טפסי ביטוח לאומי שחשוב להכיר

היכרות עם הטפסים השונים של ביטוח לאומי יכולה לקצר בצורה משמעותית את ההתנהלות מול המוסד ולאפשר לכל מבוטח לנצל את הזכויות שעומדות לרשותו. מבולבלים בגלל כל הביורוקרטיה? קבלו את המדריך המלא

כל אחד מאתנו יצטרך בשלב כזה או אחר לפגוש את הביטוח הלאומי. הבעיה היא שרק מעטים מבינים מה ההבדל בין הטפסים של המוסד לביטוח לאומי, או מה צריך לעשות כדי למלא אותם בצורה נכונה.

בדיוק בגלל זה הכנו לכם רשימה מסודרת של טפסים חשובים במיוחד:

טופס 250 – טופס תביעה לנפגעי עבודה

זהו טופס שמציין בקשה למתן טיפול רפואי לנפגע עבודה. טופס 250 מנוהל על ידי מנהל גמלאות וביטוח נפגעי עבודה של המוסד לביטוח לאומי, והוא רלוונטי עבור כל מי שנפגע במסגרת עבודתו. בתוך הטופס אמורים למלא את פרטי המעסיק, את פרטי התובע ואת פרטי התאונה. לאחר מילוי כל הפרטים ניתן להגיש את הטופס למוסד רפואי מסוים כדי לקבל טיפול רפואי על חשבון הביטוח הלאומי.

טופס 7801 – טופס תביעה לנכות כללית

תביעה לקצבת נכות כללית ובקשה להענקה מטעמי צדק אפשר להגיש רק באמצעות טופס 7801 של המוסד לביטוח לאומי. לצד פרטים אישיים נדרש התובע למלא פרטים על הנכות ולסמן סעיפים שמתארים את המחלה או התסמינים מהם הוא סובל. לטופס צריך לצרף סיכומי מחלה או כל מסמך רפואי המעיד על מצב בריאותי מסוים, בעוד שכיר נדרש לצרף לטופס גם תלושי שכר.

טופס 7821 – טופס תביעה לגמלת ילד נכה

תביעה לגמלה לילד נכה מוגשת למוסד לביטוח לאומי על ידי טופס 7821. הטופס מיועד להורה לילד נכה ולכל מי שמעוניין בגין כך להגיש תביעה לגמלת נכות. כמו כן, את התביעה מותר על פי חוק להגיש על ידי הורה שהילד גר עמו, על ידי האפוטרופוס החוקי של הילד או על ידי מי שהילד מוחזק אצלו בפועל. אל טופס התביעה יש לצרף מסמכים רפואיים וטופס ויתור סודיות רפואית.

טופס 7849 – טופס תביעה לשירותים מיוחדים

בעזרת טופס 7849 ניתן להגיש תביעה לקבלת שירותים מיוחדים. הטופס מיועד באופן עקרוני לנכים קשישים שזקוקים לעזרה רבה בפעולות יום יומיות, כמו למשל התניידות עצמאית בתוך הבית, אכילה, לבוש, רחצה, היגיינה אישית וכן הלאה. בנוסף, את טופס 7849 אפשר להגיש עם או בלי קשר לקצבה שניתנת על ידי המוסד לביטוח לאומי.

טופס 2600 – טופס תביעה לגמלת סיעוד

תביעה לגמלת סיעוד מוגשת על ידי מבוטחים שמגיעים לגיל פרישה, בתנאי שהם גרים בבית וזקוקים לעזרת אדם אחר בביצוע פעולות יומיומיות. חובה לצרף לטופס 2600 תדפיס מידע רפואי ממוחשב, אישורי הכנסות לרבות בני זוג ואישור הנהלה במקרה של מגורים בבית אבות, מוסד או משפחתו.

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות