מספריים ומסרק – הדרך לקריירה בתחום עיצוב השיער

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

קריירה בתחום של עיצוב שיער מתחילה בהכשרה, ממשיכה בהתנסות וצבירת ניסיון ומסתיימת בפתיחת עסק מצליח. איך עושים זאת בצורה נכונה ועל מה כדאי לשים דגש? הנה המדריך המלא

יותר ויותר אנשים בוחרים להפוך את התחביב שלהם למקצוע ולהתמחות בעיצוב שיער. קריירה בתחום עיצוב השיער נחשבת מתגמלת ומאתגרת והיא מתאימה לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. מעבר לכך, ענף עיצוב השיער שואב השראה מתחומים של מדע וקוסמטיקה ולכן הוא מתעדכן לאורך השנים ומושפע משינויים טכנולוגיים. אלו מאפיינים מיוחדים של תחום עיצוב השיער וסיבה מספיק טובה להתפתח בתוכו.

השאלה המתבקשת היא מה צריך לעשות כדי לפתח קריירה בתחום עיצוב השיער. קודם כל, יש להבין את חשיבות ההכשרה המוקדמת. רק אחרי קורס ספרות שבו נלמדים כל היסודות, ניתן להתחיל לעבוד במקצוע באופן עצמאי או להציע מועמדות למכון טיפוח קיים. הקורס מעניק לספר הצעיר את כל הכלים הנדרשים על מנת להביא לידי ביטוי את הכישרון שלו, ובמקביל הוא גם חושף אותו לסיכונים הקיימים ולדרך שבה ניתן להתמודד איתם.

איפה צוברים הכי הרבה ניסיון?

הכשרה יסודית וטובה של מעצב שיער כוללת שעות רבות של תרגול מעשי. שעות התרגול קריטיות לקריירה מוצלחת בתחום של עיצוב שיער היות ובעזרתן ניתן לצבור ניסיון. רוב השיעורים של קורס ספרות בנויים על בסיס הרצאה, הדגמה ותרגול מעשי בפיקוח מורים בכירים ובשלבים מתקדמים יותר יש גם שיעורי תרגול וחיזוק מחוץ לשעות הקורס וללא תשלום נוסף.

כמובן שניתן ורצוי לצבור ניסיון גם בעבודה בשטח. את הניסיון הזה מתחילים לצבור כאשר מסיימים את ההכשרה ומקבלים תעודת השתלמות מטעם משרד הכלכלה. רוב מעצבי השיער חוששים לפתוח מספרה באופן עצמאי כל עוד אין להם את הניסיון הנדרש, לכן הם מציעים את עצמם לעבודה במכוני טיפוח ועיצוב שיער ברחבי הארץ. עבודה כזו כוללת מפגש יום יומי עם לקוחות והיא מהווה חלק בלתי נפרד מהדרך לקריירה בתחום.

כך תפתחו עסק לעיצוב שיער

גולת הכותרת של קריירה בתחום עיצוב השיער היא פתיחת עסק עצמאי. נכון להיום, תחום המספרות מחייב הוצאת רישיון עסק לצורך הפעלת המקום. את האישורים העיקריים מקבלים ממכבי האש, ממשרד הבריאות ומאגף ההנדסה של העירייה העירונית. אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע טרם פתיחת עסק וחשוב כל הזמן להיצמד לתכנית עסקית של הוצאות, הכנסות ורווחים צפויים. כמו כן, הגשת בקשה למחלקת רישוי עסקים כרוכה בהקצאה של זמן ויש להיערך אליה מבחינת שעות העבודה.

אחרי פתיחת עסק לעיצוב שיער ניתן כבר ליישם את חומרי הלימוד ולהשתמש בכל שעות הניסיון שנצברו כדי לטפל בלקוחות על הצד הטוב ביותר. בנוסף, כדאי לשמור על נהלי עבודה נכונים שקשורים לחיטוי, היגיינה וניקיון וכך להשיג יתרון על פני המתחרים.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
5/5

תגובות