צחר, שיגר מכתב בהול אל ד"ר רבקה שפר: "חוות דעתך המקצועית בנושא חריגות פורמאלדהיד בסמוך לבתי תושבים ולמוסדות חינוך"

מנכ"ל עיריית כפר סבא, איתי צחר, שיגר מכתב בהול אל ד"ר רבקה שפר, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות"הנני מבקש את חוות דעתך המקצועית בנושא חריגות פורמאלדהיד בסמוך לבתי תושבים ולמוסדות חינוך"

מנכ"ל עיריית כפר סבא שיגר מכתב בהול אל ד"ר רבקה שפר, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, בבקשה לקבל חוות דעת מקצועית בנושא חריגות במדידות הפורמאלדהיד בשכונות הירוקות הסמוך לבתי תושבים ולמוסדות חינוך. המכתב נשלח במסגרת המאבק המשותף לעירייה ולתושבי השכונות הירוקות, ועדי התושבים, הנהגות ההורים, ועדי הגנים וועד הפעולה, וכפי שסוכם בפגישה משותפת שהתקיימה השבוע. נזכיר כי, בסוף השבוע האחרון המשרד להגנת הסביבה הציג דו"ח בו מצוין כי "מקור תיאורטי לפורמאלדהיד הנו מפעל בראון".

את המכתב פתח צחר, "עיריית כפר סבא פועלת למען איכות חיי תושביה במגוון דרכים, ביניהן פעולה למען איכות הסביבה למען התושבים ולמען הדורות הבאים. עם איכלוס השכונות רבו תלונות תושבים על מטרדי ריח בקרבת מפעל בראון, והעירייה מנהלת מאבק מתמשך נגד המשך פעילות המפעל לאור המפגעים הסביבתיים להם גורם. בין השאר, אף שללה עיריית כפר סבא את רישיון העסק של המפעל אך למצער בשל עיכוב בחוות דעת משפטית תומכת של המשרד להגנת הסביבה ביטל בית המשפט את החלטת העירייה".

עוד הוסיף כי "לאחרונה דרשה העירייה בשנית מהמשרד להגנת הסביבה לבצע ניטור של המפגע, זאת לצד פעולת מערכת ניטור מתקדמת אותה התקינה העירייה במימון עצמי. מבדיקות מקצועיות שנערכו מטעם המשרד להגנת הסביבה, בראשות ד"ר צור גלין, ראש אגף איכות אוויר ושינוי אקלים וד"ר קורדובה-ביז'ונר, הממונה על המערך הארצי לניטור אוויר, עולה כי קיימות חריגות בערכים המותרים על פי חוק לחומר פורמאלדהיד".

 

איתי צחר

 

לבסוף, חתם את המכתב בבקשה לחוות הדעת המקצועית, "הנני מבקש את חוות דעתך המקצועית לממצאים שהתקבלו ואת המלצתך לפעולה לאורם וזאת בשים לב לקירבה לבתי התושבים ולמוסדות חינוך רבים – בית ספר יסודי, גני ילדים ומעונות יום".

כזכור, מזה שנים ארוכות פועלת עיריית כפר סבא כנגד המפגעים הסביבתיים הנגרמים לתושבי העיר כתוצאה מפעילות המפעל. מפגעים אשר באים לידי ביטוי באלפי תלונות של תושבים על מפגעי ריח. על רקע זאת פעלה עיריית כפר סבא לביטול רישיון העסק אך למצער המשרד להגנת הסביבה השתהה במתן חוות דעת כי מדובר במפגע וכאשר נמסרה חוות דעת זו לבסוף, קיבל בית המשפט את עתירתו של בעל המפעל וזאת בשל פרק הזמן שחלף בין פעולת העירייה לבין אישור המשרד להגנת הסביבה על קיום מפגע.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות