איך פותרים משבר בזוגיות

זוגיות מטרתה להיות מקור לאהבה, לביטחון לתמיכה וגם לשמחה. אך לעיתים היא עשויה להיות מקור לתחושות ההפוכות, לעצב מתמשך, לתסכול גדול וכעסים כשהדברים משתבשים ואין דרך להתמודד עם האתגר הקשה הזה- זוגיות.

הרבה מערכות יחסים יכולות למצוא את עצמן נתונות ללחץ חיצוני כדי למסד את הקשר או מאידך לסיים אותו. יש מקרים בהם נראה כי זוג מתנהל כשורה ונראה שהקשר שלהם אפילו טוב ואיתן, אך למעשה זה לגמרי לא תואם את המציאות. הרבה משברים ושינויים יכולים לזעזע את הזוגיות וחשוב לדעת איך לצלוח אותם בתבונה יחד.

מהם הגורמים למשברים בזוגיות?     

כדי למצוא פתרון למשבר בזוגיות משברים בזוגיות עשויים לנבוע מנושאים מוכרים וישנים, שכבר חוו הזוג בעבר, ועדיין אין שינוי או התקדמות שניתן לראות על מנת לפתור את הדבר הזה שמעיב על היחסים. יש תחושה של תקיעות וכשהייאוש והתסכול מתחיל להתגבר יש תחושה שצריך לפתע אולי להיפרד, רגע! מצבים רבים בהם הזוג מתחיל לדבר על פרידה עשויים עם הכוונה נכונה להיות פתירים וחשוב לא לעשות צעד של פרידה לפני שמרגישים שעשיתם הכול על מנת למנוע פרידה.  

דפוסים של משברים       

יש מספר דפוסים בעייתיים שמובילים למשבר בחיי הזוגיות. הזנחה של מערכת היחסים יכולה לגרום מהר לשחיקה של הרגשות, של אבדן ההתרגשות, של התשוקה ובכלל יכולה לחבל קשה ביכולת ליהנות אחד מחברתו של השנייה מתוך תחושה שאינכם בעלי תחומי עניין משותפים.

טיפוח מערכת יחסים יכולה להיות קשה יותר אם בין הזוג יש קונפליקט לא פתור. קונפליקטים כאלו יכולים לצבור הרבה רגשות כעס, תסכול ועשויים לגרום לריחוק. כל אחד מבני הזוג בטוח שאם בן הזוג רק היה משתנה קצת הכול היה טוב יותר. אך המשבר עשוי להידרדר כשכבר לכל אחד אין חמלה אחד כלפי השנייה ואז התחושה של כל אחד מבודדת עם הרבה ייאוש.  

משבר אמון מהו?           

ישנם מקרים בהם אחד מבני הזוג מרגיש משבר באמון כלפי השני. הוא חושד שבן הזוג בוגד או מסתיר ממנו דברים, או אז ההבדל בין משבר אמון למשבר שאינו משבר אמון הוא הרבה יותר קשה. כיוון שבמידה ועדיין קיימת תקשורת נעימה, יש אחד שאינו בוטח יותר בבן הזוג, לא משנה מה ואיך יאמר, וזה משהו שיהיה קשה להחזיר, לעיתים אפילו אחרי טיפול זוגי עמוק.

כיצד ניתן לעבור אותם? את המשברים?        

בכל מערכת יחסים, המרכיב החשוב ביותר להצלחה היא תקשורת תקינה, תקשורת שתאפשר הבנה פשוטה וכנה בין בני הזוג. איכות השיחה בין בני הזוג מאוד חשובה, כמו גם האופן שבו הם נוטים להתמודד עם מחלוקות, שהן בלתי נמנעות בכל זוגיות. במידה ואתם חשים שהגעתם למבוי סתום ומערכת היחסים עדיין חשובה לכם, אך אתם לא מצליחים לתקן ולמצוא לבד פתרונות, שקלו טיפול זוגי.

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות