" אפוס 5 " – הפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואמנות בכפר סבא : 15/6- 17/6

חבר המועצה, מחזיק תיק תרבות, ד"ר אמיר גבע, מזמינכם לאתר " היכל התרבות כפר סבא " לרכוש במחיר סמלי כרטיסים ל 6 הסרטים אשר יוצגו השנה בכפר סבא במסגרת פסטיבל " אפוס 5 ". הסרטים  שנבחרו יוצגו באודיטוריום העירוני, בית ספיר, בכפר סבא בליווי הרצאת פתיחה

מחזיק תיק תרבות, ד"ר אמיר גבע. מוזמנים להיכל

צילום: תומר דואק

יום חמישי ה 15/6/2017 בשעה 18:00  –  מריה קאלאס – הדיווה האולטימטיבית של האופרה.

כל מילה נוספת מיותרת !!  סרט מרגש שמציג  הן את הקריירה והן את חייה הסוערים של קאלאס –    החל מתיאור הופעתה המחשמלת על הבמה וכלה בתיאור חייה הפרטיים המסעירים שכמו בסיפורי המיתולוגיה ,בהם נקבע הגורל מראש ואין אפשרות לשנותו, מסתיימים כמו בטרגדיה יוונית !!

יום חמישי ה 15/6/2017  בשעה 21:00 –  ליאונרד ברנשטיין – מוסיקאי מזן שונה.

סיפורו של מלחין גדול, מנצח גדול, פסנתרן גדול ומורה למוסיקה גדול ונערץ שבין היתר, הלחין את המוסיקה למחזמר " סיפור הפרברים " שציין  נקודת מפנה בתיאטרון המוסיקלי העולמי בזכות המוסיקה המתוחכמת, סצינות הריקוד המרהיבות ובעיקר – ההתמקדות בבעיות חברתיות. יהודי חם שליווה את הפילהרמונית שלנו מימיה הראשונים ועד יומו האחרון והוכתר בתואר " רב המנצחים " שלה בה הוא נושא גם היום כ 30 שנה לאחר מותו.

יום שישי ה 16/6/2017 בשעה 10:00 בבוקר –  זאהה חדיד – רק המעז ( ה ) מנצח ( ת ).

סיפורה של אישה שנחשבת לפורצת דרך בתחום אדריכלות העל העולמית , אישה שנולדה בעיראק בימי קדם מהפיכת הקצינים כנגד המשטר הבריטי , היגרה לאנגליה ועשתה ב 10 אצבעות קריירה מזהירה בתחום האדריכלות הפוסט מודרניסטית תוך שגרפה את כל הפרסים הבינלאומיים החשובים  בתחום ואף זכתה בתואר אבירות בריטי על תרומתה לאדריכלות העולמית , ובדרך אף בנתה לעצמה מעמד של " כוהנת אופנה " ואז… מתה באופן טראגי בחטף … סיפור מרתק !!

יום שישי ה 16/6/2017 בשעה 20:30 בערב –  הרברט פון קאראייאן – הקסם והמיתוס.

סיפורו המרתק של אחד הענקים שבין מנצחי התזמורות הקלאסיות בעולם , האיש שניהל במשך 35 שנים ( עד יום מותו ) את התזמורת הפילהרמונית המיתולוגית של ברלין , הואשם בחבירה לנאצים – טוהר – וברא בזכות הכריזמה שלו וכשרונו המוזיקלי המיוחד במינו סוג חדש ושונה של ניהול תזמורת – אך נותר שנוי במחלוקת לעולם בעיקר בגלל התנהלותו האישית ויחסו הבינאישי היוצא דופן עם הנגנים שתחת מרותו.

יום שבת ה 17/6/2017 בשעה 10:00 בבוקר –   באלט 422 : ג'אסטין פאק – נער הפלא של המחול העכשווי.

סיפורו של רקדן באלט אמריקאי צעיר שפרץ לצמרת העולמית של המחול המודרני העולמי כאשר קיבל הזדמנות נדירה בגיל 26 ליצור, ככוריאוגרף , מחול חדש עבור ה " ניו יורק סיטי באלט " –  הנמנית על להקות הבאלט המובחרות בעולם ובעקבות הצלחתו – מונה לכוריאוגרף הבית של להקת הבאלט היוקרתית הזו. הסרט מתעד את תהליך הכנת הכוריאוגרפיה של המחול הגורלי שיצר – מחול מספר 422 של הניו יורק סיטי באלט.

 יום שבת ה 17/6/2017 בשעה 20:30 –  אנסלם קיפר – לזכור את העתיד.

סיפורו של אחד מגדולי הציירים העכשוויים בעולם שכל עבודה שלו נמכרת תמורת מיליוני דולרים. קיפר הוא " ניאו – אקספרסיוניסט " גרמני שנולד בשלהי מלחמת העולם השניה ואינו מרפה מליצור עבודות מרהיבות ומרשימות בהשראת מוראות המלחמה תוך שהוא מרבה להתעמת עד היום באופן סרקסטי וציני עם התקופה הנאצית ומשתמש לצורך כך בחומרים בעלי הקשרים של הרס וחורבן , כמו זפת וקש.   התוצאה משפיעה בעוצמה עזה על המתבונן ומעוררת בו זעזוע באמצעות ההקשרים לנאציזם ולשואת העם היהודי. לא בכדי נבחרה בשנת 2011 תערוכתו – לכבד את פתיחתו של האגף החדש במוזיאון תל אביב לאמנות.  סרט חובה לחובבי אמנות עכשווית !!!

אשמח מאוד באם תשתתפו אתנו בפסטיבל המיוחד במינו הזה .

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות