סא״ל אבי שינה מהוד השרון מצליח לשלב חיי משפחה עם השירות כקצין רפואה אוגדתי. בשבוע שעבר הוביל כנס מורשת למפקדי רפואת אוגדה 36 לדורותיהם

סא"ל אבי שינה, מהוד השרון משרת כבר במשך כשנה וחצי כקצין הרפואה של אוגדה 36. שינה נשוי לליאת ואב לשלוש בנות, אורי, עומר ותמר. הוא מצליח לשלב את שירותו כקצין בכיר באוגדה עם חיי המשפחה. לאורך השנים בצבא ביצע שינה מספר תפקידים פיקודיים החל ממפקד פלוגה בגבעתי, דרך קצין רפואה חטיבתי ומפקד בהשלמה החילית. כיום הוא משרת בתפקיד קצין הרפואה האוגדתי ומוביל את התחום הרפואי באופן מקצועי. "אנו עוסקים בהכנת הלוחמים של אוגדת החוד", מסביר סא"ל שינה, "אנחנו מבצעים אימונים אינטנסיביים לכוחות הרפואה בסדיר ובמילואים במטרה לשמור על מוכנות ולהתפתח. חיילי האגף הם חבורה מסורה ומדהימה של אנשים שכל הזמן מוכיחים לי שהרף יכול אף להיות גבוה יותר".

 

אוגדה 36 הוקמה כמפקדה משימתית בשנת 1954 ומאז לחמה בכל מלחמות ישראל. כיום היא כוללת בתוכה מספר חטיבות בולטות, ביניהן חטיבת גולני, חטיבת האש 282, חטיבה 7 וחטיבה 188. "לאוגדה יש למעלה מ-60 שנות היסטוריה ומורשת", ממשיך סא"ל שינה, "לאורך השנים שקדו אנשי הרפואה של האוגדה ללא הרף על הצלת חיי אדם וטיפול בחולים במלחמה ובשגרה. עם פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה לקח חלק מערך הרפואה האוגדתי בטיפול בזרם פצועים הולך וגדל. הערכים, האיכות, המחויבות וחדוות העשייה שהתוו אנשי רפואה 36 לדורותיהם הם המצפן שלנו".      

בסוף השבוע שעבר התקיים כנס של רפואת האוגדה לדורותיה בו נערך מפגש חגיגי ומרגש שסבב סביב מורשת האוגדה, המלחמות, הזכרונות וההתפתחות של רפואת האוגדה. בערב נכחו מפקדי הרפואה של האוגדה לאורך השנים שרבים מהם מכהנים כיום במשרות בכירות בתחום. כקצין הרפואה האוגדתי הנוכחי ניצח שינה על הערב בהתרגשות. "לערב זה שתי מטרות מרכזיות", הוא מספר, "האחת היא להוקיר תודה ולהביע הערכה לאנשי רפואה 36 לדורותיה, אשר במשך כל השנים הללו החל מהקמת האוגדה פעלו ללא הרף לאפשר את הניצחון, להציל חיים, בכל מלחמות ישראל ובכל גזרה. להוקיר את העבר זה עניין אחד, אבל לטפח את העתיד זו חובתנו המוסרית וזו מטרתו השנייה של הכנס. הערבוב של ישן עם חדש יכול רק לחזק את השורשים, והמפגש הבין דורי עתיד לחולל פלאים אצל כולם".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות