"פורום אביב לא יכול להתיימר להיות הבמה המרכזית של תושבי הוד"ש ולצאת באמירות כה חד צדדיות ומגמתיות באותו הזמן"

מאת: אירית מרק

משהו לא כל כך טוב קורה בפורום אביב – קבוצת פייסבוק שנפתחה לפני שנים לטובת העלאת הבעיות בשכונת אביב בעיר והפכה משום מה לפורום פוליטי המכסח פוליטיקאים בקבוצה המתקרבת לחבר ה- 10 אלף.

בתחילת דרכה של הקבוצה יש לומר עזרתי לא מעט לסייע בתפוצתה וחשיפתה בעיתון הוד הכפר בו עבדתי בזמנו. אין שבוע שלא הזכרתי, פרגנתי, שיבחתי ופמפמתי בכל מקום אפשרי את הקבוצה בכדי לעזור בצירוף חברים חדשים ואכן, אלפים הצטרפו מאז הוקמה.

ברם, במהלך השנים, במקום פוסטים המסקרים את הנעשה בעיר, בעיות, קהילה, ענייני דיומא, החלק המרכזי התופס מקום בקבוצה – זהו סיקור פוליטי – הן של המנהלים והן של תושבים פוליטיים או תושבים אשר פשוט נגררים אחר השיח.

החלק העצוב בנושא זה – הוא העובדה שמי שלא מיישר קו עם מנהל הפורום – אשר קלוו, נחסם, מוצא מהקבוצה והרשימה הולכת ומתארכת. כך למשל, פעיל ותומך של יואב רוזן, אשר ניסה לומר דברו ולהביע דעתו בנושא, אורון אסרף – נחסם. גלי תירם – פעילה של יואב רוזן – נחסמה ופתחה קבוצה מתחרה בשם פורום הוד השרון.

ד.שובל – תושב העיר שהעז לצאת נגד התנהלות הפורום, גם הוא מצא עצמו מחוץ לקבוצה וכן הלאה.

גם הפוליטיקאים, נבחרי הציבור, זוכים שם להעצמה אבל במובן השלילי של המילה.

הנהלת הפורום, מפריחה שם מדי יום את השממה עם פוסטים על נבחרי ציבור – כמעט על כולם, להוציא אחד, חביב ההנהלה – חבר המועצה נדב דואני.

לאורך כל השנים, גם אם תחפשו עם פינצטה, נדיר שתמצאו שם ביקורת מינהלתית נגד דואני. אבל נגד שאר חברי המועצה? לא רק ביקורת, אלא גם באופן מסודר ומדוגם. מי הצביע בעד, מי לא תמך, מי התנגד וכן הלאה. עם רשימת ההצעות לסדר לכל אורך הקדנציה ומי תמך או התנגד.

נוה גור מסר בתגובה: "אני מודע לטענות שונות הנוגעות לאובייקטיביות של פורום אביב, אני לא עוסק בזה ושמח לתת מענה לכל תושב או תושבת".

 

נוה גור. צילום: תומר דואק

פוסט שכתב ד. שובל בפורום. כיום הוא כבר לא חבר בקבוצה. "הנהלת הפורום מתערבת וסוגרת דיון על דעת עצמה ומבקשת לא להגיב יותר מסיבות שונות"…

אחת הפעילות בקבוצה היא לילך האבר אוחנה המקדמת באופן פעיל ובאין מפרע את נדב דואני בפרגונים הבאים לידי ביטוי בפוסטים המשבחים. רוב המתמודדים האחרים זוכים ממנה לקיתונות של ביקורת, איך הצביעו וכמה ולמה.

אוחנה מפרגנת לדואני שהתאחד עם ברמוחה

אגב, דואני, המתמודד לראשות העיר גם הוא אינו חוסך תשבחותיו על הפורום ומעלה פוסטים מפרגנים בעצמו על ה"עשייה", בפורום. חשוב יותר להדגיש כי הקשר החם עם הנהלת הפורום, מסייעת לדואני לקבל החלטות: דואני, חביב הפורום, קיבל "טיפ", קטן השבוע ממנהלי פורום אביב על אחת החסומות. לאחר שגילו את אזנו…דואני החליט גם הוא ללכת בדרך הנהלת הפורום וחסם גם הוא את אותה פעילה לאחר שקיבל כאמור המידע מההנהלה.

דואני משבח את הפורום

המתמודדים מבוקרים

 

 

כאשר דואני החליט להתמודד, הנהלת הפורום פשוט העלתה פוסט "דואני מכריז על התמודדותו"…ברם, כאשר אויבתו ומי שהייתה חברת סיעתו, אביבה גוטרמן הכריזה, ראו מה כתבה הנהלת הפורום בפוסט.."אחרי שכבר הפסידה בבחירות הקודמות עם 10% תמיכה בלבד גם היא מנסה כעת שוב את מזלה שמאחוריה ניצבים משפחתה ונכדיה"…

חבל ועצוב שפורום המתיימר להיות סביבתי, קהילתי או חברתי הפך לפורום מתסיס ומסית, אמר אחד המתמודדים.

המתמודד על ראשות העיר, ד"ר יואב רוזן המבוקר תכופות בפורום אמר "אני קורא למנהלי הפורום להיות סבלניים ולקבל גם דעות אחרות ולהימנע מפוליטיקה זולה ולהחזיר את כל מי שנחסם כתוצאה מהבעת דעה שלא הייתה נוחה להם. אני מכיר אישית הרבה מאוד תושבים בשכונת אביב שגם דעתם לא נוחה מהתנהלות הפורום. מדובר בתושבים איכותיים מאוד שאכפת להם מהעיר ובזמנו כאשר הוקם הפורום הם הצטרפו מתוך מטרה להעלות ולהציף את בעיות השכונה והעיר בכלל ולצערי בסופו של דבר הפך הפורום לפוליטי במובן השלילי של המילה בכל מקרה אנו נשתף פעולה עם כל פורום ואני סומך על התושבים הרבים היודעים להבדיל בים עיקר לתפל ובין טוב לרע".

המתמודדת עם ח"כ לשעבר יפעת קריב על הראשות, אביבה גוטרמן אמרה "הפורום מריץ את נדב דואני, חד משמעית. צר לי שפורום מאוד חשוב שנוצר לפעול למען הקהילה ועשה עבודה נהדרת, רואים בוודאות צד אחד של מועמד. מראים על חנוכה, יגאל הררי וכן הלאה אך שום מילה על נדב. גם פוליטיקה זה נכון כי הם לחמו בשלטון הקודם אבל להיות הוגנים עד הסוף. או שלא מעלים שום דבר על אף מועמד אבל שיהיו שווים עם כולם. בפורום יש אלפי תושבים. והנהלת הפורום מחויבים לשקיפות. כולם כנראה יודעים את זה ואני משתדלת לענות שם על בעיות ושאלות המופנות אלי אך איני שותפה ללכלוכים ולביזיונות שם מול מועמדים. שיהיה שווה לכל המתמודדים. להיות פר מול כולם! אם הכוונה שהשרות יהיה טוב יותר אז שלא ידברו בשתי שפות. שיעלו על כולם ושיתנו במה שווה לכולם. לא יכול להיות שהם יעלו רק על מועמדים מסוימים".

אשר קלוו טרם מסר התייחסותו למרות פניות חוזרות ונישנות.

 

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות