הוד השרון: שכונת מגורים חדשה המשתרעת על 146 דונם בסמוך לפארק החדש בדרום העיר

צמח המרמן, אפריקה ישראל מגורים, אלעד ישראל מגורים מקבוצת תשובה ושפיר מגורים רוכשות חטיבת קרקע בשטח של כ- 146 דונם בהוד השרון בעלות של כ-200 מיליון שקל

צמח המרמן, אלעד ישראל מגורים מקבוצת תשובה, אפריקה ישראל מגורים וחברת שפיר מגורים מקבוצת שפיר הנדסה רוכשות מבעלים פרטיים קרקע חקלאית בהוד השרון בהיקף כספי של כ- 200 מיליון שקל.

על פי ההסכם, צמח המרמן, אפריקה ישראל מגורים ואלעד ישראל מגורים יחזיקו כל אחת ב-26.5% מהקרקע, שפיר מגורים מקבוצת שפיר הנדסה תחזיק 20.5%.

מדובר בשטח של כ-146 דונם הממוקמים סמוך לפארק החדש בדרום העיר שכולל אגם מלאכותי. החברות מתכוונות לקדם בחטיבת קרקע זו תכנון ופיתוח שכונת מגורים מעורבת שימושים כחלק ממגמת התפתחותה של העיר הוד השרון. כיום הקרקע נמצאת בשלבי תכנון תב”ע “תמ”א 48/1” שהינה תוכנית מתאר ארצית מפורטת שמתוכה ניתן להוציא היתר בניה לכשתאושר.

הקרקע ממוקמת בחלקה הדרום מערבי של העיר הוד השרון, דרומית מזרחית לשכונת המגורים “נווה הדר” צפונית לכביש 5, מזרחית לכביש 4.

את החברות הרוכשות ייצגו בעסקה עורכי הדין לוי אמיתי ויפית פלסנפלד ממשרד גולדפרב. בנק דיסקונט יממן את רכישת רכישת הקרקע ע”י החברות. השלמת העסקה מותנית באישור הממונה על ההגבלים.

 

תגובות