מעילת ענק בחי פארק שבפארק העירוני: לאן נעלמו 900 אלף שקלים ומדוע לא הוגשה תלונה במשטרה?

לפני כחמש שנים ביקש מנכ"ל העיר בכפר סבא, דאז, אשל ארמוני, מחברת דיס ביקורת ואבטחת מידע לבצע ביקורת מקיפה בחי פארק שבפארק העירוני.

מאת: אירית מרק

אשל ארמוני כזכור נבחר למנכ"ל ע"י יהודה בן חמו שכיהן כראש עיר בזמנו ובן חמו הוא זה שהורה למנכ"ל לבצע חקירה בחי פארק.

ממצאי החקירה היו שערורייתיים: למעלה מ-900 אלף שקלים נרשמו בהיקף הדיווחים הכוזבים לעירייה שהופקו אל גזברות העירייה.

חמור מכך, בדו"ח נרשם כי שכרו של מנהל החי פארק עמד על 80 אלף שקלים.

הדו"ח שהופץ השבוע לחברי מועצת העיר מעלה תמיהות רבות שכן, נשמר במגירה בחשאיות, ומעולם לא הוצג למועצת העיר או עלה לדיון. לא ברור למי היה אינטרס להסתיר דו"ח חמור זה ומדוע.

הדו"ח הופץ לראשנה על פי בקשתה של חברת המועצה הדר לביא. יצויין כי עד עתה טרם הוגשה תלונה במשטרה על רקע הפרשה.

הדר לביא

הדר לביא חברת המועצה "מדובר על פרשה חמורה מאוד, מעילת ענק של כמעט מיליון שקל בכספי הציבור שהתבצעה לפני כשש שנים ללא שקיפות לציבור. אנחנו נבקש כחברי מועצה לרדת לעומק העניין, ונבקש מראש העירייה שיטפל אישית בבירור העובדות וההשלכות על הציבור".

יצוין כי אין קשר בין פרשה חמורה זו להנהלת העירייה החדשה.

דוברות העירייה בתגובה:"מדובר בדוח מלפני חמש שנים שנעשה ביוזמת העירייה על מנת להסדיר תהליכים. בעקבות הדוח נעשו כל ההליכים המנהליים והמשמעתיים. תוקנו כל הליקויים והוסדרו כל הנהלים. הפארק העירוני פועל על פי נוהל תקין והוטמעו בו אטרקציות חדשות ומגוונות לטובת הציבור".

מנכ״ל עיריית כפר סבא לשעבר, אשל ארמוני, מסר כי ״לפני חמש שנים, לאחר שקיבל תלונות לגבי ניהול הפארק העירוני, מנכ״ל העירייה לשעבר הנחה לפתוח בבדיקה. הבדיקה נעשתה באמצעות חברה חיצונית, המתמחה בנושאי ביקורת פנים ברשויות. המסמך הראשוני העלה ממצאים חמורים לכאורה בנושא ניהול עובדי הניקיון בפארק תוך ציון פערים בין דיווחים במסמכים שונים, כימות כספי של הפערים בשנת 2013 והערכה ללא ממצאים של הפערים בשנים 2012 ו-2011. בעקבות המסמך בוצעו בדיקות נוספות מול גורמי עירייה שונים כדי לבדוק את הממצאים. למרות שמדובר באירוע ישן, על פי מיטב זכרונו, התקבלו הסברים לחלק מהפערים. מאידך, עלו פרטים חדשים, אשר חייבו בדיקות נוספות של המשרד החיצוני. בכל מקרה, הדו״ח הסופי של המשרד  וההחלטות האופרטיביות בעניין זה התקבלו לאחר סיום תפקידו של ארמוני כמנכ״ל.

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות