האבא של הגדוד: רס״ן (מיל׳) עמי חצרוני, עושה מילואים כבר 38 שנים בחטיבת אלכסנדרוני "כולנו באים מתוך ציונות ורצון לתת מעצמנו"

רס"ן (מיל׳) עמי חצרוני מתנדב כבר במשך 38 שנים בשירות מילואים בחטיבת אלכסנדרוני. השבוע השתתף והוביל את התרגיל החטיבתי שנערך בגזרה הצפונית

רס"ן (מיל׳) עמי חצרוני, יליד רעננה, מתגורר ב-22 השנים האחרונות בתל מונד. עמי נשוי לאיריס ולהם שלושה ילדים. הוא עוסק בחקלאות ומגדל בשדות אבן יהודה פירות וירקות, בעיקר תות שדה ביו אורגני. ״השדות הן עסק משפחתי, אבי התחיל אותו וכיום אנחנו שלושה אחים שנמצאים בתוך העסק. אנחנו מתמחים בטיפול במזיקים לא באמצעות חומרי הדברה״, מספר עמי, ״כולנו עשינו מילואים ואני הבכור והאחרון שנשאר. מבחינתי כמה שיותר מילואים יותר טוב״.

עמי חצרוני משרת ומתנדב במילואים במשך כ-38 שנים. את שירותו הסדיר, במהלכו הדריך בבית הספר למ״כים, סיים בינואר 1980. ״התחלתי מילואים באוגוסט של אותה שנה, במסייעת של חטיבה 3, חטיבת אלכסנדרוני״, ממשיך, ״שם הייתי בתפקידים שונים, בינhהם סמל ורס״פ״.

אלכסנדרוני היא חטיבה שהוקמה עוד טרם הקמת המדינה ולקחה חלק במלחמות רבות, החל ממלחמת העצמאות. היום היא ממשיכה לתפקד כחטיבת מילואים מובילה. ״אחרי מלחמת לבנון השנייה זימן אותי מפקד החטיבה (מח״ט) וביקש ממני לצאת לקורס מפקדי פלוגה (מ״פ) במילואים״, ממשיך עמי, ״הוא רצה שארים את מחלקת המפקדה של הגדוד. כך חזרתי לגדוד בתור מ״פ. בנובמבר לפני שלוש שנים ביקשתי לסיים תפקיד. המח״ט פנה אלי שוב ואמר שהוא רוצה להשאיר אותי בחטיבה בתור מפקד הרקמ״ה. אני אחראי על קבוצת מילואימניקים שתפקידם להיות הראשונים שקופצים בעת קריאה. כיף לעבוד עם האנשים כאן. זו חוויה מאתגרת ומעניינת.

השבוע בתרגיל החטיבתי התאמנו חיילי המילואים יום ולילה במגוון רחב של אזורים במתאר הצפוני. הם עברו בשטחים סבוכים ושטחים בנויים ותרגלו לחימה אל מול אויב המדמה את ארגון חיזבאללה. התרגיל נערך בשיתוף פעולה  בין כוחות מילואים וסדירים, אוויר ויבשה, וכן יכולות חדשות שנמצאות בתהליכי הטמעה ונועד לשמר ולשפר את מוכנות החטיבה לחירום.

״במהלך 38 השנים שאני פה החלפתי עשרות מח״טים והשתתפתי בכל המבצעים, מלבנון הראשונה והשנייה, ודרך חומת מגן. יש לי חיבור מיוחד לחטיבה הזו, חטיבת אלכסנדרוני, שהיא חטיבה קרבית שמוכנה לכל תרחיש. אני יודע שלא נכון להגיד שהולך ופוחת הדור. אנחנו מוזנים מלוחמי גולני ומגיעים אלינו חיילים צעירים ונפלאים. כשהייתי בגדוד קראו לי האבא של הגדוד. הייתי לוקח איתי כל חייל שהגיע ולא רצה את המילואים, מסביר על השירות ומעודד. רוב החיילים נשארו בגדוד והמשיכו עם שירות המילואים. החטיבה שלנו היא חטיבה ייחודית, יש בה אנשי מילואים ותיקים שמכניסים את החדשים שומרים על אווירה ונותנים את הדוגמה לצעירים. כולנו באים מתוך ציונות ורצון לתת מעצמנו. אני מתמלא כל פעם מחדש מלראות את כולם מגיעים ברצון, ישנים במיטות שדה ואוכלים מנות קרב- מוכנים לתת מעצמם 200 אחוז להגנת המדינה״. 

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות