למרות כל תקופת ההרחקה: יהודה בן חמו ממשיך לקבל שכר ותנאים

ראש עיריית כפר הסבא המורחק מזה עשרה חודשים ממשיך כל תקופת ההרחקה לקבל שכר של כ-40 אלף שקלים לחודש – שכר יסוד פלוס כל התנאים הנלווים כגון פנסיה וכדומה.

בן חמו הוא ראש העירייה שהורחק לתקופה הארוכה ביותר מבין כל ראשי הערים בארץ שנחשדו בעבירות שונות.

נזכיר כי בשבוע האחרון ביקשה המשטרה להאריך הרחקתו בחודשיים נוספים עד חודש דצמבר. מועצת העיר ממשיכה לתפקד כאשר השברים והסדקים בקואליציה המתנהלת כעת בראשות צביקה צרפתי ממשיכים להתהדק. גם בשל העובדה שאנו נכנסים לשנת בחירות וגם ממועצת העיר יש מתמודדים הרוצים להבחר.

תמונה: בן חמו בעת אחד הדיונים בבית המשפט

צילומים: תומר דואק

 

ממשרד הפנים נמסר :"משרד הפנים בחן את התנאים להרחקת ראש העיר כפר סבא, בהתאם לחוק, לא נדרש אישור משרד הפנים להמשך התשלומים לראש העיר".

על פי הוראות סעיף 22 בחוק הרשויות המקומיות (בחירת ראש הרשות וסגניו וכהונתם), תשל"ה-1975 (להלן: "החוק") ניתנת למועצת העיר כפר סבא סמכות להעביר את יהודה בן חמו מתפקידו. ולהלן סעיף 22 עצמו:

העברה מכהונה מחמת התנהגות

  1. (א)  נוכחה המועצה כי ראש הרשות מתנהג התנהגות שאינה הולמת מעמדו של ראש רשות וסבורה היא שעל כן אין הוא ראוי לכהונתו, רשאית היא, לאחר שנתנה לו הזדמנות להשמיע דברו, להעבירו מכהונתו.

          (ב)  ההחלטה להעביר את ראש הרשות מכהונתו תהיה מנומקת ותתקבל בישיבה מיוחדת, סגורה, של המועצה ברוב של שלושה רבעים ממספר חבריה; ההחלטה טעונה אישור השר.

          (ג)   לא קרא ראש הרשות לישיבה מיוחדת כאמור תוך 14 יום מהיום שרוב חברי המועצה דרשו ממנו לעשות כן, רשאים רוב חברי המועצה לקרוא לישיבה כאמור והם יקבעו מי ישב בראשה.

ברם, בשל העובדה שטרם הוגש כתב אישום, מועצת העיר נמצאת בהמתנה ארוכה ולמרות התכניות טרם נבחר ראש עירייה זמני, וצביקה צרפתי סגנו של בן חמו ממשיך על תקן זמני להחליפו.

 

 

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות