עיריית כפר סבא הקימה חממה חדשנית שמיועדת לנשים שכירות ומנהלות

מטרתה: ליצור קהילה נשית חזקה שבה המשתתפות יקבלו מידע וסיוע בהתמודדות עם נושאים מעולם העבודה

עיריית כפר סבא, בהובלת אגף שירות והסברה ויועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, הקימה חממה חדשנית לנשים שכירות תושבות העיר. מטרת החממה החדשה ליצור קהילה נשית חזקה שהיא בית למשתתפות של ידע התייעצות וסיוע בהתמודדות עם נושאים מעולם העבודה, ויתמכו האחת בשנייה. נזכיר כי, מזה 7 שנים שפועלת בעיר בהצלחה גדולה גם מועדון העסקים לנשים עצמאיות, בה משתתפות נשים רבות.

=

 

=

פעילות החממה לנשים שכירות מתנהלת בשני מישורים באמצעות קבוצת פייסבוק סגורה אונליין, שמאפשרת לקיים דיונים פתוחים בנושאי מגוונים כגון: דיני עבודה, קריירה, חיפוש עבודה, אימהות וקריירה, ניהול נשי, איזון ועוד. כמו כן, ממפגשים במרחב הפיזי הכוללים מגוון רחב של הרצאות וסדנאות אותן ינחו מרצים מובילים בתחומי עולם העבודה, וכן יתקיימו מפגשי "נטוורקינג" ומציאת עבודה אליהם יגיעו מנהלי ומנהלות משאבי אנוש בחברות מובילות.

החממה החדשנית, שהיא מיזם ייחודי עירוני של קיים כמותו, הושקה לאחרונה באירוע חגיגי ובו נכחו למעלה מ- 100 נשים. במסגרת זו, המשתתפות שמעו את הרצאתה של חנה רדו, נשיאת "סופרסונה", שעסקה במסע ליצירת שינוי ומתן הזדמנות שווה לנשים בפרויקטים שהיא יוזמת ומובילה, ולאחר מכן התקיים מופע הסטנד- אפ הקורע של רביטל ויטלזון יעקבס על הורות ופערים בין המגדרים. האירוע התקיים במתחם שרונה ספייס, מתחם עבודה משותף (co-working space) ליזמים, חברות סטארטאפ ועצמאים בקניון כפר סבא הירוקה. במתחם של שרונה ספייס בכפר סבא שוכנת גם תכנית 365x לצמיחה עסקית בינלאומית המקדמת פעילות של סטארטאפים טכנולוגיים בוגרים בשוק הבינלאומי, שהוקמה ע"י Sarona Partners. כמו כן שוכנת בצמוד למתחם גם חברת ההיי-טקProdware-ישראל, זרוע הפעילות הישראלית של קבוצת Prodware.

צאלה וקסמן גונן, סמנכ"לית שירות והסברה, "לאור הצלחת המיזם מועדון נשות העסקים, החלטנו להקים חממה דומה שתיתן מענה ושירותים לתושבות העיר השכירות. במסגרת זו, נקיים מפגשים רבים שכל מטרתם הנגשת המידע והזכויות הרלוונטיים לשכירות ולמנהלות, שאת כולן ינחו נשים פורצות דרך שמכהנות בתפקידים בכירים במשק. ראוי להזכיר כי עיריית כפר סבא פועלת רבות למען קידום מעמדן של נשים ומעודד שוויון בין המינים. אני קוראת לתושבות העיר לקחת חלק במיזם החממה החדש, ובאירועים הנוספים אותם מקיימת מועצת נשים".

טלי רונה, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, "יש לנו את הזכות בחיזוק מעמדן הכלכלי של נשים- מימד חשוב בקידום שוויון מגדרי. על כן בחרנו ליזום קהילה משלימה שהיא בית לנשים שכירות, ומטרתה חיזוק קשרים בין אישיים בקהילת השוות העירונית, הענקת ידע וכלים מקצועיים ולעורר השראה בקרב המשתתפות באמצעות נשים פורצות דרך. מרגש במיוחד לזכות בהתגייסותן של מובילות הפרויקט למיזם: איילת פרץ, מאיה מילר וציפי כהן, שמבצעות את פעילותן בהתנדבות מלאה ובמסירות למטרה. אני מזמינה אתכן, תושבות העיר להצטרף לקבוצת הפייסבוק שפתחנו לטובת המיזם, ולהגיע לקחת חלק במפגשים ובסדנאות המתוכננות".

קרדיט צילום: עופרי מור שקד

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות