ראיון מיוחד ובלעדי עם המועמד למועצת העיר, רחמים עדן "אני רואה את התגברות התמיכה, התגובות החמות של האנשים וזה מאוד מעודד"

רחמים עדן המתמודד למועצת העיר בכפר סבא יצא זה לא מכבר לפנסיה מכיבוי אש, שם עבר כאחראי מוערך על רישוי עסקים. עדן מתגורר ברחוב ויצמן 5 בעיר, פעיל מאוד בנושא חטופי תימן "אנו דורשים הכרה, הנצחה, פיצוי וחקר האמת".

רחמים עדן, בן 67, נשוי פלוס 5 מכריז כי ברצונו לקדם בין השאר דיור לזוגות צעירים וסיוע לעסקים קטנים בעיר. "אני רוצה לדאוג לזוגות צעירים לקדם מקומות בילוי למשל. עשיתי ביקורת בעבר ויש פה הזנחה, אין מספיק מקומות בילוי". גם בנושא שיפור חזות פני העיר והשכונות הוא רוצה לשים דגש. "התשתיות כאן במצב נורא, אני נוסע בטירה ואני נוסע בכפר סבא זה כמעט אותו הדבר מבחינת תשתיות. תראי את רחוב ויצמן נראה כמו שכונה ישנה בתאילנד". בקשר למועצת העיר היוצאת הוא אומר "יש הרבה שסתם ישבו שם ויש כמה שעשו".

רחמים עדן, דמות אהודה מאוד בעיר, זוכה לתמיכה בשל הערכים, הנתינה והיושר המאפיינים אותו.

מאת: אירית מרק

=

רחמים עדן

 

רחמים, מהן לדעתך, הבעיות המרכזיות שכפר סבא מתמודדת איתן כיום?

"הבעיות המרכזיות בגדול הן תשתיות ובניה, הדבר השני זה נושא תחבורה וחזות פני העיר".

אם תצליח להכנס למועצת למועצת העיר, באיזה נושאים תתמקד?

"ארבעה נושאים עיקריים. בחזות פני העיר, צעירים, שכונות ועסקים. צעירים – יש לי שאיפה לדחוף לאזור בילויים שיהיה מתוכנן ומותאם לכל הפעילות התרבותית של הצעירים וגם ליותר מבוגרים, עסקים- אשאף לסייע בהקטנת הרגולציה והקלות בפתיחת עסקים, לדאוג לחנויות ליד העסקים, שילוט והוצאת סחורה- הקלות, ולדאוג למקומות לפריקת סחורה. מבחינת חזות פני העיר לנסות סוף סוף להכניס חזון מבחינת המבנה האדריכלי וצורת הבניה בעיר אין פה מבנה אחד שאני יכול להצביע עליו ולהגיד וואו, בעניין השכונות – כל נושא טיפול וטיפוח התשתיות והניקיון בשכונות, יש לי שאיפה לשנות את שם שכונת יוספטל לנוכח הגילויים האחרונים מי היה יוספטל, מה עשה ואיך התבטא נגד מזרחים. עשו את זה בנתניה, שם שינו רחוב וגם במגדל העמק ובעזרת השם גם כאן אני רוצה לעשות את זה. ברצוני גם להקים ארגון התנדבותי שיהיה מורכב מבעלי מקצוע חשמלאי, נגר, שיפוצניק שכולם יפעלו בהתנדבות, תחת מעטפת העירייה. הגוף יעזור לקשישים, נזקקים ומי שזקוק לעזרה בתחזוקת הבתים, כאב לי לראות שקשים צריכים להשקיע כסף רב בהחלפת מנורה או לפעמים לא לטפל בזה".

מה יש בך שאין מועמדים אחרים?

"קודם כל הניסיון שלי, בכל התחומים הכלולים בקורות החיים, הדבר המרכזי החשוב המבדיל אותי מיתר המועמדים זה הנושא שאני מהנדס תעשייה וניהול. כמהנדס תעשייה וניהול יש לך יכולות וכלים לנתח בעיות ולהפיק מהן את המיטב שאפשר. דבר נוסף זה כאיש ציבור, שליח ציבור, לא כל אחד בנוי ולא לכל אחד יש היכולות לטפל בבעיות של אנשים. לאורך כל שמונה שנים שאני בכיבוי אש עשיתי מעבר למה שנדרש ממני בעבודה".

מה דעתך על מועצת העיר היוצאת?

"מהחיכוך שהיה לי בפעמים שיצא לי להיות איתם, התרשמתי שהם עושים עבודה טובה ואחרים לא ראיתי שבלטו. אני לא שבע רצון מהפעילות שהייתה, גררו רגליים בהרבה נושאים, הרבה פעמים לא היה להם אומץ להעביר דברים במועצה, זאת נקודה בה אוכל לבוא לידי ביטוי ולתרום כי יש לי היכולת הזו להניע ולשכנע".

מה הסיכוי שלך לדעתך ?

"אני מאמין שהסיכויים הם מנדט פלוס, אני רואה את התגברות התמיכה, התגובות החמות של האנשים וזה מאוד מעודד".

האם אתה בעד פתיחת עסקים בשבת?

"בכל הנושא הדתי אני בעד המשך הסטטוס קוו הקיים, וכל שינוי שמישהו יזום, זה מקובל עלי שיהיה בהסכמה. אנחנו יודעים שיש דרישה לפתיחת מוקדי בילוי וצריך לקחת בחשבון שלשני הכיוונים יש צרכים וזה צריך לעלות לשולחן הדיונים להחלטה משותפת".

איך אתה מגדיר את עצמך? חילוני? מסורתי?

"מסורתי".

בעד תחבורה ציבורית בשבת?

"לא"

עמדתך לגבי מהיר לעיר?

"הלכו ונכנסו לפרויקט ואני לא בטוח שבדקו עד כמה צריכים את זה ונראה שנגררו כי המדינה מממנת את זה. גם נושא שבילי אופניים עשו חתיכה פה, שביל שם, זה לא נראה טוב".

כמה כסף אתה הולך להוציא על הבחירות?

"עד 100 אלף שקלים".

איך אתה מתייחס לטוקבקים וארס ברשת ?

"אני סולד מכל התבטאות מעליבה ופוגעת בכל מקום גם אם זה בשוטף וגם בדיונים רגילים, אני עד למה שקורה ברשת ואני נגד באופן נחרץ".

היה משהו שפגע בך במיוחד ?

"לא העליבו אותי ולא פגעו בי ואני לא מאמין שיש סיבה".

עם איזה מתמודד לראשות הקשר שלך יותר חם?

"אין לי מישהו שיש לי קשר איתו במיוחד אבל יחד עם זה יש לי הערכה לכל המתמודדים ואני מאחל לכולם הצלחה"

במי תתמוך לראשות?

"אין לי מועמד שאני יכול כרגע לומר, בסיבוב השני כשאדע אם אני נכנס אז אזדהה עם מועמד וארתם לטובתו, אני מאמין שיהיה סיבוב שני לאור ריבוי המועמדים".

מי קהל הבוחרים שלך ?

"מגוון, החל מדתיים, חרדים, חילוניים ואפילו קבוצה גדולה של להטבי"ם, הציבור שתומך בי די מגוון".

איזה פעילויות מיוחדות עשית בעשור האחרון לטובת הציבור? 

"בעשור האחרון בעקרון הייתי עובד מדינה בתפקיד רישוי עסקים בכיבוי אש, ומטבע הדברים עזרתי בכל מקום שאפשר בסיוע כל תחומי מניעת הדלקות, במשכן ישראל אני מסייע ותורם בכל הנושא הארגוני וכל מה שנדרש". אני פעיל בוועד להנצחת ילדי תימן, פועלים להעביר חוק להכרה, הנצחה, פיצוי וחקר האמת, ולהורות לפתיחת חקירת משטרה לאתר את הילדים, העברתי לפני כחודש מסמכים חדשים ליו"ר הוועדה, שבהתייעצות עם גורמים במשטרה יש מקום לפתוח בחקירה".

איזה מסמכים?

"מסמכים שמצאתי בארכיון המדינה, המראים על עשרות רבות של ילדים שהגיעו במסלול עין שמר, רמב"ם ויצו, ונעלמו".

מה בעצם גרם לך להחליט עתה להתמודד ?

"בכל השנים ניקר לי והייתה לי השאיפה לבוא להשתלב בפעילות הציבורית במיוחד בנושא המוניציפלי. הדחף שהיה לי בשנה האחרונה היה בעקבות פניות של אנשים רבים המכירים את כישוריי ונתנו לי הדחיפה לבוא ולנסות להתמודד".

היית פעיל מאוד בסניף הליכוד

"נכון, התנתקתי כי הייתי עובד מדינה, וכיום העדפתי לעשות את עצמאית כי דרך הסניף לא יכולתי בגלל הנתק ארוך השנים".

אבל עדיין אתה חבר ליכוד?

"כן"

לסיום, מה אתה מאחל לעצמך ?

"אני מאחל לעצמי במישור האישי להיכנס למועצת העיר עם מספיק כח שאוכל להשפיע ולתרום ובמישור המקומי שיבחרו פה נבחרת טובה, שתוכל להצעיד את כפר סבא להישגים בכל התחומים, ובמישור הארצי שתהיה שנה טובה מקודמתה בתחום הכלכלי, מדיני ובטחוני".

מה תאחל לתושבי העיר ?

"שיהיה להם נחת רוח מהפעילות העירונית ושיהיו גאים בעיר שלהם".

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות