בנותיו של יונה מייקלר מגיבות בחריפות לטענות חברת המועצה הדר לביא שהתלוננה כי מינויו כמשנה לראש העיר ומחזיק תיק קליטה, בהתנדבות, אינו חוקי

לפני מספר ימים חשפנו כאן באתר השרון פוסט את הסערה שהתעוררה בקבוצת כפר סבא שלנו, בעקבות תלונתה של חברת המועצה הדר לביא, נגד מינויו של יונה מייקלר למחזיק תיק קליטה וקבלת תואר משנה לראש העיר.

יצוין כי מייקלר מחזיק בתואר כבר שנים רבות ובתפקיד, בהתנדבות.

בכתבה הלינה כאמור לביא נגד המינוי והעלתה ביקורת קשה בעניין "לתת כוח וסמכויות לאדם שאינו נבחר ציבור או עובד עירייה הוא ניגוד גמור לערכי הדמוקרטיה הבנויה על רצון העם ולא על גחמותיו של איש. מינוי זה, המצטרף לשרשרת מינויים תמוהים של ראש העיר, מספק לנו הצצה לתרבות הפוליטית שהוא מוביל. פוליטיקה המתבססת על הבטחות אישיות, וחלוקת כוח למקורבים היא השורשים של שחיתות שלטונית".

ספיר, בתו של יונה מייקלר, הגיבה לכתבה שכאמור גררה עשרות תגובות בקבוצת כפר סבא שלנו וכך כתבה כמענה להדר לביא :"יונה מייקלר, אבא שלי. אדם שכבר 20 שנים פועל ימים כלילות למען קהילת העולים החדשים. וכל זה בהתנדבות מלאה!! למה, את שואלת? כי הוא נטול אינטרסים-פועל מתוך דאגה, רצון לשיפור והמון אהבה לעיר והקהילה. אדם מוערך וידוע ולא כי הוא מרוויח על חשבונם או על חשבון תושבי העיר אלא הוא פשוט נמצא שם למענם ולצידם. הוא לא מרוויח מזה שום רווח (לא פוליטי ובטח שלא כספי) רק סיפוק אדיר. התנדבות ותרומה אלו מילות הקסם שימשיכו ללוות אותו בתפקידו. הוא עשה וימשיך לעשות יותר ממה שכל אחד אחר שהיה בתפקידו היה עושה. ואת הדר? מאחלת לך המון בהצלחה. שתרדפי אחרי הצדק כיאה לנבחרת ציבור אבל שלא תמהרי לירות את חצייך ולעשות משפט שדה לאדם שבסה"כ רוצה לעשות ולתרום לקהילה (ואינו דורש דבר שוב אזכיר) כבר שנים. כנראה שיש כאלה שתפקידם לתרום לחברה ויש כאלה שתפקידם הוא לשים מקלות בגלגלים".

יונה מייקלר

הדר לביא השיבה לספיר "ספיר, הבעיה היא כלל לא עם אבא שלך. שמעתי עליו הרבה טובות. הבעיה היא עם מי שרוצה לתת לו סמכויות עירוניות בניגוד לחוק. גם אני מתנדבת שנים, וגם עכשיו, בעיר ובכלל לטובת הציבור. יש הבדל גדול מאוד אם יש למתנדב סמכות ציבורית או לא. אבל אבא שלך הוא גם איש פוליטי, יו"ר מפלגה בעיר. כשראש עיר נותן לו תפקיד בניגוד לחוק, זה לא סתם לתת תפקיד וסמכות וכבוד למתנדב פעיל. כולנו נשמח לשמוע על העשייה של אבא שלך, אבל כדאי להחזיק את תיק הקליטה העירוני הוא יצטרך להיות חבר מועצה או עובד עירייה. ושימי לב לעוד דבר חשוב מאוד – לעצור תהליכים שהם בניגוד לחוק זו חובה ציבורית ואחריות כולנו".

טלי מייקלר הגיבה "לא התבלבלתי לרגע. לכולם מטרה משותפת אחת רק שיש כאלה שמתעסקים בעיקר בלהשיג את מטרותיהם ויש כאלה שתוך ניסיון להשיג מטרותיהם "הטובות", מצליחים גם לפגוע בעקיפין באנשים…וזאת לגמרי ניתן לראות בכתבה הנל. כל הכתבה מתעסקת בלחפש ולנבור, לשים מקל בגלגלים של ראש העיר או של אחרים, זה בכלל לא רלוונטי. לא בעיקר אלא בטפל. וכחברת מועצה וכאשת ציבור חושבת שעלייך לעסוק בעיקר שהוא לדאוג לתושבי העיר במובנים כאלה ואחרים ועניין המינוי של אבא שלי (לא סתם חבר משפחה שלי) לא פוגע באף תושב , אלא רק עוזר להרבה מהתושבים…וכפי שכתבתי באחת מתגובותיי, כשמעלים על הכתב שם ספציפי של אדם שווה לפני לעשות בדיקה מעמיקה של תרומתו ופועלו… ולהתעסק בעניינים שבאמת חשובים בעיר ולא בנושאים הפחות רלוונטיים. עצוב שמדברייך לגמרי בולט הרצון להפיל את ראש העיר או לטנף עליו (סליחה על הלשון הבוטה) וזאת באמצעות העלאת נושאים שבכלל לא מעניינים את התושבים ולא רלוונטיים להם.
וכמו שרשמתי ואני לגצרי חוזרת על עצמי , באמת עדיף שכל אחד יתעסק בנושאים שבאמת חשובים, ככה לכל התושבים בעיר יהיו חיים טובים ושקטים יותר. קיימת תחושה שהניסיון לשים מקל בגלגלים גובר על הצורך לדאוג לרווחת התושבים וזה חבל ועצוב".

טלי מייקלר הגיבה אף היא "הדר, זה יפה שבחרת להיכנס השנה לתחום והפכת לחלק מהאנשים "המובילים" את העיר. עם כל שנותייך בתחום בטח יש לך "המון" ניסיון אז חשוב לי לומר לך שבאמת "מזל" שהעיר שלנו זכתה באנשים ישרים וטובי לב כמוך….שנשענים ככה על התקנות המשפטיות והולכים בדרך הישר אבל באמת המלצה חמה שבמקום לקרוא חוקים ולהיות הוגנת כל כך, תתאמצי ימים כלילות ותשקיעי 50% מזמנך הפנוי ומהמאמץ הרב שלך בתרומה לקהילה בלי להרוויח על זה אגורה…ואז תוכלי ללמד את כולם התנהגות ראויה ונאותה מהי. לפני זה יש עוד כמה דברים ללמוד בעניין…וכמה שנות ניסיון לצבור. עד אז…שיהיה לך בהצלחה רבה בעשייתך למען העיר שלנו. ועד היום הכל היה נהדר במשך שנים רבות אז בטוחני שככה גם ימשיך להיות.. ועדיף שכל אחד יתעסק בשלו ולא יתמרמר על אי זכייה או על זכייתו של מישהו אחר. פרגון – זה שם המשחק. כשזה יהיה אולי בבחירות הבאות, ילך טוב יותר והתוצאות יאירו לך יותר פנים".

לביא הגיבה גם לטלי כמו שהתייחסה לכל התגובות הרבות בקבוצה "היי טלי, מבינה שאת חברת משפחה של יונה, מדגישה כמו שהדגשתי לספיר שהבעיה ממש לא איתו, היא עם מי שמחלק לו סמכות עירונית בניגוד לחוק. אני אישית מתנדבת כיום בתפקידי כחברת מועצה ומתנדבת בכלליות מגיל ילדות באופן רציף. אבל אל תתבלבלי, לא אני ולא יונה מייקלר ולא עמירם מילר הם הנושא כאן. כולנו רוצים עיר טובה יותר, כולנו חווינו בעיות רבות בהנהגה העירונית בשנים האחרונות והבסיס של כל זה זה כיבוד החוק. לא מעריכה את התקיפה האישית ואת הציניות שמתבטאת מדבריך. ביקורת, בטח שהיא מוצדקת, היא חיונית בדמוקרטיה. ברור לי שכשהיא מערבת חבר משפחה היא לא פשוטה לקבל. אבל אל תטעי ותפני חיצים אל מי שמעביר אותה".

הדר לביא

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות