כבוד מקומי: משפחת משיח הכפר סבאית תשתתף בחידון הציונות הארצי ביום העצמאות

משפחת משיח הכפר סבאית תייצג את העיר בחידון הציונות הארצי שיתקיים ביום העצמאות בירושלים. זאת לאחר שזכתה במקום הראשון בגמר תחרות המחוזות שהתקיימה לאחרונה. נזכיר כי אב המשפחה יצחק התחרה יחד עם בנו אלנתן, תלמיד חטיבת הביניים "תורה ומדע", בחידון הציונות הכפר סבאי שערכה עיריית כפר סבא, ביוזמת סגן ראש העיר המיועד, אורן כהן, ובהובלת מנהלת הפרויקטים באגף החינוך בעיריית כפר סבא, אורית בראון.

משפחת משיח הגיעה לכפר סבא בשנת 1962. מדובר במשפחה ערכית וציונית אשר אוהבת את הארץ, מעורה ומוכרת בקהילה הכפר סבאית. רבים מבניה ובנותיה של המשפחה ממלאים תפקידים ביטחוניים בכירים. הוריו של אלנתן, האם אוסנת, אחות טיפול נמרץ לילדים עם צרכים מיוחדים, והאב יצחק עוסק מזה כ 30 שנה בתחום הביטוח. בנם אלנתן התלבט האם להירשם לתחרות המקומית, אך מהרגע שנרשם לתחרות נרתמו כל בני המשפחה למשימה יחד עם מנהל תיכון "תורה ומדע", חי חדד, מנהל החטיבה יוסי אורנשטיין המורה להיסטוריה נתנאל שמחה נחשון.

נזכיר כי רק לפני חודש נערך החידון בכפר סבא שהתקיים בשיתוף המחלקה למורשת ישראל, המועצה הציונית בישראל ומוזיאון כפר סבא. בחידון לקחו חלק 11 תלמידים ותלמידות מחטיבות הביניים ובני משפחותיהם. התלמידים ובני משפחותיהם הציגו את ידיעותיהם בתולדות ישראל והמפעל הציוני בצורה מרשימה ומעוררת השראה.

 

מטרתו של חידון הציונות לחבר בין משפחות יהודיות מהארץ ומהעולם, במהלך כשישה חודשי פעילות המגיעים לשיא באירוע גמר ענק בו יתקיים חידון אינטראקטיבי בשידור טלוויזיוני המחבר בין דורות שונים של הסיפור הציוני. המועצה הציונית בעיר כפר סבא יוזמת לאורך כל השנה מגוון אירועים, טיולים, פעילויות והרצאות לקהל הרחב.

ראש העיר, רפי סער, בירך את משפחת משיח על העפלתה לגמר ואמר כי "גאווה גדולה לכפר סבא שמשפחת משיח היקרה תיקח חלק בחידון הארצי, ואני סמוך ובטוח כי תייצג את עירנו בכבוד רב. חידון הציונות מהוה אמצעי בלתי פורמאלי להקניית ערכי הציונות ואהבת הארץ לדור העתיד. חוויה זו מעניקה הזדמנות נפלאה לחיזוק הקשר הבין דורי ולמיצוב מקצוע ההיסטוריה מבחינת חשיבותו בעיצוב הזהות הלאומית. אני מאחל למשפחת משיח הרבה הצלחה בגמר החידון הארצי".

המשנה לראש העיר ורכז המועצה הציונית, אורן כהן: "זהו שחר של יום חדש  לעיר כפר סבא אשר השתתפה במפעל הציוני מלפני קום המדינה ואשר התבססה כעיר רבת ערכים חינוך, וחוסן קהילתי  וכעת מקבלת קרדיט על כך באמצעות עלייתו של אלנתן משיח לגמר החידון הציוני.  אני וכל תושבי העיר נחזיק לו אצבעות ונקווה שישחזר את הבקיאות שהפגין בשלבים המוקדמים".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות