כך תצאו לחופשה ולא תפשטו את הרגל

בשביל לצאת לחופשה ולא לחזור עם מינוס בחשבון הבנק תצטרכו למצוא את הדילים המתאימים ולקבוע סדר עדיפויות ברור. כמו כן, תמיד צריך לתכנן את הטיול במפורט כדי להימנע מהוצאות מיותרות

תכנון של חופשה בחו"ל מתחיל עוד הרבה לפני שמגיעים לנתב"ג. חלק ניכר מהתכנון מוקדש להיבט הפיננסי, ומה שמעסיק לא מעט אנשים זה – איך שומרים על מסגרת התקציב? התשובה לכך מורכבת מכפי שנהוג לחשוב והיא בכל מקרה מחייבת השקעה של זמן ומשאבים.

חופשה מוצלחת אמורה להתאים באופן ספציפי לצרכים ולמסגרת התקציב שלכם. הגדירו את מסגרת התקציב עוד לפני שאתם בוחרים יעד, מחליטים עם מי לטוס ומבקשים ימי חופש מהבוס. התאמת החופשה לצרכים ולתקציב דורשת סדר עדיפויות מסוים. קחו בחשבון שאי אפשר להספיק הכל בחופשה קצרה וגם אין טעם לנסות. כל מה שצריך לעשות הוא לתכנן חופשה בלי לפשוט את הרגל ולמצוא את שביל הזהב בין עלות ותועלת.

מה הקשר בין דילים וטיסות לואו קוסט?

קודם כל, צריך לנסות ולמצוא כמה שיותר דילים סביב התאריכים שבהם מתכננים לצאת לחופש. גמישות היא שם המשחק ואם תוכלו להרשות לעצמכם לשנות קצת את התאריכים קדימה ואחורה, סבירה להניח שתחסכו עשרות אחוזים בעלות המצטברת של החופשה. מנגד, קחו בחשבון שכל שינוי של התאריך מחייב התאמות מבחינת מקום העבודה או בית הספר והגנים של הילדים.

חוץ ממציאת דילים שאטרקטיבית בעונות מסוימות של השנה, תמיד תוכלו לתת עדיפות לטיסות לואו קוסט על חשבון טיסות סדירות. בטיסות כאלה תצרכו אמנם לוותר על מטען או לשלם עליו בנפרד, אבל החיסכון הופך את זה לכדאי. טיסות בחברות לואו קוסט משתלמות במיוחד ביעדים קרובים, הן מתאימות למי שיוצא לחופשה משפחתית או לבילוי זוגי עם הילדים והן גם נמכרות כחלק מחבילות נופש בדילים מיוחדים.

איך מתכננים את הטיול?

הוצאות לא מתוכננות הן הסכנה העיקרית של חופשה בחו"ל ואפילו בארץ. אם לא מתכננים בצורה נכונה את הטיול, נגררים במהירות להוצאות שהן ממש לא מחויבות המציאות. הבעיה עם הוצאות כאלה היא הפרה של מסגרת התקציב וחוסר יכולת להתמודד איתן גם אחרי שחוזרים לשגרה. הפתרון הוא לתכנן את הטיול היטב ולדאוג ללוח זמנים מדויק לכל יום ושעה, לצד תכנון כלכלי מחושב וחשוב לשקול לקחת הלוואה לכל מטרה שתשאיר אתכם בראש שקט.

במקביל, ניתן לערב את הילדים בתכנון הטיול וכך לעבור אותו בצורה מוצלחת בלי להתפשר. המטרה היא בסופו של דבר ליהנות מזמן האיכות המשותף לא פחות מאשר מהשופינג במרכזי הקניות.

תכנון מפורט של הטיול צריך להיות מבוסס על המלצות של חברים, קרובים ובני משפחה. אפשר להיכנס לאתרי האינטרנט כדי להתעניין במבצעים והטבות, לקרוא חוות דעת על אתרי חובה ולהכין רשימה מסודרת של מקומות שעליהם עדיף לוותר.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות