הרבה מעבר לקול: מקהלה מיוחדת המשלבת גם זמרים עם מוגבלות

לפני מספר שבועות, הצטרפתי למקהלה הנקראת "מעבר לקול", המשלבת אנשים עם מוגבלויות, עם הקהילה. הגעתי כדי לתת מעצמי ואני יוצאת מקבלת. כל כך הרבה מקבלת. בכל פעם שכולנו נפגשים, אני מתמלאת אנרגיות לשבוע שלם, אני מרגישה בתוך ענן של כייף, אין לי אפילו מילים להסביר. תודה לך אורי שחר היקר, שקיבלת אותי להיות חלק מהמיזם הנפלא הזה. וכפי שאמרת, כאן אני מרגישה משמעותית.

מאת: מאירה חיון

מיזם "מעבר לקול" נולד בעקבות שיתוף פעולה בין אורי שחר, מוסיקאי ויזם חברתי ו"קרן שלם" הפועלת לרווחת אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. שחר פיתח את מודל ההפעלה הייחודי ל"מקהלות משולבות" המאפשר לזמרים משתי הקהילות להכיר אחד את השני באופן טבעי דרך המוסיקה. המקהלה הראשונה הוקמה בכפר סבא בתמיכתה המלאה של קרן שלם.

בחודש ספטמבר האחרון התקיימו אודישנים לזמרים עם וללא מוגבלות שביקשו להצטרף למקהלת מעבר לקול כפר סבא בשנה השלישית לפעילותה בעיר. 7 זמרות וזמרים עברו את האודישנים וכעת מונה המקהלה 27 זמרות וזמרים אשר נהנים מחוויית שירה מקצועית בצד עשייה חברתית להיכרות בין קהילות. הזמרים החדשים הם: ליאל איילון מאירה לורה צוף נועה וטל.
למקהלת מעבר לקול כפר סבא יש שתי אחיות – מקהלות משולבות נוספות אשר פועלות באשדוד ובעכו. המקהלות פועלות בתמיכת "קרן שלם" ו"המועצה לתרבות ואמנות במפעל הפיס", נהנות מעשייה מוזיקלית ותורמות לשוויון זכויות ושילוב אנשים עם מוגבלות שכלית בחברה.

במהלך חודש דצמבר, מוזמנים תושבי העיר להכיר מקרוב את העשייה הייחודית של המקהלה. אנשים המעוניינים להכיר את הזמרים ואת העשייה הייחודית של המקהלה, מוזמנים להצטרף לאחת החזרות של המקהלה במהלך חודש דצמבר. רוצים לשיר איתנו באחת החזרות? כנסו לאתר שלנו https://www.beyondthevoice.net/ לחצו על הלינק והזמינו לכם מקום מראש. 

לינוי יחיאלי, 25, זמרת-יוצרת ומטפלת במוסיקה:
"לפני 3 שנים התחלתי לעבוד במעבר לקול כרכזת חברתית, עוד לפני שנוצרה המקהלה הראשונה. יחד עם אורי יצרנו תכנית מוסיקלית-חברתית שמאפשרת למנעד רחב של זמרים וזמרות להשתתף במקהלות מקצועיות וכן לגשר על הפערים הקיימים בחברה בעזרת היכרות אמיתית בין אנשים עם וללא מוגבלות שכלית.

העבודה במעבר לקול היא הגשמת הייעוד שלי כמטפלת במוסיקה וכאקטיביסטית בחברה הישראלית למען שיוויון זכויות לאנשים עם צרכים מיוחדים. פעם נוספת גיליתי את כוחותיה העצומים של המוסיקה לחיבור בין אנשים".

משה בר גיל, אביו של אחד הזמרים וזמר בעצמו במקהלה אומר: "נפל בחלקי לחוות את הפעילות המבורכת שלכם בעשייה למען הקהילה בדמות להקת מעבר לקול הפועלת בכפר בא בניצוחו של אורי שחר העושה עבודה מצויינת עם הצוות המלווה למען כל האוהבים לשיר" 

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות