הסיבה להתמהמהות בהרכב הקואליציה היא הקרב על סגנות ראש העיר בכפר סבא: ראש העירייה רפי סער מתקשה לבחור הסגן שנותר וזו לא תהיה הדר לביא

אז נכון שהסביבה הפוליטית כמרקחה: למה לוקח לראש העירייה רפי סער כל כך הרבה זמן להרכיב קואליציה? בואו נעשה לכם סדר. דעה אישית / אירית מרק

רפי סער, נכנס בעצם לתפקידו הרשמי כראש עיר בתחילת דצמבר ב- 4/12/2018. נכון שהוא נבחר 3 שבועות לפני, אבל תכלס החל לעבוד רק לפני כמעט 4 שבועות. מאז הוא הבטיח לסלק את מפעל בראון, להחזיר את שבתרבות, להגיע לכנסים, לטקסים, להיפגש עם עובדי עירייה, מנהלים וכדומה. גם עם חברי המועצה העתידיים להיכנס לקואליציה ישב, ניסה, הבטיח אבל תכלס, דבר לא קרה. דבר לא נסגר, שום הסכם לא נחתם. ואין זה דבר של מה בכך. ועדות רבות משותקות כי אין מי שיסב סביב שולחן המועצה לדון בבקשות האזרחים, בשבוע הבא, תתקיים ישיבת מועצה בבית לזרוס, שם תחנוך חברת המועצה הדר לביא את ההצעה לסדר הראשונה לקדנציה זו. באין קואליציה, עוד עלול למצוא עצמו ראש העיר מול חברי מועצה שיאשרו בקשתה העולה לסדר כאמור, מה שבשגרה עלול להיתפס כבעייתי עד מאוד.

רפי סער. חושב חושב

אז מה קורה בינתיים? דיבורים. הרבה דיבורים.

הדרישות של המועמדים: סגנות, מפעל המים והחברה הכלכלית.

חבר המועצה יובל לוי רוצה להיות סגן. גם סדבון רוצה להיות סגן. גם איתן צנעני רוצה להיות סגן וגם עילאי הרסגור הנדין שכבר אינו עובד 5 חודשים, מאוד מאוד רוצה את תפקיד הסגן. לא נתפלא אם גם אורן כהן יבקש להיות סגן, גם הדר לביא רוצה את תפקיד הסגן.

הדר לביא. תשב באופוזיציה

מה שניתן לומר בוודאות זה שלסער יש אפשרות למנות 3 סגנים בלבד. שניים מהם כבר סגורים עם דני הרוש ואיתן צנעני ונותר השלישי. הדר לביא תישאר כך נראה מחוץ לקואליציה ותשב באופוזיציה כי סגן בוודאות סער אינו מעוניין להעניק לה.

המשא ומתן עם סדבון מתנהל כבר 3 שבועות וסער מנסה לגבש איתו הסכם על בסיס הבטחות לתפקידים שונים בכירים כמו החברה הכלכלית וכדומה. סדבון מתעקש על סגנות וגם הוא מחכה לתשובה מסער.

מקורב למועמדי הסגנים בפוטנציה סיפר השבוע כי "איתן צנעני ישב השבוע עם רפי, ישבו ודיברו דיבורים, צנעני נתן רשימת בקשות והוא מחכה לתשובה. אין עדיין הסכם חתום. עם הדר אין בכלל דיבורים, חוץ מפגישת היכרות והיא תשב באופוזיציה כי רפי לא מעוניין בה בקואליציה, מה עוד שהיא לא תיכנס ללא סגנות. הכי מצחיק זה שעל פניו נראה שרפי יושב לסכם בעיקר עם אלה שהתנגדו לו כמו יובל לוי, עילאי וסדבון ועם אלה שעזרו לו והם בטוחים הוא עדיין לא סגר כלום. אין הסכם קואליציוני חתום עם אף סיעה שלא נדבר על תקציב שלראשונה בהיסטוריה למיטב זכרוני לא יאושר בדצמבר. מה יש לחשוב יותר מדי? מי צריך את כל הצוותי משא ומתן הללו? מנהיג צריך לחתוך ומיד, לקחת החלטה ולהוביל אותה. אני שומע קולות כעוסים גם מאלה שתמכו בו, שנבחרו על ידי הציבור, שרוצים לדווח לציבור שלהם מהם תחומי האחריות שקיבלו ותכלס כבר חודש וחצי מדברים דיבורים. רפי סער הבטיח שהוא בא לעבוד מהיום הראשון בזכות הניסיון, אני לא ממהר לשפוט כי כולם יודעים שלכל אחד מגיע 100 ימי חסד, אבל לדעתי זה באמת לא הוגן כלפי כל הסיעות הממתינות כבר הרבה זמן. הרבה מדי זמן. יוסי סדבון עלה מולו לסיבוב השני, ראש בראש, הציבור רצה בסדבון שקיבל קרוב למספר הקולות שרפי קיבל ואין ספק שרפי צריך אותו לידו. אפשר לסמוך על סדבון שלא יהפוך לחפרפרת אחרי שנתיים ויתחיל לחתור תחתיו, ואפשר לסמוך על סדבון שהוא בא לעבוד ולא להתעסק בפוליטיקה, לאף אחד לא ברור למה לרפי כל כך קשה לקבל החלטה".

מקורב נוסף לנושא הסביר כי לזכותו של רפי סער ייאמר כי מדובר במלאכה לא פשוטה "יש כאן 5 מועמדים שרוצים לקבל סגנות וזה כי הציבור פיצל בהצבעתו את הסיעות שרובן הן 2 מנדטים או 3 או מנדט וזה יוצר מורכבות רבה בהחלטות שעל ראש העיר לקבל. קחי לדוגמה בעבר, רוב הסיעות היו משלושה ומעלה וקל היה מאוד לקבל החלטה".

רפי סער ויוסי סדבון

ביום רביעי הבא תתקיים ישיבת מועצה הפעם בשכונת עליה בבית לזרוס, רצוי ונכון יהיה לרפי סער, ונכון וראוי יותר לעיר ואזרחיה, שראש העירייה, עתיר הניסיון עליו הכריז יגיע עם קואליציה מגובשת, הסכמים חתומים, קואליציה רחבה באמת, כולל אישור הסגנים וקדימה לעבודה.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות