מוזיאון ותפקידו בהערכת אמנות

הדבר הגדול ביותר שאדם עושה בעולם הזה הוא לראות משהו ולספר מה ראה בצורה פשוטה, כך שמאות ואלפי אנשים יוכלו לדבר על היצירה, להעניק לה את פרשנותם האישית, וליהנות ממנה באופן ייחודי משלהם.

מוזיאון מציג תצוגות קבועות ומתחלפות של תערוכות במגוון סגנונות, של אמנים מזמנים שונים, והביקור במוזיאון מעורר מחשבה, התפעלות ורצון לעסוק ביצירה ובאמנות.ניתן ליהנות מהאמנים החשובים ביותר בתחום האמנות המודרנית, כולל מונדריאן, פיקאסו ושאגאל, ומדי פעם ליהנות מתערוכות קטנות ומתחלפות של אמנים חדשים.

 

סצנות של אמנות מכל הדורות

מוזיאון מציג רישומים ויצירות של עבודות אמנות חדשות כמו גם מהדורות עתיקות של יצירות מוקדמות. תוכלו ליהנות מאמנות היסטורית של יוצרים גדולים מהארץ ומהעולם, וליהנות ממורשת האמנות של ישראל.

מבקרי אמנות גדולים משוטטים בחדרי מוזיאון ומעלים את משנתם בביקורות מפורטות המעוררות את הציבור לצאת וליהנות משפע התערוכות במוזיאונים השונים ברחבי הארץ. העבודות של האמנים האהובים נשמרים במשך שנים ומזכירים את סצנת האמנות הבינלאומית.

לתאום הצטרפות לסיור במוזיאון  לחצו כאן

 

גירוי התודעה והעשרת הנפש

מוזיאון הוא מקום שאפשר לבקר בו עם חברים ולפתח שיחות תרבותיות מהנות ומגוונות, ליהנות מאמנות מושגית, להתרפק על תחושת הנוסטלגיה של צפייה בעבודותיהם של גדולי האמנים מכל הדורות, ולבקר בגלריות הקטנות של המוזיאונים.

זהו המקום שבו אפשר ללמוד על החיים תחת אצטלת הפילוסופיה המעוררת מחשבה. המעבר בין יצירה ליצירה דומה לנהר זורם שמעוררת את החושים ומגרה את התודעה, כשהמסקנה היא תמיד אחת: צריך להתחיל לזוז ולעשות דברים חדשים, יצירתיים, מדהימים ומרגשים.

 

הזירה המושלמת לאספנים

אם אתם חובבי אמנות ואספני יצירות משובחות, מוזיאון הוא המקום המושלם להעשיר את האוספים שלכם באמצעות יצירות חדשות ומדהימות. הם אוספים יצירות אמנות שנשמרו בתצוגות מוקפדות, ומבקרים בתערוכות המשתנות באופן קבוע, כמו גם לומדים את הקטלוגים של המוזיאונים הגדולים, על מנת להיות מעודכנים ביצירות החדשות אותן ניתן לרכוש.

במילים אחרות, מוזיאון הוא גן עדן לאספנים שאוהבים אמנות משובחת. גם ארמונות של מלכים מהעת העתיקה היו מלאים ביצירות אמנות ששימשו למגוון מטרות לפני שהתחילו להיבנות מוזיאונים. יחד עם זאת, הצגת האמנות, כשירות אידיאלי מהפכני לציבור, הגיעה לאחר שוד הכנסיות והארמונות הצרפתיים במהלך המהפכה הצרפתית.

 

הקשר בין גאונות לאמנות גבוהה

מוזיאון הלובר הציג יצירות אמנות חדשות כמו גם מוצרים היסטוריים, והציבור נחשף ליצירות אמנות שלא נראו מעולם. אם הרעיון של גאוניות ואמנות גבוהה נקשר לראשונה במערב עם הרנסנס, הרעיון של מוזיאון היה מוצר מאוחר במקצת של ההשכלה.

מאז ועד היום אף אחד לא חקר ברצינות את מושג המוזיאון בהגדרה שאומצה על ידי איגוד מנהלי המוזיאון שקבע שמוסד זה צריך להיות מוסד קבע ללא כוונת רווח, חינוכי או אסתטי במהותו, עם צוות מקצועי, שרוכש חפצים, מטפל בהם, מפרש אותם ומציג אותם לציבור על פי לוח זמנים קבוע.

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות