רב״ט ארתור קופיטין, מצטיין מפקד פיקוד הדרום מנתניה

לאחרונה התקיים טקס מצטייני מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, ובו קיבלו תעודות הצטיינות חיילים אשר ראויים להוקרה על שירותם הצבאי. מבין המצטיינים, רב״ט ארתור קופיטין, בן 20 מנתניה.

ארתור משרת כיום בגדוד הקשר ״רעם״ 373 בפיקוד הדרום, לאחר שסיים קורס טמ״ם בבה״ד 7.
ארתור הוא חייל בודד אשר עלה מאוקראינה בשנת 2013 במסגרת תוכנית נעל״ה – נוער עולה לפני ההורים, והוריו עדיין גרים באוקראינה. ארתור רצה לעלות לארץ בשביל להתגייס לצה״ל מכיוון שהיה מחובר לזהות היהודית מגיל צעיר, ״זו הייתה הפעם הראשונה שעזבתי את המשפחה לתקופה כזו ארוכה, הגעתי לפנימיית ׳מבואת עיריון׳ שבפרדס חנה, בה למדתי את השפה העברית״, מספר ארתור ומוסיף: ״לקראת הגיוס, התחלתי להתאמן יחד עם השותף שלי לחדר, היה לי מאוד חשוב להתגייס ולשרת בתפקיד משמעותי״.


כשהגיע ארתור לצו הראשון הוא קיבל פרופיל 21, מה שאומר שהוא משוחרר משירות בצה״ל, למרות זאת ארתור החליט להתגייס בתור מתנדב, ״לא רציתי לברוח מאחריות והרגשתי שאני מפספס את הסיבה שבגללה עליתי לארץ, בשלוש השנים הראשונות שלי פשוט התאהבתי בארץ והמדינה ליוותה אותי לאורך כל הדרך ורציתי לתרום לה בחזרה, אז בחרתי להתגייס כמתנדב לתחום שאני מרגיש שאוכל לתת בו את המקסימום וזה תחום התקשוב״, מספר ארתור.


ארתור משרת כיום בגדוד הקשר ״רעם״ בפיקוד הדרום, ״אני מאוד מרוצה מהסביבה שמקיפה אותי, היא מאוד תומכת ומהנה. אני מגיע לבסיס בתחושה טובה ושמח לפתוח את הבוקר עם גדוד הקשר של פיקוד דרום״.

ארתור נבחר להיות אחד מתוך המצטיינים של אלוף פיקוד הדרום מתוך מצוינות ועשייה מקצועית, ״גם כשאמרו לי לא, ידעתי שלא אפסיק להילחם על הזכות לשרת בצבא ההגנה לישראל, והנה היום אין מאושר ממני״, אומר ארתור.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות