מס הכנסה פשט על כפר סבא: בין היתר, בעלי צהרון הסתירו הכנסות בגובה 9000 שקלים

מבדיקת צ'קים דחויים שהיו במשרדה של עורכת דין נמצאו צ'קים בסך כולל של 33,966 ₪ אשר לא נרשמו בספרי העסק כדין. עורכת הדין שכנראה אינה מכירה את החוק טענה בפני המבקרים כי היא נוהגת לרשום את ההכנסות רק בזמן פרעון הצ'קים. בביקור בצהרון הסתבר שחלק מהילדים ששוהים בצהרון אינם רשומים בו וההכנסות מהטיפול בהם בסכום של מעל 9,000 ₪  לא נרשמו בספרי העסק של הצהרון תשובתו של בעל הצהרון היתה: "יש הרבה לחץ בצהרון ולכן אני לא מסודר"..

מקרים אלו ונוספים ארעו, במהלך מבצע ביקורת של מס הכנסה שהתרכזו בערים כפר-סבא, הרצליה, רעננה והוד השרון והתמקד בענפי מסחר בתחום נותני השירותים בהם, מכוני הכושר, חוגים לילדים, מסעדות, קיוסקים, רופאי שיניים ועורכי דין. המבצע, שנוהל בראשות פקיד שומה כפר סבא כלל 166 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 11% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין.

ביומן הזמנות של מעסה במכון לרפואה משלימה, נמצאו 3 הזמנות של שלושה לקוחות ששילמו 600 ₪ שלא נמצאו רשומים בספרים. המעסה טענה כי "הרגישה לא טוב ולכן לא רשמה את הצ'קים הללו". בביקורת שנערכה במספרה הסתבר כי סרט הקופה הפנימי לא נשמר  בטענה "שלא ידע שצריך לשמור". הגדיל לעשות בעל מספרה שכבר 5 שנים שאינו מנהל ספרים כלל ותשובתו היתה: "אין לי תשובה"! במכון כושר שלא רשם בספריו 4 צ'קים נטען כי "הלקוחה ביקשה שלא נפקיד את הצ'קים ולכן התבלבלתי". בעלת מכון לפדיקור ומניקור לא רשמה הכנסות מאשראי מינואר ועד ספטמבר בסך כולל של 63,025  וכן 8,690 במזומן שהופיעו ביומן ההזמנות לחודש יוני האחרון. בעלת המכון הוזמנה להמשך בדיקה וביקורת במשרדי מס הכנסה.

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות