איך להיכנס לעולם המטבעות הדיגיטליים

העולם הטכנולוגי מציע דרכים חדשות למסחר, השקעות והצלחה פיננסית. המטבע דיגיטלי נחשב היום לדרך מהירה בביצוע עסקאות אלקטרוניות – משלוח וקבלת כספים והכל בדרך מאובטחת וידידותית למשתמש. מה חשוב לדעת לפני שמתחילים?

נתחיל בכך שבזירת המסחר של מטבעות דיגיטליים מתייחסים לשני מטבעות: ביטקוין ואת'ריום. המטבעות האלה גלובליים והם נגישים לכולם, ניתן להשתמש בהם דרך ארנק מקוון או לא מקוון לצורך מסחר ושירות.
קיימות שתי מערכות עבור עסקאות פיננסיות – מערכות מרכזיות עם סמכות ומערכות ריכוזיות ללא סמכות, כלומר במערכות עם סמכות יש בעצם צד שלישי המעורב בעסקה כמו הבנקים או חברות האשראי ובעסקאות ללא סמכות העברת הכספים מתבצעת ישירות בין הקונה למוכר. בעסקאות אלה נחסך בעצם אלמנט התיווך ועלות העסקה נחשבת אטרקטיבית יותר ואולי זו הסיבה שהכלכלה הדיגיטלית מבוססת מטבע מבוזר – כלומר, שהערך של המטבע נקבע כהסכמה בין משתמשיו.

קוד פתוח שעושה הבדל גדול

רבים היום משתמשים בעולם המטבעות הדיגיטליים בפלטפורמת את'ריום הפועלת על קוד פתוח וטכנולוגיית בלוקצ'יין והיא דומה לביטקין בכך שהיא עובדת על פי מנגנון הכרייה. היתרון הבולט שלה הוא בכך שהיא מאפשרת למפתחים לבנות וליישם אפליקציות מבוזרות.
הן ביטקוין והן את'ריום הם מטבעות מבוזרים המבוססים על אלגוריתמים שונים. עד לאחרונה יחסית, יישומי בלוקצ'יין נדרשו ידע מורחב בקידוד, מתמטיקה וקריפטוגרפיה ואילו היום עם יישום מבוזר כמו את'ריום ניתן לפתח בקלות יותר יישומים מבוזרים ויש לה יתרונות נוספים כמו מניעת שינויים על ידי צד שלישי, היא מאובטחת באמצעות הצפנה למניעת פריצות ופעולות הונאה.  

חשוב להבין שהשקעה במטבע דיגיטלי היא השקעה בנכס דיגיטלי. הוא שימושי כי המטבעות נרשמים ברשת המחשבים וקשים לזיוף (אם כי היות ומדובר במטבע וירטואלי, יש צורך בעותק גיבוי על אחזקות המטבע). המטבע שימושי במיוחד בתקופות של אינפלציה בהורדת שווי הערך של מטבעות קונבנציונאליים, כמו כן קל ובטוח להעביר כספים במטבעות מקוונים.
בעידן בו המערכת הפיננסית נעשית דיגיטלית יותר ויותר נראה שהעתיד הוא בהשקעה במטבעות אלה ודמי ההעברה נמוכים להפליא. העסקאות מתועדות ברשת המחשבים כך שיש תיעוד לעסקה.

לבחור מטבע – להתייעץ עם המומחים

לפני שנכנסתם למסחר בתחום, חשוב להחליט האם תרצו לפתוח במסחר קצר טווח או ארוך ולפי זה תבחנו את סוגי המטבעות ומגמות השוק.
בדקו מאיזה אתר אתם רוכשים מטבע זה ובאיזה סכום לפי היכולת הכלכלית שלכם. מומלץ לבצע את תהליך הקנייה מאתר ישראלי שמאחוריו עומדת חברה הרשומה בישראל בתהליך קנייה בשפה המוכרת לכם.
הורידו תוכנה שמייצרת ארנק מטבעות דיגיטלי להחזקת המטבע כמו את'ריום ושימו לב איזה סוג ארנק זה כמו למשל, ארנק הפועל על המחשב השולחני.

בחרו את הדרך המועדפת עליכם לרכישת המטבע – העברה בנקאית, כרטיס אשראי והתייחסו לגובה העמלה. ניתן להשוות בין אתרים שונים כדי להשיג מחיר טוב יותר בעמלה נמוכה יותר. ההמלצה היא לא לקנות את'ריום מאדם פרטי ולקחת את הסיכון שמדובר בזיוף אלא לקנות בצורה מסודרת מחברה המתמחה בתחום.

זכרו שהאחריות על המטבע הדיגיטלי היא בסופו של דבר שלכם ולכן, חשוב לערוך את העסקה בדרך המאובטחת ביותר ולשמור על המטבעות בארנק דיגיטלי מאובטח עם סיסמא מורכבת / קוד ייחוד למשיכת כספים, כדי למנוע פריצות פוטנציאליות של האקרים.

רצוי להתייעץ בנושא עם חברי קהילה מוכרת של מטבעות דיגיטליים או עם מומחים בחום על מנת לבצע את ההשקעה הנכונה מבחינת בחירת מטבע, ארנק דיגיטלי, מכירה ורכישה לפי תנודות השוק ולקחת בחשבון שלוקח זמן עד שההשקעה תניב פירות אבל ההצלחה עשויה להיות מרשימה.  

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות