מדוע כדאי להיכנס לכושר על הליכון ביתי?

ריצה על הליכון ביתי טומנת בחובה יתרונות רבים: החל מאי-תלות בתנאי מזג האוויר, עבור בהתאמת שגרת האימונים ללו"ז שלכם ועד לשיפור איכות האימון ויעילותו. כל אלו יעניקו לכם את התנאים המיטביים לשיפור הכושר הגופני שלכם ולקיום אורח חיים בריא יותר

קרדיט לתמונה: istockphoto

 

ברבות ממדינות העולם המערבי מזג האוויר הקר, הגשום ואפילו המושלג מקשה על רצים חובבים ואפילו על מקצוענים לקיים את דגרת האימונים שלהם באופן רציף. ישראל היא אינה מדינה קרה במיוחד, כך שניתן להתאמן בחוץ גם ברוב ימי החורף, אך עם זאת הקיץ הישראלי עשוי להיות חם ולח מדי בעבור מתאמנים רבים ולהוריד בקרבם את המוטיבציה לצאת לרוץ. הפיתרון הוא פשוט: הליכון ביתי שיהפוך לבן בית בביתכם ויזכיר לכם בכל יום שעליכם להתאמן.

היתרונות בשימוש בהליכון לצורך שמירה על כושר הם רבים. היתרון הראשון שהזכרנו הוא היעדר התלות בתנאי מזג האוויר, יתרון שני הוא היכולת להתאמן בזמן המתאים לכם ביותר, בזמן שהילדים משחקים בסלון או בשעת צפייה בתוכנית טלוויזיה אהובה. ההליכון הביתי יעניק לכם את החופש לבחור בשגרת האימונים המתאימה לכם ביותר ולהתמיד בה לאורך זמן.

לריצה על הליכון יש גם יתרונות בריאותיים ביחס למקבילתה הטבעית שהיא הריצה בדרכים. רצים רבים מעידים כי ריצה ממושכת על כבישי אספלט גורמת לכאבים בברכיים ובגב התחתון. בהליכון לעומת זאת מובנה מתקן מיוחד הבולם זעזועים ומונע עומס על השרירים וכן פגיעה במערכת העצבים ובמבנה השלד. לכך מתווספת כמובן גם היכולת לשלוט בטמפרטורה שבה אנחנו מתאמנים, באמצעות המזגן הביתי, וכך להאריך את משך האימון ולהגביר את קצב הריצה בהשוואה לריצה בתנאי הקיץ הישראלי הקשה.

יתרון נוסף של הריצה על הליכון הוא האפקטיביות שלה. ההליכונים של היום מודדים את מהירות הריצה ואת מספר הקילומטרים שנגמעו ומעניקים מכלול נתונים לגבי הריצה, שהופכים את האימון לאיכותי ויעיל הרבה יותר. בנוסף לכך, היכולת לקבוע את זוויות השיפועים בהליכון מעניקה לריצה שלכם ממד נוסף של קושי ומכינה את גופכם להתמודדות עם תנאי שטח מגוונים.

וכאשר היתרונות בריצה על הליכון הם רבים כל כך, קל להבין מדוע כאשר ההליכון מתקלקל או יוצא מתפקוד תקין, אתם זקוקים למענה מיידי ואיכותי שיאפשר לכם להמשיך בשגרת האימונים שלכם. לשם כך עליכם להקפיד על תחזוקה נכונה של המכשיר: ניקיון סדיר של הרכיבים החיצוניים והפנימיים בהליכון, שימון בתכשיר ייעודי מעת לעת והכי חשוב – פנייה לאיש מקצוע מנוסה כאשר התקלה דורשת מומחיות.

טכנאי הליכונים המתמחה בדגם ההליכון שברשותכם ידע לאתר את התקלה במהירות ולתקן אותה על הצד הטוב ביותר. מומלץ לא לנסות לטפל בתקלות מורכבות בעצמכם, שכן טיפול לא נכון עלול לגרור תקלות נוספות שיצריכו תיקון מורכב ואף יקר יותר בעתיד. תיקון מכשירי כושר והליכונים בפרט דורש היכרות מעמיקה עם רכיבי המכשיר, עם הדגם, עם סוגי התקלות הנפוצות בו ועם השפעות סביבתיות הפוגעות בתפקודו. תחזוקה נכונה וטיפול מקצועי הם שיבטיחו לכם שנים רבות של הנאה וכושר מעולה.

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות