חברת המועצה, ענת קלומל טוענת לפוליטיקה בפייסבוק: "הוציאו אותי מקבוצת "מרכז העיר כפר-סבא" ואף חסמו אותי"

פורטל השרון פוסט, לפני כולם: חברת מועצת העיר, ד"ר ענת קלומל, מלינה על קבוצת פייסבוק שהקימה יו"ר מועצת נשים, הדר לביא, ממנה הוצאה השבוע בטענה שהיא מעלה פוליטיקה בקבוצה.

"הוציאו אותי מקבוצת "מרכז העיר כפר-סבא" ואף חסמו אותי?. מנהלות הקבוצה הן נציגות של ראש העיר יהודה בן חמו. זו קבוצה פוליטית של העירייה. בקבוצה זו מבקשים תקציבים לתיקון גנים … כאילו זה לא פוליטיקה", טוענת קלומל.

בתגובה קיבלה קלומל עשרות תגובות שהביעו שאט נפש מההתנהלות "חבל מאוד. במקום לסתום פיות היו צריכים להבין שאת שליחת ציבור שרק מקדמת ועושה דברים למען התושבים. מה ' פוליטיקה מקומית בכלל אם לא שליחות למען הציבור? זה לא פוליטיקה מדינית. אין ניגודי אינטרסים. כולם פועלים למען עיר טובה יותר לתושביה אז מה הטעם בטיעון הזה", כתבה קרן עם שלם נדלר.

הדר לביא סירבה בעצמה להגיב, ומסרה שיש לפנות לאחת המנהלות שמינתה, אושר מקובר שמסרה "קבוצת מרכז העיר בפייסבוק הוקמה לפני כשנתיים במטרה לגבש את מרכז העיר כקהילה. הקבוצה היא קבוצה א-פוליטית, שמנוהלת ע"י מתנדבים, באהבה ובאכפתיות. כמו כל קבוצת פייסבוק יש לה חוקי פרסום. חברי הקבוצה מוזמנים להעלות פוסטים שעוסקים בנושאים הקשורים במרכז העיר, ובלבד שלא נעשו בהם ניגוח או הכפשה פוליטיים. לצערנו, בעוד שנציגים פוליטיים אחרים בעיר מכבדים את חוקי הקבוצה, הגברת קלומל עברה על חוקי הקבוצה לא פעם אחת ולא פעמיים, כשהשתמשה בקבוצה לגיוס הון פוליטי או להעלאת נושאים שאינם קשורים במרכז העיר כפר סבא. כמו תושבים אחרים שעשו זאת – היא לבסוף הוצאה מהקבוצה (אחרי התרעה ואחרי הסכמתה הכתובה לכך)".

ברם, מבדיקה שערכנו עולה כי פוסטים פוליטיים עולים בקבוצה תכופות ושם לא צונזר הפוליטיקאי שמעלה אותם כמעט מדי יום.

כך למשל, מעלה חבר המועצה, עילאי הרסגור הנדין פוסטים תכופים בנושאים פוליטיים.

הנה אחד לדוגמה:

מקובר העלתה פוסט לקבוצה בזו הלשון "שלום לכל תושבי מרכז העיר. הקבוצה נפתחה לפני כשנתיים במטרה לגבש אותנו כקהילה. אנחנו רוצים לעורר פה שיח קהילתי אמיתי ומשמעותי שגם יצא מגבולות המדיה החברתית. חשוב לנו מאוד לשמור על הצביון הזה ולעודד אותו. לכן, בין השאר, אנחנו עוברות על כל בקשת הצטרפות לקבוצה ומאשרות את מי שמצהיר שהוא תושב לעיר ולצידם נבחרי ציבור ועיתונאים. לצערנו, חלק מחברי הקבוצה לא מכבדים את מטרות הקבוצה ומפרסמים בתדירות גבוהה פוסטים לא רלוונטיים, ובכללם:
– פוסטים על אירועים שלא מתקיימים במרכז העיר
– פוסטים על נושאים עירוניים כלליים, בדרך כלל פוליטיים שלא רלוונטיים לתושבי השכונה ישירות
– פוסטים עסקיים מחוץ לשרשורים. 
מעתה אנחנו נמחק כל פרסום מהסוגים הנ"ל, לטובת חברי הקבוצה וקידום המטרות המשותפות שלה.".

קלומל הגיבה מיד "מה המטרות של הקבוצה? קידום אנשים מסויימים? אני לא מבינה זו קבוצה דיקטטורית שלא מאפשרת לתושבי מרכז העיר להציג מה קורה בעיר? האם פוליטיקה היא טובה רק לצד אחד? העלתי מה קרה במועצת העיר אז מחקתם ופגעתם באוכלוסיה המבוגרת. כי הם לא יודעים מה עושים עבורם או לא עושים עבורם. אני כחברת מועצה שמנהלות הקבוצה כנראה יוצאות נגדי , מוחקות את הסטטוסים שלי, אשר אף פעם לא פגעו באף בן אדם. מה שמראה שאתן מנהלות את הקבוצה באופן פוליטי מובהק".

 
 
צילומים: תומר דואק
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות