רוצים לעשות שיפוץ קטן בעסק ולא יודעים ממה להתחיל? המאמר הזה הוא בשבילכם!

ישנן סיבות רבות לשפץ בית עסק. לפעמים התרחבות הפעילות העסקית מחייבת גם התרחבות פיזית, במקרים אחרים הבלאי הטבעי של כל מבנה מקנה למקום חזות מוזנחת וכדי לא להבריח לקוחות כדאי לשפץ, מניע אחר לפרויקט מסוג זה הוא רצון לשנות את האופן שבו מחולק החלל או את העיצוב כדי להתאים אותם לצרכים העכשוויים של העסק ולטעם העדכני של הלקוחות וגם התייעלות היא סיבה טובה לבצע שיפוץ קטן בעסק. הדגשים העיקריים בפרויקט שכזה הם חשיבה על הקונספט האופטימלי לעסק, תכנון השיפוץ עצמו, תזמון מועד תחילת העבודות ובחירת אנשי המקצוע שיבצעו את העבודות הנדרשות.

קודם כל קונספט

עוד לפני שאיש המקצוע הראשון שולף מברגה מקיטה או פטישון בוש מארגז הכלים, חשוב מאוד לחשוב על הקונספט של העסק, כך שהשיפוץ יוביל ליצירת מקום שתואם באופן מושלם את אותו קונספט.

היציאה מהשגרה השוטפת והחשיבה על הקונספט יוצרות הזדמנות מצוינת לבחון את העסק מתוך נקודת מבט חיצונית שמספקת התבוננות מעמיקה יותר. במסגרת שלב זה המידע הרלוונטי הוא ה-DNA של העסק, קהל היעד שלו, איזו אינטראקציה עם הלקוחות מתבצעת בעסק ומהי החוויה שאנחנו מבקשים להעניק להם, כמה עובדים יש בעסק ומהם הצרכים החשובים להם, ועוד. לאחר מתן תשובות מפורטות לכל השאלות הנ"ל אפשר לגבש את הקונספט המיטבי – איך לחלק את החלל בהתאם לכל השימושים ולצרכים השונים, מהם אמצעי התצוגה הטובים ביותר, אילו חומרים יהוו את הבסיס לעיצוב העסק, מהם הגוונים הדומיננטיים וכו'.

buyitcenter

על מה חשוב להקפיד כשמתכננים שיפוץ?

כשיודעים מה רוצים ולמעשה כבר ישנו חזון מגובש של המראה הסופי של העסק לאחר השיפוץ, ניתן להתחיל לתכנן את העבודות שיבוצעו. אנשי המקצוע שיוציאו לפועל את התוכניות יוכלו כמובן לדעת בדיוק מהם הכלים שבהם הם צריכים להצטייד, כשבאופן טבעי כדאי תמיד לתת עדיפות לכלי עבודה איכותיים דוגמת פטישון בוש, מקדחה מקיטה, מלטשת של מותג מוכר אחר וכו'.

התכנון חייב לקחת בפועל את המיקום של התשתיות החיוניות השונות כדי לא לפגוע בהן, ועוד המלצה היא לנצל את ההזדמנות לטובת שדרוג משמעותי של פתרונות התקשורת והתאורה. דגש נוסף במסגרת תכנון השיפוץ בפועל הוא הימנעות מחריגה ממסגרת התקציב.

תזמון מועד תחילת העבודות

החלטה חשובה נוספת היא המועד שבו יתחיל השיפוץ בפועל. גם כשמקפידים על תכנון יעיל במיוחד ושוכרים את אנשי המקצוע המנוסים ביותר והמיומנים ביותר, עדיין כל שיפוץ של כל עסק מחייב פגיעה מסוימת בשגרת הפעילות שלו ולעתים אפילו השבתה מלאה שלו לפרק זמן מסוים.

מאחר שהן לפגיעה בשגרה וכמובן שלהשבתת הפעילות ישנה עלות בלתי מבוטלת, חשוב להקדיש תשומת לב לנושא תזמון מועד תחילת העבודות, כך שהנזק יהיה מזערי. השיקול העיקרי הוא התקופה שבה הפעילות העסקית נמוכה במיוחד, וכן כדאי לקחת בחשבון את הזמינות של אנשי המקצוע האיכותיים.

איך לבחור אנשי מקצוע לשיפוץ עסק?

המפתח העיקרי לבחירת האנשים שיבצעו בפועל את השיפוץ הוא הניסיון שלהם, הן בשיפוצים באופן כללי והן כשמדובר על שיפוץ בעסק. מפתח שני הוא איכות הציוד שלהם, כשלמשל פטישון בוש הוא אינדיקציה מעולה לרצינות איש המקצוע.

עוד כדאי לקחת בחשבון שגם הזהירים שבשיפוצניקים עלולים לגרום נזק תוך כדי עבודה, וישנם דברים שאינם בשליטת אף אחד. מאחר שהפוליסות הרגילות לא תמיד מכסות נזקים מסוג זה, כדאי להתייעץ עם סוכן הביטוח ובמידת הצורך לרכוש פוליסה שתאפשר לכם לצאת לדרך בראש שקט באמת.

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות