ילדי גן "חופית" בכפר סבא יצרו המצאות מקוריות ביוזמת גננת הגן, הדר סיטון

באירוע השיא הוצגו המצאות הילדים בתערוכה מיוחדת, ובה נכח ראש העיר, צביקה צרפתי

ילדי גן "חופית" בכפר סבא יצרו המצאות מקוריות כחלק מפעילות ייחודית שהתקיימה לאורך השנה בגן וביוזמת הגננת, הדר סיטון, שבחרה להתמקד בלימוד על המצאות ישראליות במסגרת הנושא השנתי של משרד החינוך "70 שנה לישראל". תערוכה מיוחדת וחגיגית בשם "ממציאים קטנים גדולים" היוותה את אירוע השיא של התהליך ובה הוצגו כלל ההמצאות של הילדים. בתערוכה בשבוע שעבר נכחו: ראש העיר- צביקה צרפתי, מנהלת אגף החינוך- אורלי פרומן, מנהלת מחלקת גני הילדים- אביבה מורדקוביץ, ההורים ובני המשפחות.

 

גן חופית

את התהליך החלו הילדים בלימוד על המצאות ישראליות ייחודיות ופעילות חוויתית עליהן. כך למשל כשלמדו על "במבה" שמעו הילדים על תהליך הייצור של החטיף, והכינו יצירות משקיות המוצר וכך גם למדו על מחזור ושימוש חוזר. כמו כן, למדו על אפליקציית הניווט "WAZE", ובאופן זה גם על הכיוונים כמו: שמאל, ימין, אחורה וקדימה. בנוסף, הילדים הקליטו בקולם את הנחיות הניווט וכך יצרו משחק שבו הם  מכוונים את חבריהם במסלול. באופן זהה למדו הילדים גם על פתיתים, עגבניות שרי ומשחק הטאקי.

בהמשך, לאחר שהילדים עברו תהליך חינוכי על המצאות ישראליות, והכירו חלק מהן, נוצר דיון מעמיק בגן שבו כל ילד התבקש לחשוב על המצאה משלו. הם התבקשו לחשוב על מטרת ההמצאה ובאיזה אופן תשמש את הצרכן. במהלך חופשת הפסח האחרונה יצרו הילדים יחד עם הוריהם את ההמצאה שבחרו, כששימת הדגש הייתה השימוש בחומרים ממוחזרים ליצירתן. בין ההמצאות שהוגשו והוצגו בתערוכה: ברז ילדים מיוחד למקלחת נעימה, עצם תרופה לכלבים, מכונת איפור על גלגלים שממוקמת בשבילי הדרך, "סנדלעיים"-סנדלים שהם גם נעליים ועוד.

הדר סיטון, גננת גן "חופית", "התהליך שעברנו השנה היה מאוד מרגש עבורי, והעניק לי הזדמנות להיכנס לעולמם הפנימי של הילדים ולראות איך נולד הרעיון שלהם מתוך צורך אמיתי ואיך הוא מתבצע. בזכות שיתוף פעולה מלא עם הילדים, צוות הגן המסור וקהילת ההורים, הגשמנו את חלומם של הילדים להפוך את הרעיון שלהם למציאות. אנו, צוות הגן, נמשיך לפעול לפיתוח תכניות ייחודיות, חדשניות וטכנולוגיות, כשטובת הילדים וחוויתם לנגד ענינו. אני מודה לכל השותפים".

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות