההסתגלות למעמד החדש לא קלה. להפוך להיות פתאום הורים זה שוק, ויש אנשים שמגיבים לכך טוב יותר מאחרים. מה שחשוב זה להיות ערים לכל מה שקורה ולקבל החלטות בזמן אמת, כך שאם זה קרה גם לכם ואתם מרגישים שאתם זקוקים לעזרה, קורס בנושא יוכל לסייע לכם.

איפה כדאי לעשות קורס או סדנה?

בין אם אתם רוצים לעשות קורס בנושא הורות ובין אם אתם רוצים להשתתף בסדנה קצרה יותר, כדאי יהיה לבדוק לאיפה אתם פונים. הרעיון הוא לפנות למקום שבו תוכלו לקבל עזרה כמה שיותר מקיפה וטובה, כי לא כל הדרכה בנושא הורות תוכל לעזור לכם. אין כל טעם לבזבז את הזמן שלכם, שהופך להיות עוד יותר יקר עם לידת הילד, על הדרכה שלא תהייה מספיק מקצועית. זה לא שיש דרך אחת להיות הורים מושלמים וזה לא שמישהו יודע טוב יותר מכם, העניין הוא פשוט שיש אנשים שלמדו את הנושא לעומק ויכולים לסייע לכם. העזרה הזאת יכולה להפוך את כל חווית ההורות שלכם להרבה יותר נעימה ואתם תראו שעם הזמן תרגישו בטוחים ורגועים יותר, דבר שגם תקרינו לילדים שלכם. 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות