עיצוב מטבחים מודרניים כל מה שחשוב לדעת

המטבח המודרני תופס בולטות בסביבת המגורים, נפתח לעבר הסלון ומייצר ביניהם קשר חזותי ותפקודי. הוא תופס את מרכז הבית ודומיננטי בעוצמתו ומאופיין בקווים ישרים ובניקיון עיצובי מחד ומאידך בצבעוניות מתפרצת או גוונים מונוכרומטיים לפי בחירה. הוא כולל אבזור ברמה גבוהה, עשוי מחומרי גלם איכותיים ומציע פרקטיות וסטייל במקום אחד. מה מאפיין מטבחים מודרניים וכיצד לתכנן אותם כך שישרתו אתכם בנאמנות ולאורך זמן?

המטבח המודרני – קווים לדמותו
מטבחים עדכניים הם מטבחים בעלי מראה המתמזג עם כל טרנד ומגמה וצולחים את השפעות הזמן. בניגוד למטבח הכפרי שהוא בעל מראה מאסיבי ומשופע דיטיילים – המטבח העכשווי מצטיין בקווים ישרים ונקיים אבל יכול להיות דומיננטי באמצעות בחירה בצבעונים עזים או גימור מבריק. ניתן לראות כמה מוטיבים החוזרים בזירה המודרנית כמו למשל מטבח מאונך המבוסס על חלוקה מקבילה של ארונות הניצבים זה לזה או אי הניצב מול הכיור וארונות המטבח.
מבחינת חומרים, ניתן לראות שימוש רב בקורות עץ, נירוסטה ואפילו בטון, זכוכית עדינה, כאשר יש אלמנטים המסווים מהעין המתבוננת את מוצרי החשמל או את תכולת המטבח. כלומר, הוא שומר על מינימליזם על אף שמבפנים הוא יכול להכיל מוצרים רבים. כלומר יש בו מן התחכום והאלגנטיות בו זמנית.

התכנון שעושה הבדל
מטבחים מודרניים הם פונקציה של השקעה ומחשבה תחילה. כלומר, הם מראש מתוכננים להשביע את רצונותיהם של בעלי הבית. שמים דגש על נגישות גבוהה למוצרי מזון, כלי אוכל, שימוש במוצרי חשמל ומשתנים מבית לבית בשל ההבדלים בסגנון החיים. אם בעבר המטבחים היו דומים זה לזה וסגורים מאחורי דלת, היום הדמיון המרכזי הוא בפתיחות של המטבחים לעבר חדר המגורים אך התכנון שונה ואינדיווידואלי לפי מה שהלקוח מחפש. ניתן לראות שלל פיצ'רים ואת כניסתה של הטכנולוגיה והשימוש המקורי שעושים בה בכל תכנון ממסילות ועד סגירה שקטה, משטחים נשלפים ועוד. חשוב למפות את הצרכים ולהתאים את התכנון בנגרות אישית לפי תנאי ואילוצי החלל מפתחים הקבועים במרחב דרך גישה לנקודות חשמל ועד הדרך בה נכנסים ויוצאים מהמטבח בנוחות מקסימלית.

תקציב לעיצוב מטבחים מודרניים
בניגוד לסברה הרווחת, שמטבח הוא יקר לתכנון וביצוע, הרי שאפשר בהחלט לעבוד בשיטה מודולארית ולהקצות תקציב ייעודי למטבח וכך לבחור את האלמנטים שירכיבו אותו מבלי לחרוג מהמסגרת התקציבית. לשרטט גבול עליון שלא עוברים ולבחור את חומרי הגלם ואופציות שונות ועדיין איכותיות בעלות נגישות יותר לפי היכולת הכלכלית. קיימות אלטרנטיבות כמעט לכל דבר וכך ניתן לשלוט בטווח המחירים ועדיין לבחור את התכנון הראוי ביותר מבלי להתפשר על איכות.

חשוב לפנות מראש לנגרייה מובילה, אמינה המתמחה בתכנון מטבחים מודרניים בהתאמה אישית על מנת להגשים את החלום על פי תקציב ידוע מראש. בלי הפתעות בדרך.

 

המאמר באדיבות נגריית רותם –  נגרות בהתאמה אישית לאורח החיים ולחווית הנאה

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות