ראש עיריית הוד השרון, אמיר כוכבי, מטיל פצצה “מי שחשב שלא יהיו שינויים טעה. נתתי צאנס לכולם, ראיתי, בחנתי וכבר בקרוב יערכו שינויים פרסונליים וארגוניים”

מלשכת ראש העיר הקודם, הוסרו כול התמונות הגביעים ותעודות הערכה שהיו בתקופתו של חי אדיב. הלשכה מקרינה רוגע ובסמוך ללשכתו של אמיר כוכבי נמצאת לשכתה של יד ימינו סגנית ראש העיר יעל ברזילי.

מאת: ארז מי רז

השניים הולכים יחדיו כבר שנים רבות ועל זה אמרו חכמנו טובים השניים מן האחד. הראיון עמו נערך באווירה נעימה ורגועה וזה מה שכוכבי משדר אבל בפנים אתה מרגיש שהאיש בוער כולו וכבר רוצה להזיז הרים וגבעות אבל וזה אבל גדול “אני צריך להתחיל הכול מהתחלה בלי תזרים”.

כוכבי משתף אותנו שלפי אישורי הבניה שנתנו בעיקר במתכם 1200 היה ידוע כבר לפני שנים שהיה חוסר בתיכון, חוסר בחטיבת בינים וחוסר בשני בתי ספר יסודי וזה בלי בית ספר הדמוקרטי האנתרופוסופי ובית ספר למצוינות ואין שום תוכנית, אין שום תקציב ואנחנו בפיגור תכנוני של כמה שנים.

בנוסף יש ערמה של החלטות שלא קידמו בקדנציה הקודמת. ראש העיר הקודם חי אדיב השאיר לכוכבי קופה ריקה או כמו שכוכבי מגדיר זאת הקופה ריקה ושחוטה והוא לא מבין לאן נעלם הכסף, חצי מיליארד ₪, אין שקל בתקציב השוטף ולא בתבר”ים, הם נתנו דגש על הגדלת יחידות הדיור ולא על השקעה במרחב הציבורי, מה שהביא את העירייה למצב של עירייה כושלת שנכשלה בתפקידה וזה לא פלא שהתושבים זעמו וכעסו. לשאלתנו מה יהיה, עונה כוכבי צריך לעשות סדר בלוחות הזמנים ובסדר העדיפות, בעתיד הקרוב לא יהיו אישורים לתכניות בניה חדשות וגם אלו עם היתרים יהיו צמודים לתנאי ההיתר, לדוגמא עד שלא יבנו כל התשתיות במרחב הציבורי כגון כבישים מדרכות מוסדות חינוך מוסדות ציבור לא יתקבלו אישורים להתחלות בנייה כוכבי מדגיש לא נעשה הנחות והקלות ליזמים נשקיע במרחב הציבורי.

בנוגע לפנוי בינוי אומר כוכבי שיש רצון לקדם את ההתחדשות העירונית וגם זה יעשה מול הקמת התשתיות הנכונות ולאחר שיערך שיתוף הציבור מתוך מחשבה שכך זה צריך להיות במחשבה מלמעלה. כוכבי הוא לא כלכלן אבל הוא הבין מהר מאוד היכן נמצא המטמון וזה בפיתוח אזורי התעשייה בעיר כוכבי כבר הנחה את צוותו לבדוק מה ניתן לעשות כדי ליצר הכנסה גבוהה מאזורי התעשייה לטענת כוכבי 1000 יחידות דיור עולות לעירייה 4 מליון ₪ בשנה לעומת אותו מספר של מטרים רבוים באיזור התעשייה יכנס לעירייה 7 מליון ₪ בשנה  בימים אלו בוחנים הקמת מנהלת איזור תעשייה בשילוב התחדשות עירונית שתהפוך את סדרי העדיפויות בעיר .רק לפני שבוע הכריז כוכבי על הקואליציה שלו שכוללת 11 חברי מועצה “בחרנו את הצוות הטוב ביותר שמאמין בדרכנו” אבל כבר בתחילת דבריו בנושא כוכבי מכריז ואומר “אני מזמין את כול חברי המועצה להצטרף מי שרוצה להיות שותף מוזמן לקואליציה, אין לי תקציבים ומשרות לחלק אבל יש לנו הרבה מאוד עשייה לעשות” .”כבר התחלנו לתת כלים לכל חברי המועצה ביום עיון שעשינו נגמרו הבחירות המשחק הפוליטי עכשיו הוא עשייה אני נכון לקחת את העיר קדימה ולהפוך אותה לעיר הרבה יותר טובה עם חשיבה תכנונית וארגונית  שמתאימה ל-2020.

אמיר כוכבי

בנוגע לשינוים פרסונליים בצמרת העירייה אמר כוכבי “מי שחשב שלא יהיו שינויים טעה. נתתי צאנס לכולם ראיתי בחנתי וכבר בקרוב יערכו השינוי הפרסונליים והארגוניים”.

לסיום כיצד אתה רואה את הוד השרון בעוד 5 שנים ?

“זו שאלה קשה זה זמן ביניים של תהליכים אבל נהיה עיר שבה התושבים מרגישים שהעיר משרתת אותם שיהיה שינוי בתשתיות ולא יהיה פער בין המצוי לרצוי ,עיר קהילה מחברת ומשתפת שהתושבים הם חלק מקבלת ההחלטות ,שנצליח לצמצם את הפערים בבניית יחידות דיור ללא תשתיות וללא מרחב עירוני תומך”.

 

 

תגובות