אחרי 40 שנה, עמירם מילר נותר מחוץ למועצת העיר :"מקבל דין הבוחר ולא אהיה חבר מועצה בקדנציה באה לאחר עשרות שנים של חברות"

חבר מועצת העיר, סגן ראש עיר, מתמודד לראשות העיר, מחזיק תיקים, ראש ועדות, אין כמעט תפקיד שמילר לא לקח בו חלק בעירייה. זה שיר פרידה עצוב מזקן חברי המועצה, האיש שזוכר כל פרט אחורה גם מלפני 50 שנים עד לדקויות והוא עוד מעט בן 80. מילר שהתמודד מטעם המועצה לא הצליח להיכנס עם מנדט ואין ספק שקשה לראות ולדמיין את מועצת העיר הבאה ללא מילר.

מאת: אירית מרק

עמירם, יקיר העיר, איך ההרגשה יום אחרי?

"ההרגשה מהולה בעצב, בעצב על כך שלא נכנסתי להיות חבר מועצה אם כי בהפרש לא גדול מאחוז החסימה. היו חסרים בערך כ-150 קולות. אני גם מבין שהיה בלבול עם האותיות שלי אמת ועם הרשימה של רפי סער, לא הייתה ברורה ההפרדה והאנשים לא הבינו למי להצביע. אבל אני מקבל את דין הבוחר ולא אהיה חבר מועצה בקדנציה באה לאחר עשרות שנים של חברות. פונים אלי אנשים ואומרים לי מה לא נראה אותך יותר בעירייה ואני לא חושב שאיעלם אבל בהחלט אמתן את פעילותי הציבורית". 

אתה אומר שקולות רבים של העבודה הלכו לרפי ?

"נכון. מפלגת העבודה תמכה ברפי סער. היה בהחלט שיקול של ראש עיר מול רשימה והחלטנו לתת עדיפות לראשות וזה באמת יותר חשוב. יצאנו בקמפיין מאוחר מדי מסיבות ארגוניות וגם מסיבות כמו למשל שהיה חסר לנו קמפיינר אבל זו התוצאה. איני כועס, איני מתרגז ואני בהחלט שלם עם התוצאות שקיבלנו ומקבל את תוצאות ההצבעה כפי שהן". 

אמנם לא נבחרת אך אני מניחה שתמשיך להיות פעיל בהמשך

"אני מניח שאהיה חבר בוועדות או ועדה ציבורית אחת אני לא יודע במה אני רוצה להתמקד ומה יהיה פנוי אבל בהחלט ארצה להיות פעיל ולעזור במוקד או באגף ההנדסה אמלא תפקידי אד הוק כפי שצריך". 

מה דעתך על הנבחרים החדשים ?

"מועצה מפוצלת, בעבר יהודה בן חמו הכניס 6 מנדטים והיה לו בסיס ארגוני מוצק והיום אין את הבסיס הזה, ויצטרכו להרכיב קואליציה באופן מסובך מאוד והמועצה הבאה יכולה להיות גורם משתק לעיר ולא מפריח לעיר. קשה לי לראות כרגע, מרצ מחד עם 4, רפי עם 3 וצנעני עם 3 וכל אלה יכולים להיות בסיס טוב לקואליציה אבל איני יכול לנבא שיתוף פעולה בין הרשימות. אני חושב שצריך למצוא את שביל הזהב בין מרצ לדתיים כי הם הבסיס לקואליציה. אם יריבו על תחבורה ציבורית בשבת או פתיחת עסקים אז יהיה קשה מאוד". 

המועצה שינתה פניה. יובל לוי נותר עם 2 מנדטים

"הופתעתי מאחוז התמיכה הנמוך שהם קיבלו, גם יובל לוי וגם ממה שיינפיין מוכרים בציבור. אני יכול להעריך שלא קלעו עם המסרים ובשבילי הם הפתעת הבחירות. יובל עשה רבות באופוזיציה. הוא וסיעתו. ענת דמות מאוד חיובית. וגם אתי הדנה דמות שהשפיעה. עשו עבודה שנים ואני מתפלא שלא קיבלו יותר מנדטים. אני תמה בכל פעם מחדש על התהפוכות בציבור, אתה יכול להלחם ולהתעקש ובסופו של יום, איזה פרסומאי עושה למישהו פרסום יותר טוב ואתה נעלם".

גם חבר מפלגתך, יאיר אברהם נותר בחוץ

"יאיר אברהם חברי למפלגה גם רץ עצמאי, אני מצטער שלא מצא את הדרך לרוץ במפלגת העבודה והוא בחר בדרך עצמאית וחבל לי עליו ועל הקולות שלו, מה הוא יעשה הלאה? יעלם מהחיים הציבוריים? כל אלו שלא הצליחו, לא הצליחו לא רק מהפן של ראוי לא ראוי, אלא מבחינה תקציבית, כפר סבא נהייתה עיר יקרה, ומי שאין לו כיסוי כספי מאחוריו לא יכול לעמוד בזה, פלאיירים למשל, וכל השאר, יש פה ממש מלאכת מחשבת של עיר גדולה של תושבים שלא מכירים האחד את השני".

מה דעתך על הנבחרת החדשה?

"אין ליכודיות מאוחדת, בשכונה הירוקה למשל רוצים חטיבה ליד ביתם למרות שהם יודעים שלא תהיה אינטגרציה חברתית במקום. והאינטגרציה בעבר היתה הסמל של החינוך בכפר סבא החל משנות השבעים. מירית, הייתה אצלי בקשר לתכנית המיתאר ואמרתי לה באחת הפעמים שמה שיכול להרגיע את כפר סבא זה אשה בראשות העיר, להרגיע מבחינת מתח פוליטי. מירית בעיני אשה מקסימה וגם הדר בולטת ועם נוכחות חזקה, ומירית אני מבין לא נכנסה למועצה, הדר נכנסה בגדול, ואני מניח שהשפעתה של הדר תשפיע על אופי הדיונים וזה מאוד מעניין יהיה לראות איך האשה הזו תשפיע על ניהול העיר, אני חושב שהיא תהיה מאוד דומיננטית".

מה לסיום, עמירם?

"איך אומר, אני פה ואשתדל כמיטב יכולתי לסייע לכל נבחר ציבור ולכל תושב העיר ואתמוך בכל לבי בשגשוג כפר סבא".

יש סיכוי שתתמודד בבחירות הבאות?

"לא. לא. לא. די, אמרו שאני זקן, שאני צריך ללכת הביתה. אדם צריך לדעת מתי לפנות עצמו למתמודדים צעירים יותר, גם אם פחות מנוסים".

אז מה היית רוצה שיזכרו מארבעים שנות כהונתך במועצה?

"וואו. את הנאמנות והחיבה לתושבים".

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות