סמ"ר אבי מנשה השתתף בפרויקט "מקצוע לחיים" : צה"ל סולל דרך לחיים

פרוייקט "מקצוע לחיים" החל כפרויקט לאומי לפני כשנתיים ומטרתו להכשיר חיילים באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה למקצועות נדרשים במשק, תוך שילובם בחברות אזרחיות.
תכנית "מקצוע לחיים", אשר מובלת על ידי חיל הטכנולוגיה והאחזקה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, מבטאת את הקשב של צה״ל לצרכי החיילים ואת ההבנה כי צה"ל הינו גוף שמכשיר חיילים למקצועות נדרשים במשק ובהם טכנאים, הנדסאים, נהגים ועוד. הפרויקט כולל מסלולים שונים ובהם הכשרות מגוונות, יציאה לחודש העסקה אחת לשנה במהלך השירות, והשמה בחברות אזרחיות לאחר השירות. המסלולים השונים מיועדים לחיילים המשרתים בחילות אט"ל – חיל הטכנולוגיה והאחזקה, חיל הלוגיסטיקה וחיל הרפואה.
אבי מנשה
שוחחנו עם אחד ממשתפי הפרוייקט, סמ"ר אבי מנשה, המתגורר בפתח תקווה, מאז ומתמיד. אבי  התגייס באוקטובר 2015 לתפקיד המכונאי אליו הגיע בעקבות לימודי הנדסה. אבי למד את המקצוע זה בתיכון הרב תחומי א  בפתח תקווה וואז המשיך במכללת אמי"ת, ודחה את הגיוס בשנה על מנת להשלים את התואר.
אבי יצא לראשונה לפרוייקט מקצוע לחיים בספטמבר 2016, המשיך בדצמבר 2017 ועכשיו יוצא לפעם השלישית, שלושה חודשים לפני השחרור. במהלך הפרוייקט התנסה אבי בעבודה בכל מיני חברות, על מנת לרכוש כלים לאזרחות, ולאחרונה עבד בחברת סובארו. "עם סיום השירות הצבאי, אני נרגש להשתלב בעבודה בחברה".  על הפרוייקט מספר אבי: "הפרוייקט מאוד אפקטיבי ומוצלח, נותן לך אפשרות לראות איך המקצוע מתנהל באזרחות. יש אפשרות ליצור קשרים עם המקומות הרלוונטיים ולכן אני ממליץ לכמה שיותר חיילים להגיע לשם".  אל הפרוייקט הגיע אבי באמצעות הקצין שלו, כשהרעיון היה רק בתחילת הדרך. "כדי לצאת צריך להיות חייל טוב, ולקבל סיוע מהמפקד שלך, וכמובן צריך להיות רציני ולהראות נכונות להשתתף בפרוייקט. אני משתתף בפרוייקט עם חברים נוספים מהצבא, וגם הם מאוד מרוצים מהפרויקט".
לפרטים נוספים ניתן לפנות למוקד *9626 או לחפש מקצוע לחיים בגוגל.
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות