כך תשמרו על בטיחות העובדים לקראת הקיץ הבא

עונת הקיץ נחשבת לאתגר בטיחותי מורכב עבור מעסיקים ועובדים כאחד. העובדה שבעונה זו נרשמים מקרים רבים של התייבשויות, תאונות עבודה וקצרים חשמליים –  צריכה לגרום לכם להתכונן באופן האופטימלי לקראת העונה החמה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על הבטיחות של העובדים שלכם גם בקיץ הבא.

צרו הפסקות יזומות והקפידו על משמעת מים

במידה והעובדים שלכם עובדים בחוץ ונמצאים תחת קרני השמש, זה קריטי שתקבעו הפסקות יזומות. הפסקות שכאלה יאפשרו לעובדים שלכם להתרענן מעט מפני החום של יולי אוגוסט, להחליף בגדים במידת הצורך וללגום כמה כוסות שתיה. כך, תמזערו את סכנת ההתייבשות אשר טמונה בעבודה רציפה תחת כיפת השמיים.

בדקו את מערכות החשמל

מכיוון שבקיץ נוטים להדליק את המזגן שעות נוספות ולהעמיד את מערכת החשמל בפני אתגר של ממש, חשוב להזמין קודם בעל מקצוע מוסמך. הזמינו חשמלאי איכותי שיבחן מקרוב את תשתיות החשמל ויבדוק שאין צורך להוסיף פאזות עבור חודשי הקיץ. ניתן למנוע קצרים מסוכנים ולספק לעובדים שלכם סביבת עבודה נעימה ובטוחה אשר תגרום להם להפיק מעצמם את המקסימום בכל יום של עבודה.

התקינו מערכות כיבוי אש איכותיות

מערכות כיבוי אש מהוות עוד דרך נהדרת להבטיח את שלומם של העובדים שלכם בעונה החמה. על ידי התקנה של מערכות כיבוי אש מהדור החדש, ניתן להילחם באופן אפקטיבי במגוון של דלקות שנוצרות בעקבות השמש החמה ולהעניק מעטפת הגנה איכותית לכל הפועלים שלכם. אגב, כדאי להשקיע במערכות אשר מגיעות עם סנסורים איכותיים ולמנוע מראש כל אפשרות לסכנה מוחשית.

הקפידו על לבוש מתאים ומיגון איכותי

חשוב שכל העבודה תתבצע תחת המיגון המתאים והלבוש הבטיחותי ביותר. העניין הוא קריטי בקיץ משום שבעקבות הזיעה ישנה נטייה להסיר את מעטפת ההגנה הבסיסית שמשמשת את העובדים שלכם במשך השנה. לכן, חשוב שתקפידו שכל העובדים שלכם עוטים את הווסט הרצוי בשעת הצורך, חובשים את הקסדה באזור הסכנה ונועלים נעליים סגורות אשר יגנו על הגפיים התחתונות.

רעננו את נוהלי העבודה וצרו אכיפה מרתיעה

למרות שגיבוש נוהלי עבודה תקניים הם בגדר חובה, בלא מעט מקומות עבודה אנו עדים לבעיה בתחום ההטמעה שלהם. מומלץ לנצל את ההזדמנות בכדי לרענן את נהלי העבודה ולאכוף אותם בעונת הקיץ החמה. גם אם זה לא יהפוך אתכם למעסיקים הנחמדים ביותר, זה ישמור על בריאות העובדים שלכם וימנע את מרבית התאונות והתביעות העתידיות.

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות