המורה המיתולוגי האהוב מכפר סבא, נתן אזון חוגג 90

המורה האהוב נתן אזון, נתן חוגג 90! האיש שחינך וגידל אלפים בכפר סבא, האיש שהתנדב ועדיין מתנדב במשך שנים במשטרה וביד שרה, חגג בשישי האחרון עם משפחתו 90.

נתן אזון

מאת: אירית מרק

בראיון מיוחד לאתר השרון פוסט, מספר המורה אזון כי בשנת 1/1/1935 עלה לארץ מקהיר היישר ליפו "יצאנו מקהיר, ירדנו מהרכבת ביפו, אבא הקדים אותנו בכמה חודשים וקיבל את פנינו. גרנו בתל אביב ליד נוה צדק, בשנת 1936 עם מאורעות תרצ"ו האינתיפאדה והעבירו אותנו מקו יפו כי חששו לגורל התושבים, ההגנה פיזרה אותנו לחמש מושבות, ואנחנו הגענו לכפר סבא, הייתי בן 6, התחלתי ללמוד בבית הספר העממי שהיה בית ספר אחד עם בית ספר דתי נוסף, מאוחר יותר קראו לבית הספר על שם אוסישקין".

איך אתה זוכר את כפר סבא של אז ?

"מושבה קטנה עם 3000 תושבים, כל הבתים היו משפחתיים עם החצר שלהם, בקושי היו בניינים עם 3 קומות, כל הבתים היו אז חד קומתיים, הייתי בנוער העובד ולאחר מכן יצא לי להדריך. היו פה תנועות כמו השומר הצעיר, צופים והנוער העובד. הכרתי את אשתי בשנת 53 אסתר, לה אני נשוי עד היום, 66 שנים. התחתנו והקמנו בית בכפר סבא, בשכון ותיקים, נולדו לנו שני ילדים בן ובת ושבעה נכדים".

ואיך כפר סבא של היום, 90 שנה אחרי ?

"היום העיר תוססת, שקטה, נעימה, פעילות תרבותית יש, העיר התפתחה יותר מדי טוב וזה בציניות, גם יותר מדי זה לא טוב. יותר מדי בתי קומות, מצד אחד ומצד שני צפיפות תחבורה. בזמנו הייתי בקשרים אישיים עם זאב גלר המנוח והוא אמר לי פעם 'נתן אני לא רוצה את כפר סבא כמו בת ים'.. אתה פותח חלון ויש לך בנין ממול, לא רואה שמיים ולא ירק, הוא רצה ריאות ירוקות בכפר סבא, מצד שני הקבלנים ניצחו אותו ואותנו".

איזה מורה היית?

"הייתי מורה לתנך, לשון, עברית, ספרות עברית. הרצל אמר 'תנו ליהודים דור אחד של שקט, אל תגעו בהם', אני נלחם נגד התופעה הזו של שנאת אחים, ובעיקר עכשיו בתקופת הבחירות, ההשמצות והלכלוכים האלה זה הורג אותי, אמא שלי לימדה אותנו מינקות משפט אדיר 'בקש את האושר לשכנך ותמצאהו בביתך', המוטו שלי תמיד היה כזה ואת זה ניסיתי להקנות לתלמידיי 'ואהבת לרעך כמוך' וזה מה שהדרכתי להעביר הלאה".

הרבה מאוד תלמידים שלמדו תחתיך, זוכרים ומפרגנים לך עד היום

"ראיתי את התגובות והרגשתי מצוין. אם הצלחתי להשפיע על תלמידיי זה האושר שלי, זה השכר שלי ואני מבסוט שהתלמידים זוכרים אותי בזכות זה".

מה הסוד לאריכות ימים?

"חי את החיים. אני לא עושה ספורט, מטפל בחצר, אוכל מאכלים מזרחיים רגילים. יוצאים לטייל, נהנים מהחיים, מבלים בבתי מלון. עישנתי עד לפני 40 שנה, בשנת 82 חדלתי לעשן, הייתי בן 50, עישנתי קופסה ליום".

מה תאחל לעצמך בגיל 90?

"חיים שקטים, בריאות, בריאות, בריאות וקשר פורה עם הנכדים שלי שיש לי נחת מהם".

אמן!

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות