לזכרו של סמל ישראל אריה אדלר ז"ל שנפל במלחמת יום כיפור

בן הניה ורפאל, נולד בכפר סבא, שרת בחיל השריון, התגייס ב6.8.1964, נפל בקרב, בי"א בתשרי תשל"ד , 7/10/1973 , במלחמת יום הכיפורים' מקום נפילה: רמת הגולן' בן 27 בנפלו

אריה, בן הניה ורפאל, נולד ביום כ"ה באדר ב' תש"ו (28.3.1946) בכפר-סבא. הוא למד בבית-הספר הממלכתי דתי "בר-אילן" בכפר-סבא והמשיך את לימודיו בבית-הספר התיכון-מקצועי "אורט" במגמת מסגרות. הוא היה חבר בתנועת הנוער הדתי "בני עקיבא" והרבה גם לעסוק בספורט – בעיקר בכדורגל. הוא היה נער חברותי, עליז וחייכני, שאהב מסיבות וטיולים יחד עם חבריו הרבים.

 

אריה גויס לצה"ל בתחילת אוגוסט 1964 והוצב לחיל השריון. לאחר הטירונות ולאחר שסיים קורס תותחנות היה למדריך למקצועות השריון בבית-הספר לשריון.

לאחר שחרורו מהשירות הסדיר המשיך את לימודיו בבית המדרש למורים מקצועיים בירושלים. תוך כדי לימודיו פרצה מלחמת ששת הימים ואריה נטל בה חלק. הוא ניצל בנס כאשר נתקע עם הטנק שלו בסיני ללא מים וללא מזון לאחר שזה נפגע בפגז ובמשך כמה ימים נותק הקשר. הוא המשיך להילחם בטנק מצרי עד שגם הטנק הזה נפגע. עם הפסקת האש חולץ ע"י הליקופטר. מפקדיו העריכוהו כאיש צוות טנק מצטיין ואהוב על חבריו.

לאחר המלחמה השלים את לימודיו, הוסמך כמורה והוצע לו להיות אחד מאנשי הצוות שהיה אמור להקים מפעל חדיש לאלקטרוניקה. אריה נשלח להשתלמות של שנתיים בארה"ב וכשחזר, ניהל מחלקה לייצור חלקי אלקטרוניקה עדינים במפעל "קולסו". על עבודתו המסורה זכה לתשבחות, לתעודות הוקרה ולפרסים.

אריה היה אדם חברתי מאד, אהב לטייל ותמיד היה מוכן לעזרה, כולם זוכרים אותו עם חיוך על שפתיו. היה מסור לבני משפחתו ושמר על קשר מכתבים הדוק עם הבית בהיותו בארצות הברית.

בפרוץ מלחמת יום הכיפורים נקרא אריה ליחידתו, נשלח לרמת הגולן והשתתף שם בקרבות הבלימה. ביום י"א בתשרי תשל"ד (7.10.1973), נפל רב"ט אריה בקרב הקשה על יד נפח והובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בכפר סבא. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות