באילו מקרים כדאי לפנות לעורך דין מקרקעין?

הודות לעורכי הדין, אתם יכולים להיות שקטים כי בעת שתרצו להיות מיוצגים על ידי איש מקצוע, יהיה לכם אל מי לפנות. בעוד ישנם עורכי דין שעיסוקם ברור כשמש לרבים, ישנם עורכי דין שתחום העיסוק שלכם בפועל לא תמיד מוכר לכולם. כך לדוגמא, עם עו"ד מקרקעין. תחום העיסוק אולי מעט נרמז משמו, אך באילו נושאים עוסק עורך הדין המומחה בתחום זה ומתי באמת כדאי לפנות אליו?

הפרות חוזים וליקויי בנייה

אחד מתחומי הליבה בהם מתעסק עורך דין המתמחה בנדל"ן הוא התחום הנוגע להפרת חוזים וליקויי בנייה. חוזים שכאלו יכולים להיות קשורים לדוגמא למעבר לדירה חדשה. שוב ושוב עולות ידיעות על קונים חדשים שרכשו דירות מקבלן, תוך שהתחייבו להם למועד מוגדר של קבלת המפתח, אך בפעול המועד נדחה שוב ושוב. מעבר לעוגמת הנפש הכרוכה בדבר, לא אחת מדובר גם על נזק כספי רב הנגרם לאותם הקונים שכן עליהם להמשיך לשלם דמי שכירות על דירה זמנית, במקום לעבור אל הדירה החדשה שאותה הם רכשו במיטב כספם.

כמו כן, לא אחת ישנו הנושא של ליקויי בנייה. כרוכשי נכסים, מגיע לכל הרוכשים לקבל נכסים ברמות גימור מושלמות ללא כל ליקויים. מה שקורה לא אחת הוא שמגיעה חברת בדק בית אל נכסים, והן אלו המגלות ליקויים השונים גם מבחינה חזותית וגם מבחינה מערכתית. כך, לעתים מתגלים כשלים במערכות החשמל והמים, ועם בקשת הקונים לתיקון הכשלים הם נענים בסירוב. זהו מקרה קלאסי בו תוכלו לפנות אל עו"ד מומחה למקרקעין.

הדרכה, ליווי ויעוץ – כל הדרך

כמו כן, עורכי הדין המתעסקים בתום המקרקעין לא נכנסים לפעולה רק במקרים של תביעות, אלא גם במקרים בהם יש צורך בליווי מקצועי של עורכי דין בעלי ידע רב בנושא. כך לדוגמא, ישנם אנשים פרטיים, קבלני בניינים וגם חברות העוסקות ביזמות של נדל"ן, הזקוקים לליווי מקצועי לאורך כל הפרוייקט. ליווי שכזה כולל את כל ההתנהלות אל מול הגופים הנדרשים, עריכת חוזים, תיאומים, יצירת משא ומתן עם גורמים רלוונטים וכדומה.

מיסוי ורישום מקרקרעין

עורך הדין העוסק בתחום זה יוכל לסייע לכם גם בכל הקשור למיסוי המקרקעין. בתחום זה קיימים שלושה סוגים של מיסוי: מס השבח, מס מכירה ומס רכישה. אי ידיעת החוק לא פוטרת אתכם מעונש, כך שישנם אלו שביצעו עסקאות ללא ליווי עורך דין, ובהמשך הם גילו כי בתום לב הם עברו על החוק. עבודה צמודה עם עורך דין המתמחה בתחום הנדל"ן תבטיח לכם כי הוא יבדוק בצורה מעמיקה האם אתם זכאים לפטור ממיסים או לא, או לחילופין לחשב עבורכם בצורה מדויקת את המיסים הנדרשים שעליכם לשלם.

ובנוסף, רישום המקרקעין נכנס גם הוא תחת חסותו של עורך הדין שידאג לכל הנדרש לטובת רישום הנכנס בטאבו. חיסכו מעצמכם את הבירוקרטיה הרבה ועבדו עם עורך דין הפועל בתחום זה.

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות