חדש: גינה טיפולית בפארק המיועדת לילדים ולתושבים עם מוגבלויות ומטרתה לתת מענה טיפולי ושיקומי

עיריית כפר סבא, בהובלת מנהלת הפארק העירוני, הקימה גינה טיפולית בפארק. הגינה מיועדת לילדים ולתושבים עם מוגבלויות, ומטרתה לתת מענה טיפולי ושיקומי באמצעות גינון- ניקוש עשבייה, זריעה, גידול צמחים ושלל פעילויות נוספות. הגינה ממוקמת בסמוך לשער 26 ומאחורי מתקן הסקייט-פארק.
לאחרונה, בשיתוף מחלקת גינון, אגף החינוך ואגף קיימות וחדשנות ויחד עם תלמידי בית הספר היסודי "רמז", שמשתתפים בקבוצות 'מובילי בריאות' וועדה ירוקה. התקיימה בפארק פעילות ייחודית שמטרתה להכין את השטח. במסגרת הפעילות הכינו התלמידים אדניות, מילאו אותן באדמה ושתלו מגוון שתילים. כהמשך ישיר לפעילות זו נולד שיתוף פעולה בין מנהלת הפארק לבין בית הספר, והתלמידים יגיעו למקום מעת לעת וייקחו חלק בפעילויות משותפות יחד עם האוכלוסיות המיוחדות.

חשוב להדגיש כי הגינה הירוקה הונגשה פיזית לאנשים עם מוגבלויות, והיא נגישה גם לכיסאות גלגלים הן בהתניידות והן בתכנון מיקום האדניות. פרט לאדניות, הוכשר בסמוך שטח חולי שאף בו ניתן לשתול צמחים שונים. את הגינה הטיפולית מפעילות איילה וייס ומיקי בן ארצי, שהוכשרו לטיפול מסוג זה. בימים אלה שוקד צוות הפארק יחד עם צוות המטפלות על בניית תוכנית פעילות שנתית, שתכלול בין היתר: זריעות חורף, הכנת מגשי נביטות, זריעות של תבלינים ועוד. תושבים המעוניינים לקחת חלק בפעילות הגינה מתבקשים לפנות אל אגף שירותים חברתיים קהילתיים.


פרט לגינה הטיפולית החדשה, בפארק העירוני מגוון רחב של מתקנים, תוכניות ופעילויות שמשלבות גם אנשים עם מוגבלויות. במסגרת זו, פועלת במקום תוכנית "מדוושים בפארק אופניים לכולם", מתחם הגן הנגיש "יחדיו" ומתחם "החי פארק" שבו מתקיים טיפול שיקומי בעזרת בעלי חיים. יתרה מזאת, בפארק משולבים עובדים עם מוגבלויות. כמו כן, ניתן לציין פרויקטים נוספים בסמוך לגינה הטיפולית, ביניהם: בוסתן, גינת מאביקים, ומרכז לחדשנות בחקלאות (במבנה גאודזי) בשיתוף מרכז ישי וכן משתלה עירונית שכיום יש בה "צמחים אדומים" צמחים בהכחדה זאת בשיתוף עם היחידה האזורית לאיכות הסביבה בשרון.
ראש העיר, רפי סער, "עיריית כפר סבא מחויבת להעניק שירותים שוויוניים לכלל התושבים ומשקיעה משאבים רבים בהתאמת הפעילויות לצרכים המשתנים. אני מברך על הקמתה של הגינה הטיפולית החדשה שתאפשר לאנשים עם צרכים מיוחדים להגיע לפארק, ליהנות מהפעילויות הרבות המתקיימות בו ובעיקר להרגיש שווים בין שווים"


מוטי מורי, מנהל הפארק העירוני,"הפארק העירוני משלב טיפול באוכלוסיות מיוחדות בדרכים מגוונות, רואה בזה יעד ציבורי מהמעלה הראשונה, והופך להיות מרכז לפיתוח וחדשנות בתחום בחקלאות".

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות