המתמודדת לראשות, הדר לביא, על מהיר לעיר:"מדובר בתכנית חיובית ונחוצה, אך לפרטים לא הוקדשה מחשבה מספקת, ולא נשמע קולם של אלו שיושפעו ממנה"

המתמודדת לראשות העיר, הדר לביא :"בעיריית כפר סבא אוהבים מאוד להשתמש במונח "שיתוף ציבור", אבל נראה שמישהו שם לא מבין מה זה אומר. המפגש שהתקיים בשבוע שעבר בנושא "מהיר לעיר" לא היה שיתוף ציבור – אלא יידוע. התושבים הוצבו מול עובדות מוגמרות – זה מה שהוחלט וככה זה הולך לקרות.

 

 

"חוסר שקיפות דומה ראינו רק לאחרונה בהכנת תכנית המתאר הכוללנית, התכנית החשובה ביותר לעיר. רק אחרי מחאה עיקשת של תושבים ולאחר ששותפי לרשימה, פנחס כהנא, הגיש עתירה בעניין, העירייה נאלצה לקיים הליך הפקדה נכון וחוקי של התכנית. עד אז אף אחד לא ידע מה מתוכנן בעיר, ליד הבית שלו או העסק שלו: לא התושבים, ואפילו לא כל חברי המועצה הנבחרים.
לא כך נראה שיתוף ציבור. שיתוף ציבור אמיתי מתחיל עוד בשלב של זיהוי הבעיות, ומאפשר לתושבים להביע את עמדתם לאורך ההליך התכנוני.

 

 

"ובנוגע ל"מהיר לעיר": בגדול מדובר בתכנית חיובית ונחוצה, אך לפרטים לא הוקדשה מחשבה מספקת, ולא נשמע קולם של אלו שיושפעו ממנה יותר מכל: התושבים ובעלי העסקים ברחוב וייצמן ומרכז העיר.
את הכספים הגדולים שמגיעים ממשרד התחבורה כחלק מהתכנית צריך לנתב גם לשיקום של מרכז העיר: מדרכות רחבות יותר להולכי הרגל, הטמנת תשתית החשמל בקרקע במקום בעמודים, וביטול הרעיון לגדר את נתיב התחבורה משני צדיו באופן שימנע גישה נוחה של הולכי הרגל אל העסקים המקומיים.
לא מאוחר לעשות שינויים מהותיים בתכנית מתוך הקשבה והתחשבות בצרכים של כלל תושבי העיר, וכשאבחר אעשה זאת".

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות