עיריית כפר סבא תפעיל קבוצת תמיכה דיגיטלית וסודית לאחים לילדים עם מוגבלויות

עיריית כפר סבא, בהובלת אגף שירותים חברתיים קהילתיים והבית למשפחות מיוחדות, תהיה לרשות הראשונה שתפעיל השנה קבוצת תמיכה דיגיטלית וסודית באמצעות אתר ייעודי שפותח על ידי 7 Chairs. ההשתתפות בקבוצה מיועדת לאחים ולאחיות לילדים עם מוגבלויות, בה יוכלו לשתף עם ילדים הנמצאים במצב דומה את החוויות שלהם, תחושותיהם וטיפים לאחאות המיוחדת. מדובר בפיילוט חדשני וייחודי, בהנחיית העובדת הסוציאלית, הילה דהן.

הקבוצה המיועדת לאחים לילדים עם מוגבלויות והיא תעסוק בעיקר בסיוע ובתמיכה לאחים שיקבלו גם כלים להתמודדות עם מצבים שונים בהם הם נתקלים ביום יום. בכל קבוצה ישתתפו עד כ- 9 משתתפים. יש לציין כי קבוצה דיגיטלית מאפשרות הגעה נוחה אל קהלי היעד ומקום בטוח ואנונימי עבור המשתתפים.

בין הקשיים איתם מתמודדים האחים של בעלי מוגבלויות ניתן למנות את הפופולריים: קונפליקט בין הרצונות והצרכים שלהם ובין המחויבות כלפי האח עם המוגבלות, בדידות, בושה מול החברים, אחריות ולעיתים אף תחושה שממלאים תפקיד הורי, ויתור-ההורים מקדישים זמן רב לטיפול באח/ות עם המוגבלות ולכן יש פחות פניות לאחים, תחושת הצורך ל"פצות" ולהוכיח את המצופה מהם, חרדות חברתיות ועוד.

היחידה לשירותים קהילתיים לאנשים עם מוגבלויות, מפעילה את הבית החדש למשפחות מיוחדות, פועלת לאורך השנה במסגרת המחלקה לעבודה קהילתית והתנדבות באגף שירותים חברתיים קהילתיים, ומפתחת מכלול שירותים ייחודיים לאנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם. שירות חדש זה מהווה תוספת למגוון  השירותים העירוניים ובהן: מנהיגות הורים, חונכות לילדים עם מוגבלות, קבוצת קולנוע לאחים, קבוצות חברתיות ופעילויות פנאי, מידע  והפגה להורים.

רוזי נוימן מנהלת אגף שח"ק – שירותים חברתיים קהילתיים, "עיריית כפר סבא ממשיכה להנגיש את שירותיה באופן יעיל ונוח לרווחת תושבי העיר. אני מברכת על היוזמה של הקמת קבוצה דיגיטלית  ומקווה כי תורחב  לקבוצות נוספות ותהפוך לחלק בלתי נפרד ממערך השירותים המוצעים לתושבינו".

לפרטים והרשמה: בטלפון 097640300 או 09-7640327 או במייל hilad@ksaba.co.il.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות