השרון איזור בתנופת בנייה ופיתוח

אין על איזור השרון, הוא האזור המקשר את המרכז והצפון, מרבדי שיחי התותים הנמתחים בשרון הוא מחזה נהדר, כי הרי כבר נאמר בשיר הידוע, "תות שדה מרמת השרון, תאווה אמיתית לגרון". לכל אחד יש את האזור המועדף בו הוא היה רוצה לגור, יש שירצו בגליל באוויר הנקי ונוף הממכר, אחרים יעדיפו את השקט של המדבר, וחלק בכלל יעדיפו לגור בכרך הסואן כדי להרגיש את חיי הלילה וההמולה היומיומית. לא משנה היכן נרצה לגור השאלה האמיתית במציאות היומיומית שלנו היא האם המקום בו בחרנו לגור יהיה במרחק סביר ממקום העבודה שלנו, מכיוון שאין דבר שאנו פחות אוהבים מלהיות תקועים בפקקים האינסופיים של שעות הבוקר ואחה"צ.

בין חדרה לגדרה

ראשית כדאי להבין שלא חייבים לגור במרכז ת"א כדי להיות קרובים ונגישים להכל, אפשר גם להגדיל  את מעגלי חיפוש הדירות גם לערים השכנות, אפשרות אחת היא לחפש דירות למכירה בחדרה, או לחילופין ביהוד או אזור חולון,ראשל"צ, אזורים שמתרחקים מהמטרופולין התל אביבי במעט ועדיין מרגישים בתוכו, ומאפשרים דירות במחירים שפויים יותר לכל נפש. גם אם תגורו במרחק נסיעה של חצי שעה ארבעים דקות מחופיה של תל אביב, עדיין זה מרחק סביר כדי לנסוע לים בכל הזדמנות שתחפצו. בנוסף גם בבילויים בשעות הערב והלילה, לבטח כשאין פקקים ותנועה כבדים אין חשיבות למגורים בתוך תל- אביב עצמה או מחוץ לה. נכון, לנסוע כל בוקר בפקקים זה סיוט ואפילו מטרד שאין כמוהו, וגם לחזור הביתה אחרי יום עבודה בפקקים אינסופיים זה גם לא משהו, אך יש משהו שאין לכרך הגדול להציע למשפחות עם ילדים וזה שטחים ירוקים בהם אפשר לצאת ולטייל, העיר הגדולה מתאימה יותר לחבר'ה צעירים שמחפשים לבלות כל לילה ובבוקר לשבת בבתי קפה, אבל אתם, אנשי משפחה ולא בליינים. בכלל לגור בתוך עיר המעידה על עצמה שהיא עיר ללא הפסקה, זה לא מקום שמתאים לגידול ילדים הזקוקים למנוחה. אם אתם באמת אנשים האוהבים  טבע, תוכלו להגדיל ולהרחיק לאזור מגורים בצפון אבל אז השאלה איפה מקום העבודה שלכם, כי זה שיקול חשוב,כדי לא לנסוע כל יום שעות לכל כיוון.

פקקים רבותיי פקקים

הצעד הבא שלנו לאחר שמצאנו את המקום המועדף עלינו שהוא גם במרחק סביר ממקום העבודה, האמנם?, בניו-יורק אנשים מורגלים לנסוע בערך שעה לכל כיוון כדי להגיע לעבודה, נכון שזה ברכבת התחתית ולא בפקקים ארוכים ומייגעים אבל העיקרון דומה, בארץ לאנשים יש פחות סבלנות ומבחינתם לעמוד בפקק זה תסריט אימה או עניין שבשגרה, תלוי מהיכן מסתכלים. בכל אופן, יש אנשים שיעדיפו להשאיר את הרכב לטיולים בשבתות ולהחנות אותו בתחנת הרכבת הסמוכה ולהגיע ברכבת לעיר הקרובה בה הם עובדים, בהנחה שלא הייתה שביתה ברכבת באותו יום.

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות