השתלת שיניים – שיטות ומחירים

השתלת שיניים היא למעשה השיטה של היום להחליף את השיניים התותבות שהיו נוהגים להשתמש בהן פעם בקרב אנשים מבוגרים בעיקר, או אצל מי שאיבד את שיניו בגלל תאונה או מחלה בגיל צעיר יותר.

השתלות שיניים מתפתחות מדי שנה והופכות להיות מתוחכמות יותר, ועם שימוש בחומרים מתקדמים יותר, כך שיש כמה וכמה שיטות שתוכלו לבחור מביניהן את שיטת השתלת השיניים שמתאימה לכם.

זאת, כמובן בהתייעצות עם רופא לפי מצב השיניים והפה שלכם, לפי התקציב שלכם (משום שיש בכל זאת להתחשב בכמה עולה השתלת שיניים למבוגרים), וגם לפי ההעדפות האסתטיות שלכם.

כיום בהחלט יש השתלות שיניים מתקדמות שתוכלו ליהנות מהן לשנים רבות ולהמשיך להבטיח לעצמכם איכות חיים וחיוך נפלא.

עקרונות להשתלת שיניים

גם אם יש כמה שיטות להשתלת שיניים יש לדעת כי השיטה הבסיסית היא אותה שיטה ונשענת על אותם עקרונות – החלפת השן החולה או החסרה בשתל שנקדח לתוך העצם והברגת כתר אליו.

זהו הבסיס והוא משתנה בשיטות העבודה, בטיב החומרים ומשך זמן העבודה על ההשתלה והיקפה. כלומר, יש לדעת כי חייבת להיות כמות עצם מספקת בחניכיים כדי להשיל לתוכה את הבורג הבסיסי שאליו מצמידים את הכתר, ויש את הכתר שעשוי מחומרים שונים ואותו מבריגים.

העבודה נעשית לפי מצבו של המטופל ואם אפשר לעשות השתלת שיניים ביום אחד זה אפשרי.

מה עושים בניתוח השתלת שיניים?

ראשית, בודקים את מצב העצם. אם יש מספיק עצם והיא אינה ניזוקה בגלל מחלה וריקבון של דלקת חניכיים כלשהי. במידה ואין כמות מספקת של עצם, יש לעבור קודם השתלת עצם לצורך שיקומה של הלסת. בלי כמות מספקת של עצם לא ייסגר השתל בתוכה ולא תהיה מספיק רקמת העצם שתחזיק את השתל במקומו.

הצלחת טיפול השתלת שיניים למבוגרים תלויה בעיקר במצב העצם שלהם, אשר לעיתים נמצאת במצב כזה שאינו מאפשר השתלה מהירה ופשוטה ויש לדאוג קודם לחיזוק העצם ולעיבויה.

השתלה רב שלבית היא השתלה שנעשית במשך חצי שנה לפחות, כאשר מחלקים את שלבי העבודה כדי לתת לחניכיים ולעצם להשתקם ולבנות רקמת חיזוק סביב השתל לפני שממשיכים לשלב הבא. קודם קודחים את הבסיס לתוך העצם ולאחר שהעצם סוגרת עליו בתהליך צמיחה טבעי מבריגים את הכתר אחרי כמה חודשים.

השתלת שיניים ביום אחד ומחירים

אין ספק שמכל השיטות, שיטת השתלת שיניים ביום אחד מקלה מאוד על המטופלים אבל אינה מתאימה לכל אחד. היא מתאימה בעיקר למטופלים צעירים שמצב העצם שלהם והבריאות מתאים לכך.

במקרים כאלה משתילים את כל השיניים ביום אחד וסיכויי ההצלחה של הטיפול מגיעים לבסביבות 85%. כאמור, שיטה זו לא מתאימה לכל אחד וזה תלוי בשיקול דעתו של הרופא.

כשמנסים לבדוק כמה עולה השתלת שיניים ברור כי המחיר תלויה במשתנים שונים. הוא נע בין 1,500 להשתלה של שן בודדת או קטנה בהיקפה לבין כמה עשרות אלפי שקלים של השתלת שיניים מלאה.

מחיר השתלת שיניים תלוי במרכיבים כמו ממה עשוי הכתר, חרסינה או זרקונה או אקריל, למשל, אם זה מבנה או כתר, יצוק או שתל, כמה מחברים יש וכמה זמן ייקח לטפל בכם. כמובן שהמחירים משתנים בין הפריפריה לבין המרכז ובין רופא מומחה לרופא צעיר יותר.

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות