מצטיין מפקד חטיבת השריון 7, סג״ם שגיא פוקר מכפר סבא

ביום שני התקיים טקס מצטיינים של חטיבה 7, חטיבת השריון הראשונה שפועלת מהקמת המדינה ועד היום, הטקס החגיגי התקיים בראשות מפקד החטיבה, אל״ם רומן גופמן, ובו קיבלו תעודות הצטיינות חיילים אשר ראויים להוקרה על שירותם הצבאי. בין המצטיינים גם סג״ם שגיא פוקר, מפקד מחלקה בגדוד 82 שבחטיבה 7.

 

סג"ם שגיא פוקר

שגיא פוקר, בן 22, נולד וגדל בכפר סבא. הוא למד בתיכון הרצוג והרחיב הסטוריה. לאחר סיום הלימודים בחר שגיא להתנדב לשנת שירות בנוער העובד והלומד ועסק בחינוך והדרכה בקריית עקרון. בנובמבר 2015 התגייס לשיריון וביקש במיוחד להשתבץ בחטיבה 7 כדי להמשיך את המסורת המשפחתית. ״למשפחה שלי יש קשר מאוד חזק לחטיבה 7. החטיבה היא משהו משפחתי אצלנו״, מספר, ״שני הסבים שלי שירתו בחטיבה. סבי מצד אמא עלה ארצה, עשה קורס קציני מילואים והגיע לשרת כסמג"ד מילואים בחטיבה 7. סבא וסבתא מצד אבי הכירו בחטיבה 7, כשסבי היה בתפקיד קשר וסבתי סמב"צית. גם הורי הכירו בחטיבה 7, בתקופה בה אבי שירת כמפקד מחלקה״. לשגיא קרובי משפחה רבים נוספים שמשרתים בחטיבה 7.

שגיא עבר הכשרה של לוחם במשך כשמונה חודשים ויצא במסלול ישיר לקורס מפקדי טנקים. לאחר תקופה בקורס הוא עבר ניתוח ולא יכל להמשיך. ״חשבו שלא אוכל לחזור ללוחמה״, מספר, ״אבל נלחמתי וחזרתי שוב לקורס מפקדי טנקים. הפעם סיימתי את הקורס ושובצתי כמפקד טנק באימון מתקדם״. שגיא בחר להמשיך בתחום הפיקוד ויצא לקורס קצינים. בסופו השתבץ כמפקד מחלקה בפלוגה המבצעית בגדוד 82. ״היה לי מובן מאליו שאצא לקורס מפקדים. עוד הרבה לפני הצבא רציתי להיות קצין״.

שגיא נכנס לתפקידו כמ״מ מבצעית בתקופה בה תפסה המחלקה קו עזה. ״אני לא אשכח את התקופה הזו״, מדגיש, ״זה משמעותי מאוד להיות עם הטנק ועם החיילים שלך צמוד לגדר ולהשתתף באירועים מבצעיים. זה נשאר איתי ומחזק את ההבנה של הסיבה שאנחנו כאן. אני זוכר במיוחד את הרגע בו הוקפצתי לקו בערב פסח. במקום לחגוג בבית עשינו את ליל הסדר מאחורי הטנק, עם אפודי מגן. זה היה רגע עוצמתי מאוד״.שגיא הוביל את המחלקה שלו גם במהלך תקופת אימונים ברמת הגולן וממשיך ללוות אותם בתעסוקה המבצעית ביהודה ושומרון.

״חשוב לי לגעת בחיילים גם בפן האישי. להיות מקצועי ולדאוג שהחיילים תחתי יהיו הכי מקצועיים שיש״, מדגיש, ״חשוב לי שאנשים במדינה יבינו את החשיבות של גיוס לצבא ויציאה לפיקוד וקצונה״.

בזכות היוזמה וההשקעה הרבה והשילוב בין מקצועיות לקשר אישי קיבל שגיא הצטיינות ממפקד חטיבה 7.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות